Welcome, Guest.

Autor Tema: Prilika za Superpippa!  (Posjeta: 14323 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ricky™

Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #20 : 03.12.2014, 23:53 »
Baš čudno što ti se Torres nije pokazao. Ja sam igrao sa Milanom odmah čim za kupio FM i Torres je zabio 40-ak golova u prvoj sezoni. Onda sam ga vratio u Chelsea zbog velike plaće da mogu Talijane dovodit i više kurca nisam mogao zabit  :D

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #21 : 04.12.2014, 11:59 »
Dobro pojačenje će ti biti Zaza.

Ipak ono što je više nego evidentno jest to da će trebati rekonstrukcija momčadi. Ima tu nekoliko igrača koji ne zaslužuju da nose dres Milana.

Zanimljivo će biti pratiti kako ćeš to napraviti.

Offline simik

Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #22 : 04.12.2014, 13:41 »
odličan način pisanja,posebno mi se svidja ovaj report kao report odboru..


ako smijem biti Iskren,mislim da si Zazu preplatio malo,na mom saveu s Romom ga je baš Milan uzeo dosta jeftinije..


sretno,još se uvijek sezona moze spasiti,da dohvatis Europu,pa nagodinu rekonstrukcija momčadi ;)

Prvo su tražili 20 miliona, onda sam ponudio Pazzinija pa su tražili 15 i nađemo se negdje na 11.5 miliona sa bonousima od negdje milion. Nije moglo niže.

 
Baš čudno što ti se Torres nije pokazao. Ja sam igrao sa Milanom odmah čim za kupio FM i Torres je zabio 40-ak golova u prvoj sezoni. Onda sam ga vratio u Chelsea zbog velike plaće da mogu Talijane dovodit i više kurca nisam mogao zabit  :D

Probao sam sa njim i na F9, complete foward, poacher i adwanced foward. Ništa od tog nije uspjelo. Promašivao i što se moglo i nije moglo. Dosta me utakmica koštao. Igrao sam Meneza na F9 dok Zaza nije došao. Sad će vjerovatno Bonaventura na klupu, Menez na krilo a Zaza u napad.

Offline simik

Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #23 : 05.12.2014, 13:02 »

http://i.guim.co.uk/static/w-620/h--/q-95/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2014/11/23/1416774370118/f3eee360-f4ae-4265-bc61-c5ce164e5a32-620x372.jpeg
Prilika za Superpippa!

Milan-Inter:4-1

VIDEO: Menez portutnjao kroz odbranu Intera

Kada je najteže, Milan je ove sezone počeo da igra najbolje. Nakon očajnog decembra, Rossoneri nastavljaju svoj neporežani niz. Odmah nakon teške utakmice u Torinu protiv Juventusa, Milan je ubjedljivo savladao svoje gradske rivale Inter. Nerroazzuri su veoma rano poveli, ali je Milan u drugom dijelu preokrenuo rezultat i na kraju postigao čak četiri gola.

U četvrtoj minuti Osvlado je u samom srcu šesanesterca uposlio Hernanesa koji je iz trka precizno šutirao i zabio. Mazzarijeva ekipa se kasnije povlači i prepušta inicijatiju Milanu što se pokazalo kao loša odluka.

Rossoneri su čekali 48 minuta na izjednačenje. U 52. minuti Menez prelijepo pogađa na ivici kaznenog prostora. Bio je to nevjerovatno precizan i jak šut. Handanovič nije imao šanse.

U 72. minuti Inzaghi vadi neprimjetnog El Shaarawya i ubacuje Bonaventuru u igru. Dobra partija bivšeg fudbalera Atalante je preokrenula utakmicu u korist zvaničnih domaćina. Upravo je on bio akter u drugom golu Milana.Menez je ubacio loptu u kazneni prostor, Bonaventurin šut glavom odbranio Handanovič, ali se ona nesretno odbila od Campagnara i završila u golu Intera. Igrao se 75. minut i Milan je ima 2-1.

Do kraja utakmice, nastupa Menez show. Francuz je prvo pogodio iz penala u 82. minuti nakon što je Ranocchia u šesanestercu nepropisno faulirao Hondu, da bi svoj prvi hat-trick u karijeri postigao tri minute kasnije. Honda je uputio sjanu loptu ka Zazi, ovaj je promašio. Lopta dolazi do Meneza koji je bez problema šalje u praznu mrežu.

Ovom pobjedom Milan se izjednačio po broju bodova sa Interom, te ove dvije ekipe dijele četvrto mjesto na tabeli.




http://www.milanlive.it/wp-content/uploads/2014/08/454430348.jpg
Prilika za Superpippa!


Menez: Više volim asistirati

Francuski ofanzivac je odigrao sjajnu utakmicu u gradskom derbiju protiv Intera te na taj način pokazao Inzaghiju da se može itekako računati na njega.

Menez je postigao tri gola od Milanova četiri u Derbi della Madonnini. Kao što i sam tvrdi, mnogi se slažu da je ovo bila utakmica njegove dosadašnje karijere.

,,Igrao sam sjajno. Dobro sam se kretao, znao tačno gdje će biti lopta u datom trenutku i učestvovao u sva četiri gola. Bila je to utakmica moje karijere. Drago mi je što se to desilo u ovako bitnom meču.'', kazao je Menez.

Bivši fudbaler Rome ove sezone uz golove nekarakteristično i asistira. Do sada asistirao je 9 puta što je poprilično čudno za fudbalera kojeg mnogi opisuju kao sebični.

,,Nekada se znam previše opustiti i pokazati šta sve znam sa loptom. Ne bojim se driblinga jer dobro poznajem svoje sposobnosti. Nije istina da sam sebičan, samo sam realan. Baš zbog svoje realnosti, navijačima ne mogu obećati veliki broj golova jer ja najviše preferiram biti u ulozi asistenta. To je moj posao.'', objašnjava Menez.

Krilo Milana je u ovoj sezoni postiglo 7 golova u 17 utakmica.


VIDEO: Zaza proradio u najboljem trenutku

Milan je uspeo zadati Benitezu najteži poraz kod kuće.



Od početka ove utakmice, igrala je samo jedna ekipa, Milan. Inzagi je potpuno nadmudrio Beniteza. Ipak, trener Milana mora zahvaliti Simoneu Zazi za ovu ubjedljivu pobjedu. Talijan je ''pročepio'' u pravom trenutku i postigao na ovoj utakmici svoja prva četiri gola za Milan. Krenimo od početka.

U 16. minuti Montolivo šalje sjajnu loptu za El Šaravija. Talijan je bio potpuno usamljen na lijevoj strani, napravio brz trk sa loptom i matirao nemoćnog Rafaela.

U drugom poluvremenu gledamo maestralni nastup Simonea Zaze.

Menez je u 56. minuti sjajno ubacio sa desne strane, Zaza je bio najviši u skoku i udvostručio prednost Milana.

U 79. minuti, suradnja Meneza i Zaze je ponovio bila plodonosna. Menez je uposlio Zazu na ivici kazenog prostora, a ovaj je fantastično šutirao po zemlji i postigao svoj drugi gol na utakmici.

U 85. minuti neko drugi je asistirao Zazi. Abate je odlično ubacio, Zaza se prošunjao kroz statičnu odbranu Napolija i postigao svoj hat-trick. Bio je to baš onako inzagijevski gol. Vidi se da je bivši fudbaler Sasuola imao od koga da uči zanat.

Pet minuta kasnije Zaza se raduje i četvrti put na utakmici. Montolivo pronalazi Zazu u srcu šesnaesterca, ovaj primiruje  loptu i iz mjesta šutira i pogađa. Rafael je ponovo bio nemoćan.

Nakon ove pobjede, Milan se približio trećeplasirnoj Romi na samo bod zaostatka, dok je pao na osmu poziciju.

http://www.nogometni-magazin.com/nmlogo1.gif
Prilika za Superpippa!


Zaza: Nadam se da će bi sada biti lakše



Prije derbija sa Napolijem Zaza nije uspio zatresti mrežu u Milanovom dresu.

Na ovoj utakmici postigao je čak četiri gola i sada faktički ima gol po utakmici otkako je stigao na San Siro.

,,Postigao sam dva lijepa gola, dok su druga dva bila rezultat timskog rada. Ja sam bio tu da uspješno završim akciju. Postigao sam svoje prve golove u Milanu i nadam se da će opasti breme sa mojih leđa. Istina, osjećam se mnogo opuštenije.'', rekao je Zaza.

Iako je bivši fudbaler Sassuola asistirao u prethodne tri utakmice, navijači Milana i šira javnost nisu bili zadovoljni njegovim nastupima.
« Zadnja izmjena: 05.12.2014, 14:45 simik »

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #24 : 06.12.2014, 09:22 »
Zaista dvije odlične pobjede i to protiv Intera i Napolija.

Menez mi se čini odličan (vrlo dobar je ove sezone i u RL), a drago mi je što je Zaza proradio te postigao čak 4 gola protiv Napolija.

Offline simik

Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #25 : 07.12.2014, 12:14 »

Yanga-Mbiwa donio pobjedu Milanu

Trenutak nespretnosti Rominog braniča presudio je jednu od najvažnijih utakmica za obje ekipe.



Pobjeda Rome ili Milana na San Siru u okviru 23. kola Serie A bi dosta toga olakšala jednoj od ovih ekipa. Obje ekipe su u to trenutku imale po 52 boda i dijelila su treće mjesto na tabeli. Dakle, bio je to direktan duel rivala za posljednje mjesto koje vodi u Ligu Prvaka.

Kao što je i očekivano, Inzaghi i Garcija nisu željeli ništa rizikovati. Logično je i razmišljati da je ovdje remi najbolji za obje ekipe, a da se pobjednička sreća traži u nekim drugim mečevima.

Ipak, Milan je pobijedio pred svojim navijačima. U prvoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, nakon Hondinog kornera, lopta dolazi do Montoliva koji nespretno šutira. Na sreću Rossonera ona se odbija od Mbiwu i završava u mreži gostujućeg tima.

Ovom pobjedom, Milan je odmakao Romi na tri boda razlike i sada su, po drugi put u sezoni, došli do pozicije koja vodi u Ligu Prvaka. Roma, koja je do ove utakmice bila u prednosti radi bolje gol razlike, više ne odlučuje o svojoj sudbini.


http://static.goal.com/323100/323123_heroa.jpg
Prilika za Superpippa!


Da li je Montolivo najvažniji Inzagijev nogometaš?

Povratak kapitena Milana vratio je Rossonere u život

Pobjedom protiv Rome, Milan je stigao na treću poziciju i preokrenuo poprilično lošu sezonu.

Nakon solidnog starta sezone, navijači Milana su se ponadali da je doba Allegrija i Seedorfa napokon prošlo. Negdje početkom novembra, Milan se vratio u staro sivilo. Utakmice su se gubile i remizirale, a Milan je često igrao dobro. Individualne pogreške često su presuđivale utakmice protiv Milana. Inzaghiju se zaprijetilo otkazom i sve je ponovo izgledalo tako isto. Nemotivisana ekipa neosporivog talenta nije mogla iz nekih razloga pobjeđivati ni protiv najslabijih ekipa u ligi.

Onda se početkom nove godine sve mijenja. Montolivo se vraća u ekipu i Rossoneri ponovo počinju pobjeđivati. Iako je Marco van Ginkel solidno mijenjao bivšeg nogometaša Fiorentine, nije imao dovoljan uticaj na terenu da bi napravio razliku. Uz takav uticaj, Montolivo ima i autoritet. Sjajnim dugim loptama i pregledom igre, često je izbacivao protivničke odbrane. Zaza, Menez, Bonaventura i El Shaarawy su odmah počeli zabijati više. Montolivova pojava na terenu je također olakšala posao de Jongu. Holanđanin više nije morao da organizuje igru svoje ekipe i preuzeo je ulogu u kojoj je među najboljima na svijetu, razbijanje protivničkog napada. Sa jednim de Jongom kao ''asistentnom odbrane'', braniči Milana su djelovali dosta sigurnije. Inzaghi je sa Montolivom dobio i posljednji dio slagalice, pravog playmakera.

http://i.imgur.com/u1pxCFw.png
Prilika za Superpippa!
http://i.imgur.com/OUNL8nu.png
Prilika za Superpippa!

Milan prije (gore) i poslije (dole) povratka Montoliva od povrede

Podsjetimo, Montolivo se pred samo Svjetsko prvenstvo povrijedio u prijateljskog utakmici protiv Republike Irske i propustio ne samo najveću fudbalsku smotru nego i pola klupske sezone. Niko nije mogao vjerovati da će Montolivo ponovo postati onaj nogometaš kakav je bio prije povrede. Nakon povratka, možda je još i bolji. Prošle sezone igrao je loše kao i 90% Milanove ekipe, a ove je faktor zbog kojeg Milan igra dobro. Montolivo je napokon otišao stepenicu više, napokon je postao nogometaš svjetske klase. Postao je ono što se očekuje od svakog Milanovog kapitena, pravi vođa na terenu.

I brojke govore u korist talijanskog reprezentativca. Bez Montoliva, Milan je odigrao ukupno 15 utakmica. Zabilježio je ukupno 7 pobjeda, 5 remija i 3 poraza. Dakle, Milan je u ovom periodu pobijedio na 46,7% utakmica. Moramo uzeti u obzir da Milan čitav mjesec (period novembar-decembar) nije zabilježio pobjedu. U tom trenutku Milan je bio na osmom mjestu na tabeli.

Nakon što se Montolivo vratio u stroj, Milan je odigrao ukupno 20 utakmica. Pobijedili su 16 puta, remizirali 3, a izgubili samo jednom. U ovom periodu Milan je pobijedio na čak 80% utakmica. Uz sve to, Rossoneri su prošli u finale TIM Kupa i stigli do trećeg mjesta na tabeli. U ovom trenutku, četvrtoplasirana Roma ima 7 bodova manje, te Rossoneri imao veliku šansu da dogodine zaigraju po 26. put u historiji u Ligi Prvaka.

Milan sa Montolivom igra sjajno, te za mnoge Liga Prvaka nije više san. Najteži ispit za Rossonere tek slijedi. U posljednja četiri kola igraju sa drugoplasiranom Sampdorijom i liderom Juventusom, a čekaju ih i dueli protiv gradskih rivala Intera i uvijek neugodnog Napolija. Kao šlag na tortu dolazi finale TIM Kupa protiv Juveta. Da li su Montolivo i ekipa spremni za najteže vidjećemo za nekoliko sedmica. Bilo kako bilo, čeka nas interesantna završnica fudbalske sezone na Apeninima.
« Zadnja izmjena: 07.12.2014, 12:16 simik »

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #26 : 08.12.2014, 08:45 »
Baš je važan Montolivo za ovu ekipu što je zorno prikazala i tvoja statistika.

Vjerujem da će se dobra serija nastaviti i u nastavku prvenstva te da će Pippo donijeti visoku poziciju na tablici te tako ovu sezonu završiti bolje nego njegovi prethodnici.

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #27 : 08.12.2014, 10:25 »
o reportu se ne treba pričati savršeno kao uvijek....sviđa mi se kako si video stavio :D treća pozicija? možda sam očekivao malo više pošto talijanska liga nije nešto jaka. Samo je Juve donekle dobar. Isčekujem bolju drugu sezonu.

Offline donvitojoe

  • "BLUE is the way of life"
  • International Player
  • *
  • Postova: 2940
  • Total likes: 704
  • Hladno pivo i vrele zene.Nikako obrnuto!
    • Awards
Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #28 : 09.12.2014, 18:04 »
Rezultati ce se popraviti vjerujem dok se ekipa uigra,a dovodjenje Zaze mislim da je pravi potez i da ce on i El Sharavi pravit cuda,jer torres je fakat bijedan kao i uzivo  :smeh:

Samo nastavi i ne odustaj   :thumbsup:
« Zadnja izmjena: 09.12.2014, 18:04 donvitojoe »

Offline simik

Odg: Prilika za Superpippa!
« Odgovori #29 : 09.12.2014, 19:32 »
o reportu se ne treba pričati savršeno kao uvijek....sviđa mi se kako si video stavio :D treća pozicija? možda sam očekivao malo više pošto talijanska liga nije nešto jaka. Samo je Juve donekle dobar. Isčekujem bolju drugu sezonu.
Možda talijanska liga nije jaka, ali je Milan suviše slab. Pola sezone sam igrao bez napadača i tražio prave uloge za moje igrače. Ono što mi se ne sviđa na ovom FM-u je što treneri u klubu, barem po meni, ne daju adekvatne informacije o najboljima rolama za fudbalere. Uz sve to imao sam strašnih problema sa povredama,a slabu klupu. Najbolji opis je da su mi jedno vrijeme na bekovskim pozicijama igrali Bonera i Albertazzi.

Rezultati ce se popraviti vjerujem dok se ekipa uigra,a dovodjenje Zaze mislim da je pravi potez i da ce on i El Sharavi pravit cuda,jer torres je fakat bijedan kao i uzivo  :smeh:

Samo nastavi i ne odustaj   :thumbsup:

Torres jedino što je dobro uradio je postizanje gola sa pola terena protiv neke ekipe (ne mogu se sad sjetiti). Tu je utakmicu dobio za nas, a ono ostalo je bio očaj.