Welcome, Guest.

Autor Tema: A very ordinary football story - FM17  (Posjeta: 5214 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #20 : 17.10.2016, 21:06 »





Pocetak ... sto bi rekao nas narod "kao pao s Marsa". Konacno sam tu, na adresi 310 Lightbowne Road, Moston, Manchester. Nije da nisam dolazio na Broadhurst Parku, bio navijac, igrao dva tri puta, ali kako da kazem ovo je nesto posebno. Ta draz, taj osecaj, ti leptiri u stomaku, ma fanaticki, fantastican osecaj. Biti u jezgru ovog velelepnog zdanja i jos biti buduci menadzer, a pritom nemati ama bas nikakvog prethodnog trenerskog iskustva ... uf, i sad me drma emocija kad se samo setim kako je bilo. Nekada se pitam odakle ja u toj prici, ali i sam sebi brzo odgovorim da sam ja veliki postovaoc i prijatelj kluba, za koga sam cinio mnoga dobra dela, jednostavno sve podredio njemu i moralo je da dodje vreme da me se neko seti i sve to vrati. Na momente osecao sam malu strepnju ... kako ce moji sugradjani to komentarisati i prihvatiti, mene kao menadzera. Znaju me svi kao lokalnog fudbalera, kako drugi pricaju vrlo dobrog fudbalera, koji je zbog ljubavi prema rodnom gradu ostao skoro celu igracku karijeru u njemu. Imao sam mnogo postovaoca, prilazili su mi ljudi vrlo cesto gde god da sam.

http://i.imgur.com/74Um4B2.png
A very ordinary football story - FM17


Koliko se secam susreo sam se toga dana sa Generalnim mendzerom kluba, covekom koji je podigao i usavrsio ovaj klub, mojim velikim prijateljem Dave Adamsom. Posle vrlo kratkog razgovora, dogovorili smo i parafirali sve uslove mog ugovora koji su se odnosili na dalji napredak kluba, sigurnost mesta u ligi, edukaciju i trening igraca, skauting omladinaca za prvi tim i naravno mogucnost plasmana u visi rang kroz sezonu-dve. Naravno da se razmisljalo i o mogucim pojacanjima, ali to je ostavljeno po kraju, jer je prvo moralo doci upoznavanje sa trenutrim igrackim kadrom. Ipak detalje ugovora nismo hteli da zvanicno obelodanimo istog trenutka, bice vremena. Bio je mrak, kasno u noc, vreme za mali predah i odmor, pa potom ranom zorom radno, pravo na teren.
« Zadnja izmjena: 19.10.2016, 00:46 mdacha »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #21 : 19.10.2016, 00:36 »
Uradjen update drugog posta (slika menagera)

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
« Zadnja izmjena: 19.10.2016, 00:37 mdacha »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #22 : 19.10.2016, 14:01 »


... izlazak pred novinare nije bio nimalo lak. Uhvatila me neka pozitivna trema, sav sam drhtao. Secam se da sam stalno uzimao flasicu sa vodom, na momente i sam nisam ni znao sta cu sa njom. Dok su celnici kluba davali svoja obrazlozenja, meni su se u glavi motale hiljadu stvari, sta reci, dal cu ostaviti pozitivan utisak. Nisam verovao da moze biti ovoliko napeto na samom pocetku. Ali sam sam sebe bodrio i bio podrska, jer nema nazad, nema povratka, to sam sanjao to sam mastao i evo me sada tu, da ostvarim sve to sa voljenim klubom.

Medijima su izneti svi detalji mog ugovora sa klubom. Obelodanjeni su svi detalji razgovora od prethodnog dana sa gazdom kluba. Po reakcijama i aplauzom rekao bih da su mnogi bili zadovoljni. Potom kao sto biva u vecini ozbiljnih klubova, usledilo je i zvanicno potpisivanje saradnje, a potom dodela dresa sa mojim imenom i raznih klupskih obelezja. Toliko sam bio savladan tremom da nisam ni primetio da je dosao trenutak za slikanje a i da jos uvek motam onu flasicu sa vodom po rukama, al ok sve je to deo uspeha i velikih stvari.

http://i.imgur.com/5hCjx8u.png
A very ordinary football story - FM17


Sledila su pitanja novinara, kojih sam se da priznam malo i pribojavao. Pamtim da su tu bila razna pitanja, od onih odakle ja ovamo a da pritom bukvalno nemam niti dana trenerskog iskustva kao ni dovoljno trenerske skole, pa do onih o metodu mog rada, celjevima sa klubom, taktikom, igrackim kadrom. Pokusao sam smireno i razumno da na sve to odgovorim.

- "Mozete li nam nesto reci o ekipi, samom igrackom kadru kao i o nacinu igre, vase filozofije" - bilo je to to pitanje koje sam jedva cekao jer mislim da je ono neko i najvise bilo onako sportsko i trenersko, gde sam mogao da pokazem svoje shvatanje igre i svoj buduci rad.

Prve moje premijerne sezone u klubu poceo sam mojom omiljenom taktikom 4-1-2-2-1. Svakako cu igru najvise bazirati na njoj, jer mislim da igrajuci ovako mogu najvise dobiti od svakog igraca. Sto se tice mentaliteta ekipe on se bazira pre svega na opreznoscu, cuvanju lopte, kratkim i tacnim pasovima, pa tek onda napadom. Sta to znaci? Igru cu graditi strpljivo i precizno, bez mnogo izgubljenih lopti, trudici se da centralni vezni igraci budu srce tima koje ce igrati za krilne napadace i otvarati njima put za brze i ubitacne kontre.

http://i.imgur.com/aNLScfg.png
A very ordinary football story - FM17


Ovakvom igrom i pre svega taktikom zelim da opravdam ocekivanja celnika kluba koji su mi ukazali najvecu cast pozvavsi me u klub. Neka od obecanja koja sam pred start sezone novinarima i upravi, a sto se ujedno i od mene ocekuje su:

http://i.imgur.com/7NGw4VV.png
A very ordinary football story - FM17


Zbog skromnijeg budzeta na startu sezone, baziracu se na postojeci igracki kadar i probati da ih sto bolje fizicki i mentalno pripremim za start sezone. Sto se tice same ekipe ona je sastavljena iz pre svega iskusnih pojedinaca koji su duzi niz godina vec u klubu i koji predstavljaju stubove same ekipe. Naravno pripomognuti su i mladjim igracima, medju kojima se istice napadac Jason Gilchrist.

http://i.imgur.com/uo0IDaY.png
A very ordinary football story - FM17


Za sada toliko, tek se krenulo sa upoznavanjem same ekipe i adaptacije na samu taktiku. U narednom periodu cu Vas obavestavati o toku prvenstva i nasem napretku. Do vidjenja pozdrav.
« Zadnja izmjena: 19.10.2016, 15:19 mdacha »

Offline donvitojoe

  • "BLUE is the way of life"
  • International Player
  • *
  • Postova: 2940
  • Total likes: 704
  • Hladno pivo i vrele zene.Nikako obrnuto!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #23 : 20.10.2016, 12:40 »
Prelistao sam se reporte i svidja mi se od odabira klupa do nacina pisanja pa i grafickog prikaza...cool su ti ovi okviri za fotke od igraca...bice ovo jako interesantno,ja jedva cekam pocetak  :thumbsup:

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #24 : 21.10.2016, 14:06 »
http://i.imgur.com/kbkN5un.png
A very ordinary football story - FM17




Secam se da sam toliko bio uzbudjen toga dana kada sam trebao povesti tim u prvu prijateljsku utakmicu protiv naseg podmlatka da sam zaboravio i tablu za pisanje i sat i jos mnogo toga. Srecom tu je bio Darren Lyons moj asistent koji se potrudio da sve bude kako treba i pomogne mi u adaptaciji i snalazenju na toj utakmici koju smo dobili rezultatom 3:2, a na kojoj sam video da moramo jos puno toga promeniti kako bi funkcionisali onako kako smo svi zamisljali i hteli. Vredi napomenuti da mi je priredjen fenomenalan docek od strane navijaca kiji necu zaboraviti dok sam ziv. Evo i sad se nakostresim kad se samo prisetim.
Do kraja priprema odigranu su jos cetiri meca. Generalno sam bio zadovoljan rezultatima, ali jednostavno nisam mogao u potpunosti biti spokojan jer je efikasnost mojih napadaca bila vrlo skromna. Definitivno je svima bilo jasno da moramo raditi na tome, pre svega na koncentraciji u napadu. Od igraca koji se namecu za prvi tim je svakako napadac Jason Gilshrist, ali tu su i navalna krila Matty Wolfenden i Jerome Wright.



Znam da sam rekao da necu odmah dovoditi nikakva pojacanja dok se dobro ne upoznam sa klubom, ali na insistiranje mog skauting tima ipak sam popustio. Primecena su tri odlicna mlada igraca, a koji su pritom bili i slobodni i potpuno besplatni. Ranije, pri upoznavanju tima primeceno je da su goreca mesta u klubu pozicija golmana, zatim defanzivnog srednjaka kao i mesto levog beka. Takvi igraci su upravo i pronadjeni i dovedeni kao pojacanja. Mladi golman Harry Andrews od koga se ocekuje da zauzme standardno mesto medju stativama u bliskoj buducnosti, Kisimba Kisimba igrac koji se odlikuje jacinom i brzinom, kao i Cieron Keane koga krasi spretnost, snalazljivost i fizicka snaga.

Uskoro pocinje ono pravo, takmicenje u ligi, mesto gde se trebamo dakazati kako igrai tako i ja kao manager ekipe.

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #25 : 21.10.2016, 14:10 »
odlične prijateljske utakmice...e sada dolazi prava stvar...nadam se da ćeš igrati tako i u njima :)

Offline Ricky™

Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #26 : 21.10.2016, 19:03 »
Ovo do sada je odlično, sviđa mi se pisanje, a i klub mi je simpatičan oduvijek bio. Jedini problem je što Engleze, i sve što s njima ima veze, nikad nisam volio.

Sretno, pratit ću ovo sigurno  :mp3:

Offline donvitojoe

  • "BLUE is the way of life"
  • International Player
  • *
  • Postova: 2940
  • Total likes: 704
  • Hladno pivo i vrele zene.Nikako obrnuto!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #27 : 21.10.2016, 19:35 »
Odlican pocetak sezone sad na pravi front  :thumbsup:

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #28 : 23.10.2016, 12:09 »




... svaki pocetak je malo nerealan za onog koji je na tom putu, bilo kako se on odnosio, na realne ili nerealne ciljeve, dal' sledi radost ili razocarenje. U mog slucaju bila je ona sredina. Prva zvanicna utakmica, prvi moj trenerski debi. Gostovanje u Lancashire ekipi Chorley. Nisam znao sta da ocekujem, falilo mi je iskustva za ovakve utakmice. Izveo sam najjaci sastav po mom misljenju u tom trenutku. Momci su bili vrlo uzbudjeni isto kao i ja, pokusavao sam da ih malo primirim i spustim na zemlju govoreci im da igraju samo onako kako smo trenirali i to ce biti dosta. Secam se da smo igrali dobro, mada na pocetku dosta stegnuto, ali kako je mec odmicao uzimali smo sve vise lopti i drzali je u nasim nogama, bas onako kako sam zamisljao. Ali ipak nismo uspeli da postignemo taj zeljeni pogodak i utakmica je zavrsena najnepopularnijim rezultatom 0:0. Osecanja su mi bila pomesana. Znam da sam mogao jos nesto da ucinim da mozda dobijemo, da odradim jos neki potez, tako mi se bar cinilo ... ali kazem sam sebi "alo mogao si i da izgubis" ... i odmah skrenem misli ... "odlicno, ovo je dobar rezultat, vratice nam se sve".



Tako je i bilo, naredna kola donose one prave igre, golove i pobede. Nakon devetnaest odigranih ligaskih utakmica nalazili smo se na visokom i po nas iznenadjujuceg treceg mesta sa skorom od 10 pobeda, 6 neresenih utakmica i samo 3 poraza. Kazem iznenadjujuceg jer ovogodisnji cilj je bio uigravanje ekipe pre svega i plasman na sredini tabele. Niko nije ni pomisljao da mozemo uci u borbu za visi rang jer u ligi prvak ide direktno, dok se timovi od drugog do petog mesta bore za jos jedno mesto koje vodi u visi rang. No, sreci se u zube ne gleda, pa tako ni mi necemo odustajati niti se povlaciti sada kada nam se ukazuje ovakva sansa.

http://i.imgur.com/6WODqfh.png
A very ordinary football story - FM17


Ovo je pre svega timski sport, ali uvek ima i onih koji malo odskacu i onih koji se namecu. takav je slucaj bio i sa nama. Ako se znalo vec da je vise puta pomenuti Gilchrist talenat i da se od njega ocekuju golovi (postigao je 7 u ligi), onako iz drugog plana isplivao je Sam Madeley, i sa svojih 8 postignutih golova u ligi istakao kandidaturu za prvog spica ekipe. Ipak pre svih najbolji utisak ostavio je desni winger Matty Wolfenden, koji je postigao 12 ligaskih pogodaka i imao 5 asistencija. Ovaj 29-o godisnjak je pokazao svoje iskustvo i nametnuo se kao pravi vodja ove talentovane ekipe. Iskren da budem i jas bio pomaloiznenadjen njegovom odlicnom igrom, ali opet sa druge strane sam bio i ponosan na to jer sam igracu pogodio i dao pravu rolu i poziciju u timu.

Ipak ima tu jos nesto na sta sam bio veoma ponosan, a to su igre mog tima u FA kupu. Nikada do sada nismo imali zapazenije rezultate u ovom takmicenju. Stici do drugog kola gde nas cekaju MK Donsi je ogroman uspeh tima. Krenuli smo iz kvalifikacija, od prve runde. Padali su redom Stratford 4:1, potom u drugom kolu kvalifikacija Carlton sa 2:0 i napokon u trecem kolu Stafford identicnim rezultatom. Doslo je i to istorijsko prvo kolo FA Kupa, koje po nas imalo tezinu meca Lig sampiona. U medijima se provlacila prica da smo totalni autsajderi, to su porvrdile i sve Engleske kladionice. Verujem da je to zato sto smo em igrali na gostujucem terenu em sto su Notsi bili rang iznad nas. No, pokazali smo svima da smo zrela ekipa i jednom sjajnom i veoma pametnom igrom bacili u pravi fudbalski nokdaun tim Notts County i slavili sa 0:2.





"Some people believe football is a matter of life and death, i am vary disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."
Bill Shankley

« Zadnja izmjena: 23.10.2016, 12:20 mdacha »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: A very ordinary football story - FM17
« Odgovori #29 : 24.10.2016, 21:07 »



U sportu, ajde u fudbalu, nema težeg zadatka, nego "cuvati" seriju, nastavljati je iz meca u mec, drzati "podignutu" formu, boriti se protiv jakih rivala, psihicki ostati stabilan  i na kraju, jos jednom trijumfovati.


... tezak je to bio mec za nas. Ipak su Donsi iskusniji i jaci tim. Nasa zelja za plasmanom u narednu rundu FA kupa je bila velika. Nazalost samo je bila zelja jer smo jednostavno sagoreli u njoj. Dalje nije moglo. Bolji tim MK Donsa je prosao u drugo kolo. Pobedili su nas sa ipak visokih 4:1. I pored poraza ostaje zabelezen ovaj uspeh, plasman u glavni zreb FA kupa.

Sto se tice naseg ucesca u onom manje vaznom kupu FA Trophy, koji je dosao u vrlo nezgodnom trenutku po nas jer su nam misli bile uprte ka utakmici drugog kola FA kupa, ispali smo u trecoj kvalifikacionoj rundi u jednoj vrlo neizvesnoj i dramaticnoj utakmici od ekipe Stafforda sa 1:2.

http://i.imgur.com/cUZbrO8.png
A very ordinary football story - FM17


Ligaska utakmica protiv Gainsborougha nije donela nista novo. Nastavili smo gubitnicki niz iz kup takmicenja, nesto se moralo preduzeti. Usledila je hitna reakcija u vidu promene taktike koja se pokazala kao prava promena, jer se pozitivno odrazila pre svega na efikasnost ekipe. Pored promene taktike usledio je i jedan transfer koji su svi u ekipi sa odusevljenjem prihvatili. Radi se o napadacu Will Abbotts-u, reprezentativcu mlade selekcije Walesa.

http://i.imgur.com/aJveRO5.png
A very ordinary football story - FM17


Krenuli smo lakse da dajemo golove i naravno s time i da pobedjujemo. Napravili smo seriju od deset uzastopnih utakmica bez poraza. Vec smo se ucvrstili u gornji deo tabele, a kako smo dobro igrali tako su nam i apetiti rasli pa je krenula odmah prica o "kvalifikacionim" utakmicama za visi rang. Naravno da to nisam dozvoljavao vec sam smirivao strasti kako kod mog osoblja tako i kod samih igraca. Ipak Nakon serije dobrih rezultata i takozvane "vode u usima", dogodio se Bredford kiji nas je prodrmai i vratio u javu. Porazeni smo sa 3:0, ali imali smo i srece jer je moglo biti i mnogo gore od toga. Nakon toga rezultati nisu bas bili na zavidnom nivou, previse neresenih utakmica u kojima smo i bili bolji tim, ali ipak u predzadnjem kolu osigurali smo ucesce u play-offu za visi rang. Ligaski deo smo zavrsili na trecem mestu sa ukupnim skorom 21-13-8 i sa ukupno 76 osvojena boda. Sto se statistike tice, najbolji strelac ligaskih utakmica sa 22 postignuta pogodata bio je zadnje pojacanje Will Abbotts, a najbolji u asistencijama, njih 13, bio je Sam Madeley. Sto se timske statistike tice u vrhu smo po postignutim golovima, ukupno 76. Sve je to ohrabljivalo kako igrace tako i mene pred pocetak play-off. A na putu ka konacnom cilju kao prva prepreka u polufinalu nam stoji ekipa Brackleya, koja je zavrsila ligaski deo na cetvrtom mestu sa samo jednim bodom manje od nas, sa ukupno 23 pobeda i 69 postignuta pogodaka.



Kao i sto se ocekuje u polufinalnim utakmicama dva tima koja su bila u vrhu tabele, tima koja je delio samo jedan bod, neizvesnost, uzbudjenje. Toga je sve bilo na mecevima Brackleya i FC Uniteda. Nesvakidasnje polufinale, pre svega sto su vidjene dve gostujuce pobede. U prvom mecu domacin Brackley Town je napadao bio bolji rival, ali nekad je potrebna i doza srece da bi se ostvario povoljan ucinak. E ovaj put je moj tim bas imao. Utakmicu je resio, ko bi drugi no Will Abbotts sa dva postignuta gola, stime sto je onaj drugi, odlucijuci, postigao u 87. minutu. Utakmicu smo dobili sa 1:2 i imali odlican zaogaj za revans mec. Ali kao sto to biva jelte, ne moze sve da protekne lagano, bez komplikacija, pa tako i ovaj drugi duel. Koliko smo imali srece u prvoj utakmici toliko je nismo imali u drugoj i izgubili smo sa 0:1. Sledili su produzeci, koji su protekli u opreznoj igri, mada je u zadnjim minutima Abbotts imao stoprocentnu sansu kada je sam izasao ispred gostujuceg golmana, ali na nasu zalost sutirao pored leve stative. Rezultat je ostao ne promenjen i sledili su penali, po meni i najpravednija odlika o finalisti po svemu prikazanom u obe utakmice. Na nasu srecu Fortuna nas je pogledala i ovoga puta i poslala u finale, posto smo pobedili boljim izvodjenjem penala sa 5:4, gde nas ceka ekipa Altrinchama.



13. Maj 2017. godine, stadion Moss Lane, dom igraca Altrichama, uporiste play-off finala, 5.435 posmatraca od toga 1.435 nasih vernih navijaca. Zbog pravila lige koje kaze da pravo domacinstva u odlucujucoj utakmici ima bolje plasirani tim na tabeli, morali smo da putujemo u Altrincham i fakticki budemo gosti u ovom po nas istorijskom mecu. A mec, sta reci ... pripremio sam jedno takticko iznenadjenje na koje su moji igraci fenomenalno odgovorili. Sedam golova u finalu govore da je ovo utakmica sezone u svakom pogledu. Vodili smo konstantno i ako su domacini uvek uspeli da stignu ali ne i da prestignu. Na kraju istorija je ispisana, pobeda je nasa, 3:4 je konacni rezultat. Slavlje moze da pocne, Vanarama National League nije vise san ... vec java !!!






Sampanjac je otvoren !!!!!!!!

http://image.prntscr.com/image/a7be28df65fa4e15bb65a7945aecf5d0.png
A very ordinary football story - FM17
« Zadnja izmjena: 24.10.2016, 21:15 mdacha »