Welcome, Guest.

Autor Tema: (INTERVIEW) Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković  (Posjeta: 1410 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/468753_314661138624971_1995777286_o.jpg
(INTERVIEW) Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković


Prvi intervju na forumu i prvi intervju od mene. Donosim vam intervju sa predsednikom Sportskog Društva Gluvih Olimpija - Markom Radenkovićem. Sport gluvih u Srbiji, ali i regionu je slabo zastupljen, malo se zna o tome, zato Vam ja donosim intervju sa predsednikom SDG Olimpijom kako bi se bolje upoznali i sa Markom, ali i generalno sa sportom gluvih i možda Vam dao priliku da otkrijete nešto novo...  imam tu čast da Vam predstavim intervju sa Markom Radenkovićem!

- Lična karta Marka Radenkovića -

Ime i prezime:
- Marko Radenković

Datum i godina rođenja:
- 30.08.1987

Zanimanje:
- Tehničar pripreme grafičke proizvodnje.

Omiljeni klub:
- ACF FIORENTINA

Omiljeni fudbaler:
- Gabriel Batistuta

Omiljeni trener:
- Pep Gvardiola

Igraš li video igrice?
- Igram ponekad Ps Sonny, naravno samo fudbal.

Omiljeno mesto na kom si bio:
- Miami, South beach.

- Pitanja o SDG Olimpija -

Kada je osnovano SDG Olimpija?
- SDG Olimpija je osnovana 14.02.1937

Ti si predsednik SDG Olimpija? Reci nam nešto više o tome.
- Postao sam predsednik 13.04.2011 god. i mandat mi traje do 13.04.2015. Ušao sam u istoriju u Beogradu kao najmlađi predsednik nekog udruženja jer imam sam na to mesto došao sa 23 godine.

Fudbalska ekipa je nekako najaktivnija. Često učestvuju u raznim takmičenjima tokom jedne cele godine, a postoji i ekipa koja igra u Beogradskoj zoni sa ekipama koje nemaju zdravstvene nedostatke i po tome je FKG Olimpija jedino u Srbiji?
- Fudbal je najaktivniji i često se putuje, ali u zadnje vreme nismo išli van granica Srbije zbog nedostataka sredstava. Da, u celoj Srbiji FKG Olimpija je jedini klub koji ima igrače sa nekim nedostatkom i potpuno se ravnopravno takmiči sa čujućim fudbalerima. FKG Olimpija je jedno vreme bila ugašena, ali ponovo postoje od 2009 godine kada sam okupio ekipu.

Za fudbalski klub igraju ili su i pre igrali neke poznate ličnosti. Naprimer Milan Kalinić i Aleksandar Šapić?
- Tako je. To je bilo preko mog sekretara koji ih je poznavao i pitao ih je da li bi igrali za ekipu i oni su pristali. Šapić je malo igrao pa je otišao zbog privatnih obaveza, dok je Milan Kalinić bio godinu i po dana u ekipi i on je otišao iz ekipe iz istih razloga.

Koliko takve ličnosti poput Kalinića ili Šapića utiču pozitivno na igrače?
- Dosta, na naše igrače je najviše uticao Milan Kalinić koji je i najviše bio sa njima. Pravi je borac.

Pre par dana SDG Olimpija je dobila jednu lepu vest. Da će od 4. do 8. juna 2014. godine biti domaćin Lige Šampiona za gluve (Deaf Champions League). Da li te je ta vest obradovala?
- Ta vest me je mnogo obradovala jer je to oduvek bila moja želja i moj cilji  sada će Beograd biti domaćin DCL što i meni predstavlja čast.

Na kom će se stadionu igrati Liga Šampiona?
- Na stadionu FK Rad. Ovom prilikom moram istaći da sam mnogo zahvalan predsedniku i sportskom direktoru kluba što su nam izašli u susret i ponudili se da pomognu.

Da li je nekada ranije klub iz Srbije učestvovao u Ligi Šampiona gluvih?
- Nikada. Prošle godine je FKG Olimpija trebala da učestvuje u Grčkoj na ovom takmičenju, ali na kraju smo odustali od toga zbog nedostatka sredstava. Sledeće sezone u Beogradu možda budu učestvovale dve srpske ekipe. FKG Olimpija i SDG Kragujevac.

Da li si zadovoljan svojim radom kao predsednika SDG Olimpija i da li misliš da možeš još bolje?
- Mogu ti reći na početku sam jako želeo da postanem predsednik. Kada sam postao predsednik bio sam malo zbunjen u početku i nije bilo sve tako jednostavno, ali kasnije sam se prilagodio svemu i dosta sam uradio za sport gluvih i naravno verujem da mogu još bolje. Nedavno sam postao i tehnički direktor za omladinski fudbal gluvih u organizaciji Lige Šampiona i sve što sam do sada želeo to sam i postigao u svom životu. Želim svake godine da sport gluvih u Srbiji napreduje i idemo svi ka tom cilju.

Šta sve ima u okviru SDG Olimpija?
- SDG Olimpija se sastoji od 10 sekcija: fudbal, košarka, ženska odbojka, pikado, šah, ribolov, stoni tenis, streljaštvo, rukomet i kuglanje.

Koje su njihove aktivnosti i da li su redovni na takmičenjima?
- Da, naravno. Učestvuju u republičkim takmičenjima gluvih Srbije u svim sportovima. Ponosan sam na sve naše članove, i na stare, ali i na one mlade koji tek dolaze!

Još jednom veliko hvala što si pristao da uradiš ovaj intervju i sve najbolje u tvom daljem radu.
- Hvala tebi na pozivu na intervju i forumu, pozdrav za sve, generalno želim da Vam kažem da mi osobe sa oštećenjem sluha možemo ravnopravno da se takmičimo u svim sportovima, bez obzira sto ne čujemo ali umemo da vidimo i igramo istim ritmom sa čujućima. Mi Gluvi igramo sa srcem!


***


Od danas u Sofiji srpski gluvi sportisti se takmiče u rukometu i nekim invidualnim sportovima i tako reprezentuju državu Srbiju na 22 olimpijskim igrama gluvih. Informacija za sve forumaše da Hrvatska na tom takmičenju ima 46 predstavnika, Srbija 22, Slovenija 13, Makedonija 4 što se tiče bivših jugoslovenskih republika.

Sa tog takmičenja ići će i uživo prenosi na sledećem linku:
http://sofia2013.com/live/program
[Prenosi se vrše na četiri kanala: Live 1, Live 2, Live 3 i Live 4]

***

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mrChA0PwwHo[/youtube]
« Zadnja izmjena: 30.07.2014, 17:59 King Pablo™ »

Offline Football Maniac

Odg: Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković
« Odgovori #1 : 07.02.2014, 11:41 »
  • Publish
  • Bravo Slobo, odradio si ovo kao pravi profesionalac  :thumbsup:

    Offline Luka19

    Odg: Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković
    « Odgovori #2 : 07.02.2014, 12:14 »
  • Publish
  • bravo Slobo majstore,odličan posao..  :thumbsup:

    Offline Tasci

    Odg: Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković
    « Odgovori #3 : 07.02.2014, 12:42 »
  • Publish
  • odlicno Slobo majstore

    Offline Bijeli luk

    Odg: Predsednik SDG Olimpija - Marko Radenković
    « Odgovori #4 : 07.02.2014, 14:58 »
  • Publish
  • Odlicno! ;)