Welcome, Guest.

Autor Tema: Diskusija o taktikama  (Posjeta: 1816 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Diskusija o taktikama
« : 29.10.2015, 00:24 »



U ovom dijelu pričamo o svemu vezanom za FM 2016 taktike...

Offline manjito

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #1 : 25.01.2016, 16:14 »
LJudi hajde malo da otvorimo ovu temu o taktici.
Ja ove godine u ovom fm 16,imam bas dosta problema sa taktikom. Kako se meni cini,mnogo je teze namestiti taktiku
u ovom serijalu nego u proslom. Sve sto sam prosle godine primenjivao, na ovom menadzeru nema efekta.
Imam problema sa posedom lopte, dosta suteva idu ka mom golu, menjao sam dosta stvari,ali bez ikakvog efekta.
Kakva su Vasa iskustva na ovom FM

Offline football-freak™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #2 : 25.01.2016, 16:16 »
jeste ovaj FM najtezi od svih ali ipak se moze mnogo sta kombinirati. Stavim na ovdje svoj SS taktike pa cemo ti pomoci da ispravis ono sto nije uredu  :thumbsup:

Offline doke1408

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #3 : 25.01.2016, 16:36 »
puno vremena sam potrošil tražeći formaciju koja valja, i nikak pronaći onu koja baš hara ko prošle godine 4-3-3 sa f9 i cm na attack, tak da sam odlučil kompletno taktiku posvetiti isključivo player, team i opposition instrukcijama, ali uzima mi previše, previše vremena no daje odlične rezultate

Offline Luka19

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #4 : 25.01.2016, 18:59 »
postavi nam svoju taktiku pa ti mozemo pomoc savjetima ili ako ti se neda to, javi mi se u PM pa cu ti dat svoju taktiku ;)

Offline nosać lopti

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #5 : 03.03.2016, 08:35 »
LJudi hajde malo da otvorimo ovu temu o taktici.
Ja ove godine u ovom fm 16,imam bas dosta problema sa taktikom. Kako se meni cini,mnogo je teze namestiti taktiku
u ovom serijalu nego u proslom. Sve sto sam prosle godine primenjivao, na ovom menadzeru nema efekta.
Imam problema sa posedom lopte, dosta suteva idu ka mom golu, menjao sam dosta stvari,ali bez ikakvog efekta.
Kakva su Vasa iskustva na ovom FM

Evo možda cu ti ja mogao neka moja iskustva prenijeti..nisam igrao 15,uzeo sam 16 nedugo..igram s Aston Villom..čitao sam dosta toga o taktikama ovome onome..primjenjivao u igri i 20 sam tj zadnji..pa da ti možda probam objasniti o cemu je stvar..na početku sam izbarao taktiku koja mi se sviđala recimo 4-2.3-1 -dm..poslogao igrače na pozicije i krenuo inaće meč nikad ne gladam u 2 d,jer mi taj način nema veze s realnošću..kao sta znas postoji opcija namjestanja strategije i mentaliteta kroz igru..pa sam i ja tako radio..od controle pa do atacking kroz fluid pa do structure..i gubio sam stravicno neke utakmice..kad je dosla voda do grla održan je sastanak s igračima i vodstvom..rekli su da im ta taktika ne odgovra i da se to mora mijenjati..tu tek nastaje problem..u roosteru imas brdo taktika a sta i kako poslagati??igrati 3-5-2 ili 4-3-3 ili 4-4-2??uzeo sam 4-4-2 jednostavna taktika za lose ekipe i uzeo ju ja..medutim izgubio sam 3:0 kod kuće i opet gol nisam dao !!!vjerovatno ce ti biti ovo smiješno sto cu ti napisati..sanjao sam manager i da mi je netko rekao sta da napravim ..da pogledam u desnom kutu u tactika screen kučicu u kojoj piše koliko se izabrana taktika slaže s postavljenom taktikom...drugi dan to sam i napravio pogledao moju taktiku 4-4-2 a u desnom čošku plavim slovima piše accomplished..hm klinknem na plavi upitnik i tu nadem postavke taktike od pasinga pa to širine formacije..uglavnom u 4-4-2 pola toga je nije napravljeno kako treba..uzeo sam 4-2-3-1Dm  i pogledao kučicu ponovo vidio sam da je namjesteno gotovo sve osim npr širine igre u taktici namjestim i to ..i sve kućice su namjestene do kraja tj pune..sad i to treba probati..igram utkamicu u gostima protiv Soupthamptona..obavezno ulazim u opcije oppostine instrukcije i tamo stisnem apply advice to team..pola njihove momcadi se dobilo da ih se tretira vrlo agresivno..pocne utakmica napada agresivno south...mislio sam da ce sve bit pod starom..kad iz konte zabijemo gol!!!lijevo krilo zabije a nismo dali gol 5 utakmica!!!u utakmici nisam dirao namjestao ni control ni structure nista ..jedino sta sam namjesato nacin na koji ce igrati preko krila i instrukcije igracima..utakmice je zavrsila 1:1 dobili smo gol u 87 minute pogrskom stopera..sve je bilo drugacije..zaboravio sam napisati da sam s novom taktikom koju sam po tom principu odabrao i to takvu taktiku koju nisam nisam probao radi se o 4-3-1-2 zgazio 3 ligaša  u gostima s 4:0!!!Da mislit ces pa to je normalno..da sam igrao po starome citajuci kako mijenjas postavke gubio gotovo sve utakmice!!!

Offline Sloba

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #6 : 15.04.2016, 15:50 »
Testiram jednu taktiku koja odlično funkcioniše a podrazumeva se da sam je ja pravio.

GK, DL, DC, DC, DR, DM, MC, MC, ST, ST, ST

http://i.imgur.com/FF4nGML.png
Diskusija o taktikama


Titula u Grčkoj sa samo 24 primljena gola a čak 63 postignuta što je više od 2 po meču (tačnije ovako iz glave ako ne grešim 2.1). Taktika "rađa" najboljeg strelca, asistenta i golmana. Pored titule u ligi (ovo je testiranje, nisam ja vodio Oly direktno), igrala se 1/8 LŠ i finale kupa (do finala na 9 utakmica primljena samo tri gola). Ono što je fora jeste da se ne gubi na posedu... čak se posed drži dosta dobro... uglavnom bude tu oko od 48%-55% a nekada i veći...

U ligi najviše golova je dato posle kornera (8) i najmanje primljeno nakon ubacivanja iz slobodnih udaraca (samo 1). Verovali ili ne, taktika je i takva da se ne igra agresivno a produktivna je... za celu sezonu samo 1 crveni i 10 (DESET) žutih što baš malo jer drugi sa najmanje ima 30... takođe protivnici vas tuku po nogama dosta, imate dosta prekida... najuspešnija su ubacivanja ubedljivo. Nisam pomenuo ali nakon slobodnih udaraca takođe se daju golovi (IFK, ne direktnih). Uspešnost dodavanja je 75%. Za celu sezonu samo jedan gol primljen nakon kornera...

Biće na forumu taktika svakako, ne znam da li danas ali pravim neki set taktika za sebe (tri taktike) u offline kao i uvek. Ne koristim za online ovo a i zadovoljan sam sa sadašnjom koju koristim. Ovo sam zamislio kada jurim rezultat međutim brutalno je dobra iako je koristiš od početka. Jedna druga taktika mi je na posed a treća i finalna je odbrambrena na kontre, italijanski stil.

Testirao sa Dortmundom takođe. Niko nije mogao ni dati gol ili maksimalno više od jednog, pobeđivalo se ubedljivo ali mi upropasti testiranje povreda Reusa... kad se on povredio nisu ni gubili nešto baš ali nisu mogli dati taj gol uvek za pobedu... treba jedan dobar napadač. :)
« Zadnja izmjena: 15.04.2016, 15:53 Sloba »

Offline Sloba

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #7 : 15.04.2016, 21:47 »
Sad ću još malo postaviti na forum set od tri taktike... dve od te tri su u jednom od testova pokazali strašne rezultate...

http://i.imgur.com/ZIvjBbG.png
Diskusija o taktikama


Ova ultra napadačka opet najmanje primljenih golova.

Ova treća je ODLIČNA ali nije za celu sezonu. Nego ako igraš protiv nekog baš jačeg da se braniš ili u par mečeva ali ne za stalno. PSVu sam postavio taktiku za kontrolu igre... e da ... prekidi su prejaki. Na sve tri taktike.. više sam se bazirao na odbranu i neke sitnice a to daje rezultata za napad. :) Odbrana prekida funkcioniše besprekorno. :)