Welcome, Guest.

Autor Tema: Kingova britva - Kovač sreće  (Posjeta: 2812 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Kingova britva - Kovač sreće
« : 24.10.2013, 09:06 »
  • Publish
  • Kovač sreće




    Mene uopće nije iznenadilo imenovanje Nike Kovača kao novog izbornika Hrvatske nogometne reprezentacije.

    Naravno odmah su se počeli zbrajati njegovi plusevi i minusi odnosno je li njegovo imenovanje kao izbornika pravi potez ili ne.
    S jedne strane kao ono pozitivno naveden je njegov kapetanski karakter koji nas je godinama oduševljavao, germanski mentalitet, mentalitet pobjednika te impresivan start s mladom reprezentacijom.
    Opet, s druge strane stoji mu onaj mač nad glavom neiskustva trenerskog posla jer osim ove četiri utakmice koje je samostalno vodio kao izbornik mlade reprezentacije, samo je još vodio juniore Red Bull Salzburga te jedno vrijeme bio pomoćnik tadašnjem treneru prve momčadi.

    Kad govorimo o neiskustvu izgleda da je u novije vrijeme u HNS-u trend davanja izborničke fotelje baš onima bez iskustva.
    Niti za Slavena Bilića niti za Igora Štimca se ne može kazati da su prije funkcije izbornika nogometne reprezentacije imali pregršt trenerskog iskustva.
    Namještene trenerske pozicije u Hajduku i jednom i drugom su bili nedovoljno dobar argument da se baš njima povjeri reprezentacija na vođenje.

    Ipak, bogami bila im je to obojici odlična odskočna daska za budući trenerski put. Ukrajina, Rusije, Turska i par milijuna nije loše zar ne?

    Ne moraju oni kao neki drugi naši treneri poput Luke Bonačića, Zlatka Dalića ili nekog trećeg svoj kruh zarađivati u Iranu, Izraelu, Brunejima ili nekoj tamo drugoj egzotičnoj sredini s vrlo vjerojatnom pretpostavkom da klubove Lige Petice ili barem nekima blizu tog ranga, mogu jedino voditi u Football Manageru (ako ga igraju) ili gledati na TV uz eventualni angažman kao stručni sukomentator gdje će gledateljima prodavati muda za bubrege kao onaj bezveznjaković Elvis Scorija.





     




    Ipak mene u cijeloj ovoj priči nešto drugo muči...

    S obzirom da i ptice na grani znaju u kakvom je rasulu Hrvatski nogometni savez na čelu s onim primitivcem Mamićem i "Brandom" Šukerom, pitam se kako je došlo do toga da Niko Kovač prihvati ulogu izbornika.

    Hoće li Niko Kovač i "moj brat Robert također", debilni spot koji je Niko snimio za propagandu jedne političke stranke (rečenica koja će ga pratiti cijeli život), dopustiti da mu Mamić odlučuje o svemu te da on bude samo marioneta?

    Je li i on odlučio dati guzice za kasnije lakše probijanje i stjecanje bogatog trenerskog angažmana u nekom klubu?

    Ili je nešto drugo možda posrijedi...

    Što bi to drugo moglo biti posrijedi?

    Šuška se šuška da postoji i druga strana medalje u svemu ovome. Navodno je složena pobjednička taktika u kojoj "Brand" Šuker igra dvostruku ulogu. Kuloari tvrde sa se slizao s vladajućom političkom garniturom u Republici Hrvatskoj, konkretno s Ministrom sporta Željkom Jovanovićem u namjeri da krenu križarski pohod protiv Zdravka Mamića.
    Opće je poznato da Jovanović ne može Mamića uštampanog vidjeti ni čuti dok mu ovaj broji krvna zrnca na nacionalnoj osnovi. Baš je i ovih dana aktualna ta tema jer je u tijeku sudski proces protiv Mamića kojeg je pokrenuo ministar.

    Ne bi me iznenadila niti ova verzija priče jer Šuker je jedan prevrtljivac koji je svoj status legendarne 9-tke srozao za popizditi. To samo budale mogu napraviti, ali eto mu tamo, baš me briga za njega.

    Opet, da je to tako, pitanje je kako je Mamić pristao i dao svoj blagoslov za novog izbornika.

    Hmmmm....

    Ma nemam pojma i neću razbijati glavu o tome, j....e mi se za njih.

    Znam samo da je novi izbornik dobio solidnu momčad u ruke, sve su to igrači koji igraju u vrlo dobrim europskim klubovima koje samo treba složiti i ne lutati s formacijama, taktikama i ismišljati toplu vodu.
    Dobio je i u dodatnim kvalifikacijama najlakšeg mogućeg suparnika, Island, reprezentaciju koju uz dužno poštovanje jednostavno mora proći i na taj način kupiti sebi izborničku fotelju na duže vremena, a svojim igračima kupiti kartu za Brazil da posjete kolijevku nogometa...

    Sretno kapetane...




    Kingova britva – by King Pablo



       

    Offline ZakNik™

    • HALA MADRID
    • Staff
    • *
    • Postova: 9658
    • Total likes: 1117
    • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
      • Awards
    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #1 : 24.10.2013, 10:32 »
  • Publish
  • Frende odlican tekst...moje misljenje je da je niko napokon prevaga u pitanju mamica i da ce mu je...t mater ako mu se bude mjesao u posao.

    Offline BaneCiro

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #2 : 24.10.2013, 10:43 »
  • Publish
  • Svakim danom si bolji i bolji  :thumbsup:

    Offline Bijeli luk

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #3 : 24.10.2013, 11:54 »
  • Publish
  • Fantastičan tekst kao i uvijek! :thumbsup:
    Nadam se da Niko može odvesti reprezentaciju na SP i također se nadam i nekako predosjećam da će Mamić(nadam se) uskoro otići,kako iz Hrvatske reprezentacije tako i iz Dinama.

    Offline Luka19

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #4 : 24.10.2013, 15:13 »
  • Publish
  • odličan tekst :) ja se iskreno nadam se da Niko nije postao jedan od guzeljubaca Mamićevih, nadam se da će ON sam birati igrače..mada svi znamo da je to skoro nemoguće..ili je poceo neki proces "atentata" na Mamića..vidjet cemo kroz par mjeseci..

    Offline BlueMoon

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #5 : 24.10.2013, 15:28 »
  • Publish
  • King, dobar tekst! Nadam se da će Kovač pobjedit u obje tekme i proći dalje bez primljenog pogotka :D

    Offline eldin.dzeko.94

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #6 : 24.10.2013, 18:30 »
  • Publish
  • King Pablo dominiraš :)

    Offline Markus™

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #7 : 24.10.2013, 18:37 »
  • Publish
  • Još jednom odličan tekst, sa zadovoljstvom te pratim! :thumbsup:

    Offline Cholo

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #8 : 24.10.2013, 18:44 »
  • Publish
  • Tekst odličan kao i uvijek!
    Jedino što ne vjerujem u urotu protiv Mamića, ako i probaju, progutat će ih za doručak. Također, siguran sam da Kovač neće dopustiti miješanje pri izboru sastava.

    Offline Gobby

    Odg: Kingova britva - Kovač sreće
    « Odgovori #9 : 24.10.2013, 19:13 »
  • Publish
  • Sjajan tekst, uvije rado pročitam tvoju Britvu jer je potpuno drukčija, a opet slična u usporedbi s novinskim kolumnama.  :thumbsup:
    Čeka se nova Britva :)