Welcome, Guest.

Autor Tema: Kingova britva - Bit' će nešto od tog 'Ajduka, kume moj!  (Posjeta: 3067 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Bit' će nešto od tog 'Ajduka, kume moj!





http://www.dnevno.hr/slike/Nogomet/clanci/69347/c1_76738.jpg
Kingova britva - Bit' će nešto od tog 'Ajduka, kume moj!




Sadašnjoj upravi Hajduka nekako vjerujem, baš ono čini mi se da rade ispravno ili barem više ispravnije nego dosadašnje uprave koje su se izmijenile zadnjih par godina.

Ljepše mi djeluje onako, kao pojava i Marin Brbić nego li oni prije njega, onaj što ni krafne ne zna ispeći (Joško Svaguša), a ne voditi klup poput "bili" ili onaj "punoglavac" (Mate Peroš) ili onaj, ne daj Bože opet, što ustaška obilježja nosi na glavi (Hrvoje Maleš).

Ljepše mi figura kao pojava i priča i "Tušo" od recimo Miše Krstičevića. Drag je meni bio Mišo, da ne pomislite da imam nešto protiv njega i znam da izgled ne čini čovjeka, ali brate mili, što ne ide ne ide.
Trener Hajduka mora biti pojava i na terenu i izvan njega, treba ponekad i odijelo obući, biti gospodin dati svima do znanja da je on trener velikog kluba.

Od Šveđanina (Jens Andersson) još uvijek čekam prave poteze jer zbog toga je i doveden zar ne?
Odlično, ako stvarno ima nos za dovesti igrača i kasnije ga višestruko prodati, ali treba se pokazati i u drugom dijelu, "prevariti" nekoga i prodati ono što nitko neće da kupi (Blažević, Maloča), također i prodaja Vukovića mu je od mene jedan minus, naravno govorim o cijeni transfera.


Ništa kontra 'Ajduka...


U mojoj kući se možda moglo reći o ovome da je ovakav, onome da je onakav, ali otac nikad nije dao da se ništa loše kaže o "majstoru s mora".
I dan danas, sad kad sam odrastao i kad se raziđemo u mišljenjima na temu Hajduka, samo mi kaže jednu stvar:

"Šta ti znaš i šta'š ti meni govoriti, mulac jedan. Kad sam ja iša' na Stari Plac navijati..."

Sjećam se kada sam i ja počeo ići samostalno na utakmice, sredinom 90-tih, da je to bilo vrijeme kad se nije pričalo o raznim stvarima kao danas. Nije bilo priče o preoblikovanju kluba, nije bilo priče potencijalnim privatnim kupcima kluba, nije bilo priče o neisplaćenim plaćama igračima.
To je bilo vrijeme kad sam picavao iz škole, rekli bi Splićani, da bi se prošvercao na neku nebitnu kup utakmicu.

To je bilo vrijeme koje pamtim...

"Albatros", tako se zove kafić u Splitu gdje su se skupljali igrači Hajduka u vrijeme kada sam živio u Splitu (94-99). Dolazio sam tu često jer sam stanovao svega nekih 50-tak metara od njega.
Kada bi tu ušao ili Miki(Rapajić) ili Mirso(Mirsad Hibić) ili netko treći svi bi ih s divljenjem gledali, pratili, naručivali piće koji i oni piju...

Nažalost, danas to nije tako, vjerujte mi, a iz srca želim da se to vrijeme vrati...




Tko je kriv...?


Znamo mi tko su krivci za sve ove nedaće i probleme koje prate ovaj klub, ponos Dalmacije.

Krivi su svi koji su tu bili, koji su od Hajduka puno više uzeli nego što su mu dali.
Udari nekome šamar, možda mu se lice ne zacrveni, ali ako ga konstantno udaraš ostati će tragovi, najprije otisci prstiju, kasnije crvenilo na licu, a na kraju modrica kojoj će trebati neko vrijeme da sasvim nestane.

Šamarali su Hajduka svi redom, svi oni koji su ga vodili u zadnjih 15-tak godina.

Nitko ga od njih nije istukao kao jedan čovjek, taj ga je dotukao.
On je ta osoba koja ga je u induciranu komu poslao, ali nije ubio jer ne možeš ubiti nešto što je besmrtno.

Tko će odgovarati za svo zlo koje su napravili?

Nitko neće snositi odgovornost. Oni će i dalje okretati priču na svoju stranu, pričati nam bajke kako su baš oni napravili dobre stvari, a sve one loše njihovi prethodnici.

Krivci će im biti i igrači koji žele svoje zarađene novce napokon vidjeti nakon godina čekanja.

Nije kriv ni Hrvoje Vejić ni Florin Cernat ni Boris Živković ni Dario Jertec ni Marijan Buljat.
Krivi su oni koji su im dali ugovore od 200.000 - 400.000 € godišnje. Oni što su njima to dali, siguran sam da su i uzeli dio kolača sebi.





http://hajduk.hr/sadrzaj/fotogalerija/2010-01-30-0-00/AFGANISTAN_thumb.jpg
Kingova britva - Bit' će nešto od tog 'Ajduka, kume moj!




Malo nam za sriću triba...


Želimo opet vidjeti novog Niku Kranjčara kako slijeće u zračnu luku gdje ga dočekuje 20.000 navijača, želimo opet gledati Ajaxa, Anderlechta, Steaua, želimo opet vidjeti Ligu Prvaka na Poljudu.

Želimo opet čekati u redu ispred stadiona za kupiti kartu, kupiti one grozne ćevape i pivo. Prije utakmice pjevati pjesme i izluđivati konobaricu u "Plave kave" (kafić preko puta stadiona).

Želimo opet onakvu momčad zbog čije igre će se tresti tribine Poljudske ljepotice, gdje će neki novi Miki ući s klupe, uzeti balun, prijeći 2-3 igrača i zakucati ga u rašlje sa 35 metara...




Doći će i taj dan, dan koji s nestrpljenjem čekam....





Kingova britva - by King Pablo



« Zadnja izmjena: 08.08.2014, 18:16 King Pablo™ »

Offline Bijeli luk

Opet još jedan izvrstan tekst.
Hajduk,meni drag klub pada sve dublje.Ja nisam navijač Hajduka da toliko znam o njemu,ali znam ono najbitnije.
Ne znam tko je bio predsjednik kada su se davali ogromni ugovori s ogromnim plaćama,ali taj predsjednik nije razmišljao o budućnosti Hajduka.
Nadam se da sadašnja uprava može Hajduk vratiti na stari put slave u kojem se podjednako borilo s Dinamom za Hnl,kada se igrala Europska liga(kup UEFA)...
Hajduk ima mladu i neiskusnu momčad,ali vjerujem da sadašnja uprava može napraviti uspjeh s mladom momčadi Hajduka. :)

Offline RG10

Opet King još jedan sjajan tekst, stvarno rušiši sve rekorde, svaka ti čast ;)

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Sjajan tekst...imam jedan prijedlog za tebe o kojem mozes pisati :D

Offline Cholo

 :dbrp:
Bravo King, vrhunski, emotivno, osjeti se i ta navijačka nota. Nije baš da si bio objektivan kako si obećao u premijernom postu :P

Offline football-freak™

Znaš da ćeš mene kupiti sa ovim tekstom .  :kleci: Svaka ti čast i moram reći da se slažem sa svim napisanim osim jednog dijela teksta a to je :

Citat:
Odlično, ako stvarno ima nos za dovesti igrača i kasnije ga višestruko prodati, ali treba se pokazati i u drugom dijelu, "prevariti" nekoga i prodati ono što nitko neće da kupi (Blažević, Maloča), također i prodaja Vukovića mu je od mene jedan minus, naravno govorim o cijeni transfera.

Mislim da mnogi ljudi ovo mu zamjeraju ali ljudi ne razumiju da u poziciji u kojoj je Hajduk to jedonstavno nije moguće napraviti. Vukoviću pa tako i Blaževiću statistika nije poebno izvandredna , ugovori kratko još traju , Hajduk u velikim dugovima prodaja neophodna... U takvim uslovima igrača ne možeš drugačije prodati nego za siću , to je jednostavno tako i najbolji trgovac ne bi uspio izvući veće pare za njih. Onog dana kad Hajduk ne bude imao minus kada prodaja igrača ne bude obavezna da bi se izmirili osnovni troškovi e tad igrači neće ići besplatno kao sad ;)

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Hvala svima na predivno komentarima, drago mi je da vam se tekst sviđa....  :thumbsup:

:dbrp:
Bravo King, vrhunski, emotivno, osjeti se i ta navijačka nota. Nije baš da si bio objektivan kako si obećao u premijernom postu :P

Tiću, pokazao sam u tekstu svoju navijačku notu, ali ipak mislim da sam bio objektivan  :thumbsup:

Iznio sam svoja mišljenja, udario po onima koga smatram krivcima za sve probleme koje su se dogodile klubu.

Nije Hajduk sam sebe uništio, uništili su ga oni koji su ga vodili...

Ovi sadašnji se čine bolji od ostalih barem zasad.

Kradu li oni...?

hm... dvije bitne točke su tu:

1. Ako kradu, kradu vještije od prethodnika
2. Što više možeš ukrasti siromahu...?

Offline Cholo

Misli, pisao si kao navijač Hajduka ali apsolutno realan post.
« Zadnja izmjena: 02.09.2013, 22:41 Bili Tić »

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Misli, pisao si kao navijač Hajduka ali apsolutno realan post.

Naravno, zbog toga će "Kingova Britva" biti raznovrsna...

Neovisna, bez cenzure i podilaženja bilo kome...

U prvom postu sam pisao u negativnom kontekstu o Zdravku Mamiću jer je to moje viđenje njega, ali nisam negativno o Dinamu bez obzira što sam hajdukovac...

Tko zna možda "Kingova britva" obrije i neku legendu Hajduka u dogledno vrijeme....  :smeh: