Welcome, Guest.

Autor Tema: Fudbalske legende  (Posjeta: 3865 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Fudbalske legende
« : 13.01.2016, 00:19 »
  • Publish

  • Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #1 : 13.01.2016, 00:19 »
  • Publish


  • Ovo je magija nogometa! Golmani su uvijek bili posebni...

    Prije nešto više od 10 godina, finale Lige prvaka igrali su Bayern i tada moćna Valencia.

    Na kraju utakmice, poslije penala i pobjede Bayerna, legendarni golman Canizares pao je na koljena i počeo da plakati. Majka mu je tada preminula i nije imao snage da ustane. A onda, veliki Oliver Kahn odbio je da slavi sa svojim igračima i prišao je Canizaresu...

    "Nemoj plakati, Cani. Tvoja majka te sada gleda i siguran sam da je veoma ponosna zato što je rodila velikog šampiona i legendarnog golmana!"

    Ove riječi su pomogle Canizaresu da stane na noge, zaustavi suze i prisustvuje ceremoniji do kraja!

    This is what football is all about


    Offline la-lu

    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #2 : 13.01.2016, 00:20 »
  • Publish
  • Evo sad će ti Vaha lajkat ovo.

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #3 : 13.01.2016, 00:20 »
  • Publish


  • "Još uvijek se sjećam svog prvog dana u Interu. Stigao sam s plastičnom vrećicom, u njoj su bile moje kopačke, prošao sam pored gomilu navijača koji su me pitali tko sam, tako je sve počelo..."

    Javier Zanetti

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #4 : 13.01.2016, 00:21 »
  • Publish


  • Tekst koji vrijedi pročitati


    "Istina je. Žalim i dan danas što mu nisam isplatio novac koji je tražio. Škrtica sam, i to priznajem. Proklet bio dan kada sam ga pustio da ode. Nisam to htio, vjerujte mi. Pokajao sam se. Ali moje pokajanje ga nikad više nije vratilo u Barcelonu, i to me boli. Ronaldo je najbolji igrač kojeg sam ikad gledao. Pitajte današnju mladež i igrače ko su najbolji igrači ikad - svi će reći Maradona, Pele, Messi... Nisu, za mene nisu. Za mene je najbolji Ronaldo. Pitajte ih sjećaju li se najboljeg gola svih vremena? -Reći će, Maradonin protiv Engleske ili Messijev protiv Getafea. Ni ovdje se ne slažem sa njima. Sjećate li se Ronaldovog gola protiv Compostele? Dalje vam ne moram govoriti... Ustvari, moram. Ne mogu a da ne izbacim iz sebe tu hrpu koja se nagomilala tokom godina. Žalim za Ronaldom, žalim za njegovom karijerom. Svaki njegov lom bio je bolan i za mene. Kao da ga je neko koristio kao vudu lutku da mi naudi.

    Da je barem htio. Da je barem imao imalo više volje... Šteta. Danas bi sigurno više ljudi dijelilo moje mišljenje. Ali, nije. Želio je igrati i onda kada nije trebao. Volio je loptu. Ako ništa, barem su zbog njega milion drugi zavoljeli loptu. Otišao je u suzama. Tad sam shvatio da mu nije bilo svejedno, da je samo htio ono što zaslužuje. Volio je naš klub i naše navijače jednako kao loptu. Ja sam milionima oduzeo taj spoj Barcelone i njega. Optužite me. Pljujte po meni, zaslužio sam to. Ali pokušajte mi oprostiti. Svi mi griješimo, neki manje, neki više. Ja sam puno pogriješio. Danas sam svjedok da ima i važnijih stvari od novca. Da sam barem odbio nekog mladića koji je spiskao milione za par mjeseci na skupa auta, stanove, žene... Odbio sam najboljeg igrača ikad koji nije imao poroke. Ustvari, imao je jedan. Dolazio je na trening prvi a odlazio zadnji. To ga je umaralo. Ali zbog toga su ga cijenili svi suigrači.

    On je bio istinska zvijezda. Svi su ga željeli vidjeti. Na terenu i van njega. Drugi klubovi su se u to vrijeme mučili da pokrenu posao sa prodajom dresova. Sve što smo mi trebali jeste da se Ronaldo pojavi u reklami i imali smo bum. Ali, bitnije je ono što je radio na terenu. Nije se dugo zadržao kod nas, ali nas je zadužio za sva vremena. Bio je užitak gledati ga. I hvala mu. Nadam se da će mi i on oprostiti. Možda ću dobiti plus kod njega ako mu kažem da čovjek od 80 godina ima njegov poster i da sam taj čovjek ja... Možda i neću. Ali nadam se da hoću."

    Riječi Josepa Lluisa Nuneza u emisiji o najkontroverznijim predsjednicima ikad. On je jedan od njih i poznat je po tome što nije htio dati veći platu Maradoni, Stoichkovu, Figu i Ronaldu.
    « Zadnja izmjena: 13.01.2016, 00:22 mdacha »

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #5 : 13.01.2016, 00:23 »
  • Publish


  • Zlatan Ibrahimović: "Cristiano Ronaldo je sretan dečko. On uvijek dobije kartu za prve redove da vidi kako Messi prima nagrade"

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #6 : 13.01.2016, 00:24 »
  • Publish


  • Legendarni Milanov branič koji je završio karijeru sa 41 godinom na leđima

    7 Serie A
    5 Liga prvaka

    Alessandro Billy Costacurta

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #7 : 13.01.2016, 00:27 »
  • Publish


  • Šta reći nego LEGENDA!

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #8 : 13.01.2016, 00:28 »
  • Publish


  • LEGENDA!
    DAME I GOSPODO, ANDREA PIRLO!

    Offline mdacha

    • 06.12.2009.
    • Staff
    • *
    • Postova: 18716
    • Total likes: 872
    • ... continue to fight for victory !!!
      • Awards
    Odg: Fudbalske legende
    « Odgovori #9 : 13.01.2016, 00:31 »
  • Publish


  • Dame i gospodo, FRANK LAMPARD!