Welcome, Guest.

Autor Tema: On je uvek gladan pobede, veliki humanista, gospodin, najbolji na svetu...  (Posjeta: 2510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

http://www.urbansplatter.com/wp-content/uploads/2013/12/cristiano-ronaldo-141085223.jpg
On je uvek gladan pobede, veliki humanista, gospodin, najbolji na svetu...

Cristiano Ronaldo

Kada kažem najbolji na svetu. To stvarno i mislim. Nije najbolji na svetu onaj koji ima najviše postignutih golova, asistencija.. najbolji na svetu je onaj koji se dokazuje i van terena i na terenu. Onaj koji gine za tim i onaj koji uvek želi da pobedi i tu svoju glad pokazuje uvek i u svakoj prilici na terenu. Kako je sve počelo i kakav je Ronaldo čovek.. zaključićete iz sledeće priče o ovom gospodinu..



Uspon portugalske zvezde Kristijana Ronalda prema samom vrhu svetskog fudbala imao je potpuno neobičan tok i za mnoge i šokantan.

Ronaldo je ponikao u juniorskoj akademiji Sportinga iz Lisabona, odakle je kasnije prešao u Manchester United, pa onda u Real Madrid.

Međutim, način na koji je Ronaldo praktično počeo karijeru ostavlja bez daha.

Za svoju karijeru moram zahvaliti mom starom prijatelju Albertu Fantrau. Igrali smo zajedno za reprezentaciju Portugala u  uzrastu do 18 godina”, priseća se Ronaldo, pa nastavlja:


http://www.sport.ba/assets/uploads/2013/07/christiano-ronaldo.jpg
On je uvek gladan pobede, veliki humanista, gospodin, najbolji na svetu...


Kada je menadžer Sportinga iz Lisabona došao, rekao nam je da će na akademiju biti upisan onaj koji postigne više golova na sledećoj utakmici”.

U toj smo utakmici pobedili sa 3:0. Ja sam postigao prvi, a Albert drugi pogodak. Međutim, odlučio je treći gol. Albert se nalazio u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom i kada ga je zaobišao, dodao je meni loptu da ja postignem gol”.

Nakon utakmice sam mu prišao i pitao zašto nije dao gol, već je meni dodao loptu, a on mi je rekao: Zato što si bolji igrač od mene”.

Nakon ove priče, portugalski novinari posetili su Alberta, koji je potvrdio Ronaldovu priču.

Albert je novinarima takođe rekao da je davno prestao sa igranjem fudbala, ali i da je nezaposlen.

Međutim, novinare je zanimalo kako to da onda živi u luksuznoj vili.

Sve što imam, imam zahvaljujući Ronaldu”, kratko je odgovorio.

Kristijano Ronaldo nikada nije zaboravio šta je njegov prijatelj uradio za njega, te mu je kupio kuću i izdržava njegovu porodicu.




Nekada dok je igrao za Mančester sam ga jako gotivio, dok je prešao u Real nije baš takav slučaj, ali ja izuzetno poštujem najtrofejniji klub na svetu - Real i najboljeg igrača na svetu - Ronalda! Nije bitno koliko golova postigneš na utakmici, da li svi pišu o tebi i dive ti se zbog svega što imaš, ali jeste bitno kakav si čovek, šta radiš tokom svog života, ne zaboravite i za nas obične smrtnike to važi: Sve što radite/radimo nam se vraća - duplo! Imamo jedan život i iskoristimo ga na najbolji način! Ronaldo - on je čovek kao i mi. To što radi na terenu se ceni, ali ja kao neko ko podržava humanost i dobrotu više cenim ono što radi van terena, a na terenu najviše cenim njegovu GLAD za pobedom.

Za razliku od nekih on je karijeru gradio preko osrednjeg Sportinga, a ne iz Manchestera ili Reala.



Za kraj, protiv Selte u ponedeljak, Ronaldo je postigao dva gola za Real čime je došao do brojke od 400 golova u karijeri. Ovde možete pogledati sve njegove golove u karijeri [SVIH 400]:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y6FofhXyviY#t=298[/youtube]

Offline NemanjaBabic97

Svaka cast na ovome Sloba,veliki covjek!

Offline Alen_Alen

Igrac svakako veliki, ali je mogao biti jos veci covjek da je ostao u Unitedu... Barem u ocima navijaca tog kluba.

Offline Boske

TERMINATOR NISAM GA VOLEO ALI IPAK COVEK JE ZVERRRRRRR  :kleci: :kleci: :kleci: :kleci: :kleci:

Offline Tasci

po meni on je najbolji igrač na svijetu,i zaista zaslužuje zlatnu loptu  :thumbsup:

Offline Cholo

Pravi terminator :D


Inače, ti ga neki dan prozva manekenom.

Offline Sloba

Ponekad sam ljut zato što je napustio United. ;)

Ali uvek govorim da cenim njegove kvalitete [pogotovo ljudske a zatim i igračke]. ;)

Offline Markus™

Može ga se voljeti ili ne voljeti, ali njegovi kvaliteti ne mogu doći pod znak pitanja. Bravo, Slobo, odličan tekst, nisam znao za ovo sa Albertom. :thumbsup:

Offline Football Maniac

Uvek će postojati oni koji ga vole i oni koji ga mrze. Svakako da je kompletan igrač i jedan od najboljih u ovom trenutku (Ko je najbolji na svetu u ovom trenutku je velika diskusija). Dosta je posvećen na treninzima i uvek radi na sebi da popravi igračke sposobnosti i zbog tih stvari mora da se ceni, nije bitno za koji klub vi navijali  :read:

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
odličab tekst i osvajač zlatne lopte ove godinecako je ne osvoji onda više neću gledat nogomet :)