Welcome, Guest.

Autor Tema: Diskusija o "FMP Super League"  (Posjeta: 15397 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Diskusija o "FMP Super League"
« : 01.10.2017, 17:30 »





U ovoj temi diskutirajte o svemu vezanom za "FMP Super League™"

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #1 : 01.10.2017, 17:30 »
Poštovani manageri...


Iako možda naizgled djeluje da je ova tema otvorena preuranjeno, ipak nije i to iz razloga što se u pozadini već duže vremena obavljaju pripreme za nadolazeći serijal (FM 2018) pa tako i za nadolazeću FMP Super League™.

Prošlo je punih 5 godina, odnosno 5 FM serijala kako se ova, po mnogima, najzahtjevnija i najkvalitetnija liga igra na FM-Players forumu.

Svaku sezonu pokušavamo podignuti kvalitetu same lige i to uvođenjem novih pravila kako bi samu ligu učinili što zanimljivijom, kvalitetnijom i atraktivnijom.
Vjerujemo da smo i u tome uspjeli, a u prilog nam idu činjenice poput toga da je odigrano tisuće i tisuće utakmica, sudjelovanje na desetke on-line igrača, nekoliko pobjednika i mnogo, mnogo zanimljviih utakmica, velikih pobjeda, teških poraza, dugotrajnih pregovora oko transfera igrača, do kraja razrađenih planova treninga itd.


Ipak, nakon što je FMP Super League™ nakon svih ovih godina, usudili bi se reći, stekla kultno ime u on-line svijetu na ovim prostorima, baš FM 2018 serijal smo odrediti kao jednu "stepenicu više" te smo se, mi u organizaciji, potrudili i truditi ćemo se i dalje da zadržimo visoku kvalitetu lige.

Stoga, i ovaj nadolazeći serijal (FM 2018) će Vas dočekati neke nove stvari, o kojima ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Ono što definitivno možemo kazati, u ovom uvodnom postu, jest sljedeće:

* FMP Super League™ - max. 12 klubova (iznimno moguće je da liga bude proširena na Liga 14)

* FMP Super League™ - će prvo on-line natjecanje u FM 2018 serijalu.

* FMP Super League™ - početak lige je u 11.mjesecu.

* FMP Super League™ - trajanje lige je 3 sezone.

* FMP Super League™ - ukida se pravilo 4 domaća igrača u prvih 11.

* FMP Super League™ - ukupni pobjednik sukladno sustavu bodovanja biti će nagrađen vrijednim poklonom od strane organizatora.

* FMP Super League™ - u novoj sezoni biti će i novih opcija o kojima ćemo Vas naknadno obavijestiti.




Za kraj, vjerujemo da Vas najviše zanimaju prijave za natjecanje te kako ćemo postupiti u slučaju da bude više prijava nego što je planiran sustav lige.

Ono što možemo sa sigurnošću kazati jest to da će prednost definitivno imati standardni igrači koji su prethodnu ligu (4. sezonu u FM 2017) odradili bez odustajanja (u ovo se ne ubrajaju igrači koji su odustali nakon kompletno odrađene sezone već oni koji su napustili ligu u tijeku neke od sezona) odnosno od ulaska u ligu pa sve do njenog završetka.
Ostali igrači će možda čak morati proći i kvalifikacije, ali o tome je prerano govoriti, već ćemo o tome pričati kad dođe vrijeme.

Ova tema će ostati otključana te već sada odnosno danas se možete uključiti u diskusiju, postavljati pitanja, informirati se, a mi ćemo Vam rado odgovoriti na Vaše upite.



Vidimo se uskoro u novoj FMP Super League™....

Offline Locker

Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #2 : 11.10.2017, 15:11 »
Da li imate negdje pravila kako se to igra, tj koji je sistem samog igranja?
Htio bi pogledat kako izgleda sam način lige jer sam zainteresiran za sudjelovanje pa da pogledam malo.

Ili ako netko može ukratko objasniti, vidim ovdje su samo izmjene u odnosu na prošlu sezonu.

Tnx


Offline Locker

Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #4 : 11.10.2017, 22:51 »
Hvala, proucim. Ima tu toga ☺

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #5 : 15.10.2017, 12:50 »
Evo ja sam u pripremi pisanja pravila Lige, pa ću objavljivati pravilo po pravilo, a @Locker slobodno možeš mene kontaktirati ako ti ne bude nešto jasno oko lige kako bi ti pojasnio.

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #6 : 24.10.2017, 08:48 »
O kojim se klubovima razmislja za ovaj serijal?

Offline Locker

Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #7 : 24.10.2017, 09:05 »
Ja i dalje proučavam kako funkcionira liga heh.
Stvarno ste detaljno to razvili, ali nisam vidio nikad takav oblik natjecanja uživo pa ne znam baš kako izgleda.

Par pitanja:
- Prvo i osnovno pošto ne znam koliko je inače ljudi uključeno u ligu, da li ja imam pravo sudjelovanja kao najnoviji član?
- Kako se biraju klubovi? Tj. da li se uzima bilo koji klub ili moderatori daju neke uvjete? (vezano za gornji post)
- I ovaj save mode me malo buni (pretpostavljam da se loada save od moderatora i onda se igra po nekim određenim uslovima vezano za ozljede, suspenzije i ostalo da se izbjegnu varanja. I onda kasnije za drugo kolo se radi novi save mode?)
- I zadnje pitanje, koliko tjedno se igra liga?

Tnx :)

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #8 : 24.10.2017, 10:53 »
@Locker

Evo ja ću ti pokušati detaljnim odgovorima pojasniti ove stvari koje su ti nepoznanice.

- Prvo i osnovno pošto ne znam koliko je inače ljudi uključeno u ligu, da li ja imam pravo sudjelovanja kao najnoviji član?

Zavisi od sezone do sezone. Liga nam obično ima 12-14-16-18 ekipa s tim da je neki prosjek od 12-14 klubova.
Što se tiče tvog igranja, slobodno se prijavi kada budu otvorene prijave.

- Kako se biraju klubovi? Tj. da li se uzima bilo koji klub ili moderatori daju neke uvjete? (vezano za gornji post)

Klubovi koje se nalaze u ligi i koje imate mogućnost voditi određuje organizator pritom vodeći računa da svi klubovi lige budu približno podjednake kvalitete.
Lutrijom se dobije redni broj za odabir kluba.

- I ovaj save mode me malo buni (pretpostavljam da se loada save od moderatora i onda se igra po nekim određenim uslovima vezano za ozljede, suspenzije i ostalo da se izbjegnu varanja. I onda kasnije za drugo kolo se radi novi save mode?)

Sve oko sejva si točno zaključio. Ja radim sejv za svako kolo i u svaki sejv ubacujem promjene koje se dogode između 2 kola (transfere, treninge igrača, suspenzije i slično...)

- I zadnje pitanje, koliko tjedno se igra liga?

Rok za odigravanje jednog kola je 3 dana.
Naravno ukoliko se to kolo odigra ranije, idemo odmah s novim kolom.




Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju iako polako ubacujem pravila svakog dijela lige tako da ista možete pročitati i proučiti.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Diskusija o "FMP Super League"
« Odgovori #9 : 10.11.2017, 13:52 »
Jeste li možda spremni za online igre i prijave za natjecanje?  :)