Welcome, Guest.

Autor Tema: (INTERVIEW) Darren Smith - Football Manager Story ( Prijevod )  (Posjeta: 1260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline football-freak™


FM-Players Vam donosi ekskluzivni intervju koji smo dogovorili i napravili sa Darrenom Smithom, jednim od autora poznatog FM sajta - Football Manager Story/Stories! kojeg možete posjetiti na ovom linku: http://www.footballmanagerstory.com

Posebne zasluge za ovaj intervju koji je Darren uradio za FM-Players forum idu našem članu King Pablo koji je sve ovo organizirao, dogovorio i naravno realizirao.

Meni je samo pripala čast da ovo objavim, ali ponavljam, King Pablo, posebne pohvale od cijelog Admin Teama FM-Players.net foruma, te naravno da napomenem za kraj, cijeli intervju će uskoro biti preveden na naš jezik te će i kao takav biti objavljen.

A sada, Darren! Izvolite....





1. Kao prvo , Darren , moram ti se zahvaliti što si prihvatio ovaj interviju za naš forum - FM-Players. Sad , reci našim čitateljima nešto o sebi - tvoj mali CV - kad si rođen  i gdje , gdje živiš , svoja zanimanja , od kad igraš FM  i šta nogomet i Fm znače tebi ? Samo zabava ili nešto više ?

Nema problema . Imam 26 godina , rođen sam u sjevernoj Engleskoj i trenutno živim u mjestu u blizini Yorka. Trenutno radim kao upravitelj zgrade za trgovački centar, volim ljude i posao tako da sam jako sretan , imam ženu koja razumije moju ovisnost prema FM tako da sam i sretan što se toga tiče :) Gledam mnogo Englesku premier ligu , ali ponekad uživam u francuskom i njemačkom nogometu također. Volim da vodim svoj omiljeni tim u FM-u a to je Newcastle. Ali isto tako volim niže ligaške izazove sa vremena na vrijeme.

2.Vratimo se u historiju , ali historiju u stvranom svijetu. Jesi li ikad igrao nogomet (polu-)profesionalno? Koji tim voliš da gledaš , a koji da igraš s njim ? Koje su tvoje nogometne uspomene ?

Ne, nikad nisam igrao profesionalno , ustvari grozan sam nogometaš. Volim igrati ali ne sa nekim jačim jer bi moglo postati jako sramotno za mene. Moj klub je Newcastle , ali isto tako pratim manji lokalni klub pod imenom Scarborough Athletic, ali oni su daleko profesionalne nogometne lige nažalost. Moje uspomene su uglavnom bolne , navijajutći za ova 2 kluba. Jedna je bolna uspomena kad je Scarborough ispao i morao platiti dug a druga ispadanje Newcastla iz Premier lige.


3. Sad profesionalna pitanja :) Je li  bolje da se efikasno smanji razina slobode igre i igraju rigidni napadi ili je bolje da se oslonimo na improviaciju igre sa više slobodne i kretnje ?


Ja uvijek govorim da nema ispravnih i pogrešnih odgovora kad su u pitanju taktike. Dok god se sve uklapa , možeš raditi što želiš. Ali ja lično više volim koristit brži protok lopte  sa kratkim i brzim dodavanjima , i ako to ne funkcionira u nižim ligama. Football Manager taktike moraju se mjenjati više i više uz svakom serialu kako bi prilagodili naše igrače i klubove koje vodimo, prošli su dani pravljenja jedne nevjerovatne taktike , a FM14 će napraviti još jedan veliki korak narijed u tom pogledu , tako da sve ovisi o klubu kojeg vodite

4. Koliko kvalitetno igranje odbrane sa Markiranjem igrača utječe na formaciju i zašto je zonsko posatvljenje odbrane tako puno zastupljeno u brojnim taktikama ?

Problem sa markiranjem igrača je taj što suparnički igrači mogu odvući odbradbenog igrača sa svoje pozicije ovisno i suparnikovoj formaciji. Također može raširiti vaše igrače. Ja ne bih koristio markiranje igrala u napdačkim sistemima ili sličnim. Ipak , markiranje igrača je dobro za rigidan nogomet sa formacijom kao što je 4-4-2. većinu vremena je najbolje testirati formaciju sa oba sistema posatavljanja odbrane , to je najbolji način da shvatite kakav efekat će da taj sistem ima na vašu igru.

5. kako smanjiti broj primljenih golova sa centaršuteva prema manem broju igrača u odbrani ? Da li samo lične instrukcije kod bekova pomažu ili i drugi igrači mogu pomoći ?

bojim se da je to neka greška u FM 13 , nevjerovatan broj golova se prima kao posljedica napada krila na beekove. Nmea se tu mnogo šta napraviti , ali mislim da igra sa povučenim krilima i 3 centralna branića pomaže. Povučena krila prate protivnička krila , dok vanjski centralni branić može da ga čuva isto. Isto tako možeš biti siguran kupovinom odličnog beka , ja sam to uradio sa  Newcatelom i napravio veliku razliku.

6. Da li narušava harmoiju u ekipi kada se mjenanju specifične instrukcije ili je bolje potaviti opcije vezane za taktiku u kreatoru taktika ?

Ja nevjerujem da to nauršava igru . Ipak , te instrukcije će biti limitirane na individualnog igrača i bit će potrebno da se mjenjaju redovno kako bi se nova pojačanja prilagodila . Ja lično mislim da je bolje koristiti zadane instrukcije u igri , osim ako trebate smanjiti šuteve sa distance . To potpuno ovisi o načinu igre koju želite postići. Problem sa dodavanjem individualni instrukcija je taj što vi date igraču zadatak ali onda mjenajte taj zadatak  mjenjajutći intrukcije ručno. Zbog toga ih ja ne koristim često.

7.Kada i kome treba dati instrukcije " ulazak u kanale " i šta se može postići s tim u napadu i odbrani ?

Nećeš postići ništa u odbrani , ali u napadu je dobro koristiti ako imate ofanzivnog veznjaka. Oni će pokušavati pronaći rupu između odbrane i veznog reda , praveći veliki prostor. To je velika razlika za njih od samo sjeckanja unutra ili postavljanja ih uz liniju što su druga 2 načina igranja za njih. Ako želite da vaš ofanzivni veznjak širi igru samo onda ga stavite uz liniju. Ako želite da igra široku i sječe unutra onda mu stavite cut inside ali ako želite da vaš ofanzivni veznjak  igra iza napadača i ulazi iza njega u prostor u sredini onda stavite " move into channels"

8. Dobro , nema više taktika :) Sad , od kud ti tolika energija da obavljas sav taj posao na FMStory ? Vidim , tamo ima mnogo sitni detalja koje čine stranicu boljom? Možeš li mi molim te ispračati nešto o početcima FMStorya za naše čitatelje na FMP?

Da budem iskren , ja ne znam gdje pronalazim vrijeme da obavim sav taj posao na FMS. Težak je to psoao ponekad , ali volim tu stranicu , čitatelje i pisce o igri , tako da je to moj hobi. Drugi možda piju ili su vani vikendom , ali ja to vrijeme probvodim na stranici , jako žalosno znam :) Ja sam pokrenuo blog pod imenom Allthatisfootballmanager mnogo godina prije. Stranica je bila uspiješna i napravljena je u isto vrijeme kad i FMStory. Moj prijatelj i suvlasnik Johnny Karp je ustvari pokretač FMStorya još 2008 i mi smo odlučili spojiti naše 2 stranice skupa , i sav sadržaj i čitatelje povezati u jedan sajt , to se desilo 2011 ja mislim. Odličili smo da zadržimo dizajn i ime FootballManagerStory i obrišemo moj stari website nakon što smo prebacili sve na ovaj.

Od tad FootballmanagerStory je stvrano napredovao iz godine u godinu  i planiramo isto u budućnosti. Kao što sam spomenuo , suvlasnik stranice Johhny je moj partner i osnivač stranice , mi radimo jako dobro skupa i dijelimo isto mišljenje u vezi mnogih stvari , tako da je to savršeno partnerstvo. Uvijek pomaže kad je tvoj poslovni partner u isto vrijeme i tvoj prijatelj.

9. Da li poznaješ neke Bosanske/Hrvatske/Srbske  klubove , igrače , trenere i koji su po tebi najbolji ? Tko je tvoj najdraži igrač na svijetu ? tim ? Formacija ? Sport ?


Ne znam mnogo o nogometu van veliki europski nacija bojim se. Znam najviše o Dinamu iz Hrvatske i Crvenoj Zvezdi iz Srbije. Ali ne poznajem mnoge igrače iz tog dijela. Znam samo da su mnogi otišli u velike klubove kao što je Kovačić. Da budem iskren sve moje znaje o tom regionu dolazi iz Football Managera , tako da mislim da i većina ljubitelja igre isto poznaje taj dio preko igrice većinom.

Moja najdraža formacija je 4-5-1 ili 4-2-3-1 kako bi je neki nazvali. Nemam najdražeg igrača ali messi i ronaldo su na vrhu svačije liste. Moj jedan jedini sport je nogomet i nemam vremena da pratim druge :)


Poruka za FMP čitatelje ?

Nadam se da ste uživali u mojim odgovorima, žao mi je ako nešto nisam dobro objasnio. Imate lijep forum ovdje , čisto je i lijepo izgleda i želim vam puno sreće

Hvala

Komentirajte!
AUTOR: King Pablo
Prijevod: football-freak
« Zadnja izmjena: 30.07.2014, 16:57 King Pablo™ »

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Po meni svako postovanje king ali brat vratu cemu ta pitanja? Trebao si ga pitati kako je otvorio blog zasto, sto ga je navelo na taj potez al ajde :)

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Naravno da su pitanja na mjestu iz razloga što je Darren Smith u svijetu poznat prvo po tome što je veliki taktičar, te su njegove taktike nešto što igrači isčekuju s nestrpljenjem...