Welcome, Guest.

Autor Tema: Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac  (Posjeta: 1422 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Football Maniac

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/10/24/article-2222466-15A9B14B000005DC-614_634x453.jpg
Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac



Popularni stih čorđa Balaševića koji je Duško Vujošević upotrebio posle finalnog duela protiv Crvene Zvezde. Nije ovo priča o Vujoševiću, Večitim rivalima ili Čoviću. Sigurno je malo vas prepoznalo ovog čoveka sa slike, to je Suleyman Kerimov vlasnik ruskog Anžija.

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01856/Carlos_1856402b.jpg
Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac


Projekat "velikog Anžija" započeo je 2011 godine. Stigli su Roberto Carlos, Mbark Boussoufa, Diego Tardelli i Jucilei od poznatijih imena. Potrošeno je 38.050.000 eura za pojačanja i to je bio samo početak...

Trener Gadzhi Gadzhiyev i 11 mesto u Ruskoj ligi i ogromno razočarenje...



Sezona 2011/12 donosi veliku revoluciju. U Anži dolaze: Samuel Eto'o, Yuri Zhirkov, Balazs Dzsudzsak, Christopher Samba i Vladimir Gabulov od poznatijih imena. Ukupno klub je potrošio neverovatnih 91.775.000 eura.

Trogodišnji ugovor sa zvezdom Kameruna koštaće klub 60.000.000 eura!!!

Anži je te sezone promenio 3 trenera i zauzeo "nisku" 5 poziciju na tabeli Ruskog prvenstva.


http://rt.com/files/sport/football/hiddink-stays-anzhi-kerimov-premier-fotball-259/novostianton-denisov-ria.si.jpg
Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac



Gus Hidink, Willian, Lassana Diarra, Ewerton, Lacina Traore i drugi koštali su Kerimova 52.500.000 eura ali 3 mesto u Ruskom šampionatu i 1/8 Lige Evrope uz finale ruskog kupa bili su dovoljno dobar ali opet nedovoljan rezultat za Kerimova.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Pix/pictures/2013/3/7/1362677355244/Anzhi-vs-Newcastle-United-011.jpg
Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac


Kerimov za ovaj prelazni rok se odlučio za domaće zvezde i opet nije štedeo, otvoren novčanik je doveo sledeće igrače: Denisov, Kerzhakov, Kokorin i Ionov. Ova sezona je od ključnog značaja za ovaj tim u koji je uloženo mnogo.

Sezona je jako loše započela, iz 4 duela samo dva puta su izvukli remi i upisali dva poraza. Kap koja je prelila čašu ovom bogatašu jesu ti konstantni neuspesi i jako loša atmosfera u timu.

Kerimov je odlučio da umanji budžet tri puta i on će iznositi 60.000.000 eura. Šut kartu dobijaju Samuel Eto’o, Lassana Diara, Willian, Aleksandar Kokorkin, Igor Denisov, Yuri Zhirkov i Christopher Samba.

Kerimov je prestavio svoj plan da će od sad ulagati u mlađe kategorije i razvoj Ažijeve škole fudbala, projekat "veliki Anži" je propao!


Kao većina "veštačkih" timova brzo se stvara skupocen drim tim i na kraju zbog slabe atmosfere i prevelike svote novca klub nema očekivane rezultate. Novac ne znači uspeh i poštovanje, to se stvara godinama, decenijama na fudbalskom terenu a ne milionima eura preko noći. Ima ovakvih slučajeva još, primer Malage koja je rezultat ostvarila u najvećoj krizi kad je fudbalerima kasnila zarada oni su igrali odlično u Ligi Šampiona. Slična sudbina sigurno čeka i ove aktuelne "gigante" u svotama novca...


Novac je skupa igračka ali nije presudna!
« Zadnja izmjena: 09.08.2013, 20:43 Filkajaâ„¢ »

Offline Filkaja™

Odg: Džaba vam novci, moji sinovci
« Odgovori #1 : 09.08.2013, 00:21 »
  • Publish
  • upravo tako ,sve je vise ovoga nazalost  facepalm:

    Offline BaneCiro

    Odg: Džaba vam novci, moji sinovci
    « Odgovori #2 : 09.08.2013, 00:24 »
  • Publish
  • JA kad sam igrao s njima fm skoro cijeli tim su bili stranci :)

    Offline Filkaja™

    Odg: Džaba vam novci, moji sinovci
    « Odgovori #3 : 09.08.2013, 00:45 »
  • Publish
  • uvek sam imao muke neke kad sam igrao sa njima,jedva sam tim sastavljao zbog tih tolikih stranaca  :lose:

    Odg: Džaba vam novci, moji sinovci by Football Maniac
    « Odgovori #4 : 23.09.2013, 23:30 »
  • Publish
  • Sa tolikim novcem Anzi nije uspeo nista,zalosno je sto danas u fudbalu presudjuje novac,a ne volja za fudbalom. :(