Welcome, Guest.

Autor Tema: Yugo Patch FM17  (Posjeta: 1862 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

Yugo Patch FM17
« : 22.03.2017, 23:47 »
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/be/Former_Yugoslavia_Flag_Map_(With_Kosovo).png
Yugo Patch FM17


Imajte u vidu da je ovo prva verzija ovog dodatka i ako imate neku sugestiju onda budite slobodni da predložite, a kada bude update onda će svi propusti biti odrađeni. Cilj dodatka je bio da ispadne što kvalitetniji (kvalitetniji nego ranije). Po prvi put na ovom menadžeru ne nastaje problem sa koeficijentima jer sam to sredio. Svaka liga (od pet igrivih) ima sličan ili drugačiji sistem takmičenja kao sve ostale u državi. Postoje i tri kup takmičenja.

Naziv države je eksperiment i on označava zajednicu svih država iz regiona. Nešto drugačije ipak jer i dalje postoje ostale države sa ekipama koje idu u Evropu, a ovo je kao neki projekat odvajanja klubova koji su napravili svoje lige. Ako bude drugih predloga za naziv i to nije problem. Inače na startu sam izabrao da Dinamo igra kval. za LŠ, a Crvena zvezda, Olimpija i Zrinjski kvalifikacije za LE (Zrinjski napravio senzaciju). Namešteno je konačno kao što sam gore i rekao da prvak nakon prve sezone ode u kvalifikacije za LŠ, a osvajač kupa i drugoplasirane u kvalifikacije za LE. Jednom boljom sezonom to se sve poboljšava. Do ovog koeficijenta za taj broj mesta u Evropi na startu sam došao množenjem pa zatim deljenjem na 7 koeficijenta od svih država (Srbija, Hrvatska, BIH, Crna Gora, Kosovo, Makedonija, Slovenija).

Premier League

Liga broji 18 klubova. Novčane nagrade su jako dobro, ali uprkos što nisu kao u Nemačkoj, Turskoj ili Engleskoj, klubovi dobro posluju već u drugoj sezoni. 34 utakmice je taman jer se igra dosta utakmica i u kupovima.

Ostale lige

Drugi i treći nivo takmičenja broje po 22 ekipe. Četvrti nivo broji 24, a liga ispod (peti nivo) broji 30 klubova i tu se igra samo jednokružno (kao u elitnoj ligi Argentine). U neigrivim ligama ima svega par klubova (oni bolji sa Kosova, iz Makedonije, Crne Gore kao i II klubovi Dinama, Maribora, Hajduka i ostalih klubova koji ih imaju).

Kupovi

U nacionalnom kupu igraju i drugi klubovi (recimo Dinamo II). Učestvuju skoro svi klubovi iz države (128). Cilj je bio za sada ovako napraviti, a zavisno od predloga ovo će napredovati. Super Cup se igra blizu Nove Godine i igraju ga osvajač lige i osvajač kupa (standardno). League Cup je zapravo zimski kup koji se igra od decembra pa do kraja februara.

U okviru takmičenja naravno postoje i lige odnosno kupovi i to za igrače do 20 godina.

In Game SS - Link za preuzimanje

Dodatak ubacujete na lokaciju documents/sports interactive/football manager 2017/editor data

Offline maxim_tsigalko

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #1 : 16.04.2017, 20:31 »
Покушао сам да направим ЈУ лигу и имам проблем приликом учитавања ЈУ лиге. Дефинитивно сам негде погрешио у едитору.
 
 У едитору сам тестирао и показало је да је све исправно, али приликом учитавања датабасе када се одаберу лиге избаци креш дамп.
 Приметио сам у едитору да поред Југославије не стоји континент и то не могу да исправим, што се види и када се игра покрене у одабиру лиге за базу нема уопште Југославије.
 
 Поставићу овде фајл па ако је неко вичан нека исправи.
 

Offline Sloba

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #2 : 16.04.2017, 20:43 »
Druže molim te nemoj koristiti ćirilicu. Ja je razumem, ali ne i svi iz BIH, a skoro niko iz Hrvatske, a članova iz te dve države na forumu ima podosta.

Offline maxim_tsigalko

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #3 : 16.04.2017, 22:00 »
OK, da li trebam da prevedem post? Jesi li razume prethodni post i da li mi možeš pomoći?
Milim da je u pitanju Jugoslavija kao nacija jer ne mogu postaviti i preimenovati da pripada Evropi kontinentu.

Offline Sloba

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #4 : 16.04.2017, 22:10 »
Imaš original? Ne garantujem da će ovo raditi na piratskom editoru. Uglavnom upustva za izmenu kontinenta...

Vaš rad se odvija na ...SteamApps/common/Football Manager 2017 Editor/tools/editor/data/format

- Na radnoj lokaciji uđite u folder "/database ".
- Otvorite fajl koji se zove: nation (XML file).
- Skrolujte dok ne naiđete na liniju <!-- Continent -->.
- Sada tražite sledeći kod ispod linije <!-- Continent -->:
Citat:
<boolean id="is_read_only" value="true"/>
- Sada promenite iz <boolean id="is_read_only" value="true"/> u <boolean id="is_read_only" value="false"/>.
- Sačuvajte fajl i otvorite editor.
- Sada imate opciju da editujete kontinent za neku državu.

Offline maxim_tsigalko

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #5 : 16.04.2017, 22:24 »
imam original. hvla puno sad cu da pokusam da odradim po ovom uputstvu.

kako se preimenuje pomocu kog programa ili kako?

ili ako je to nemoguce da li mozes da mi preimenujes taj deo xml fajla i da mi posaljes da ubacim u editor.
« Zadnja izmjena: 16.04.2017, 22:39 maxim_tsigalko »

Offline Sloba

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #6 : 16.04.2017, 23:18 »
Samo prati upustva. Ovo je veoma lako odraditi. ;)

Meni je već ovako. Neophodno je meni da stalno bude sa ovim.

Offline maxim_tsigalko

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #7 : 16.04.2017, 23:25 »
pratim uputstvo. uspeo sam da preimenujem. hvala puno na pomoći.
« Zadnja izmjena: 16.04.2017, 23:33 maxim_tsigalko »

Offline Sloba

Odg: Yugo Patch FM17
« Odgovori #8 : 16.04.2017, 23:30 »
Pa ne pratis dobro upustvo.

Treba da menjas u notapedu sadrzaj xml fajla.