Welcome, Guest.

Autor Tema: Trip around Europe  (Posjeta: 10930 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #20 : 10.11.2015, 02:31 »
opet imam osjecaj da dovodis subjektivno, a ne objektivno :D ili zelis bar u svakoj ligi par balkanaca ostavit da se prosirimo na cijeli svijet? :P


vidi se da ti skandinavija odgovara  :thumbsup:

Moguće ali ono za takve lige su i najbolji balkanci. Eto igrao sam pre i volim Skandinaviju ali me poraz tj. deklasacija u LŠ skupo koštala... ne mogu još da verujem ali evo neke stvari koje sam trebao pre uraditi tek sada radim. I meni je ovo prvi sejv. Dok se malo uhodam... menadžer nisam upalio od februara bio pa ono..

Ali imam inspiraciju za igru :D Tako da ću pisati bez obzira na rezultate...

I da volim da dovedem nekog balkanca ali ne i ovako da preterujem ipak ovi su bili limitirani sa scouting range a meni ponekog Hrvata i Bosanca prikaže ali sve neke amatere skoro iz austrijskih i švajcarskih nižih liga dok mi za Srbiju dobro prikazuje valjda zato što mi je nacionalnost srpska... ali evo u Mađarskoj nema toliko balkanaca, doveo sam 2-3 čisto da ih bude. :D Ovog Markovića zbog visine svi dovode bar na prošlom FM... Kosović kao pojačanje na sredini a Nikolić je jedan od boljih igrača u Mađarskoj ligi u rl. :D

Offline Sloba

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #21 : 13.11.2015, 00:58 »




Trip around Europe



Sreća me nije poslužila ni u nastavku ali ne mogu da se žalim preterano, još kada čujete kakve sam sve situacije imao. Ok, jedino za Debrecin prihvatam donekle krivicu. Krenuo sam studiranje za PRO licencu a vredi napomenuti i da me sada stalno traže poprilično ok klubovi iz raznih liga. Prija to...

Na kraju sezone u Debrecinu se ništa nije uradilo, ali ništa. Loša situacija u svlačionici je bila ponovo. Ne kontrolišem to dobro na ovom FM. Dobro, ako ništa nisu ništa lošiji nego kada sam ih ja preuzeo.

Na kraju sezone podneo sam ostavku. Dugo sam bio bez posla dok jedna od mojih aplikacija nije uspela. Dobio sam ponudu od Novog Pazara. Ali njima nije bilo pomoći. Očajan sam bio. Jeste da sam ih preuzeo kada su u principu već ispali ali sam mislio da u preostalih 7+7 kola mogu da ih sačuvam, nisam uspeo. Inače tabela je u trenutku mog preuzimanja. Izuzetno sam razočaran kako su odigrali do tada. Ja ih preuzeo ali pomoći nije bilo. U prva dva kola sam doživeo dva debakla. 6:2 na gostovanju u Jagodini recimo. Podneo sam ostavku. Nisam želeo da budem taj koji će klub odvesti u nižu ligu. Svim srcem sam uz njih i nadam se da će se jednom vratiti u elitu.

Nešto se pominjalo da sam glavni kandidat za klupu Crvene zvezde ali od toga nije bilo ništa. Preuzeo sam jednu Slovačku ekipu. Nisam znao u tom trenutku da su i polufinalisti kupa. U ligi se igralo promenljivo i na kraju se završilo peti. Doživeo sam samo dva poraza u ligi ali to i nije bitno toliko. Usresredio sam se na kup. U polufinalu sam u dva meča unakazio Slovan koji je te sezone i uzeo titulu. Dobio sam ih 2:1 kod kuće i 0:3 na strani. Doktoriram ove utakmice na ispadanje uglavnom ali me ligaški mečevi muče već serijalima. Znao sam da sa Čelzijem uzmem dva puta LŠ a u ligi završim 4/5 (i u više navrata tako). Ne znam zašto i zbog čega ali mi ide na živce. Finale kupa ipak bolje da ne spominjem... vodio sam sa 1:0.. igrao se treći, zadnji minut nadoknade...




Mislim da je svaki komentar suvišan. Čak mislim da je u pitanju bilo zadnjih pet ili šest sekundi. Moj igrač iz čista mira tu pušta da mu protivnički uzme loptu, ubaci u kazneni i moj golman je bio nemoćan. 1:1.. u produžecima se igralo, stvaralo šansi ali utakmica odlazi u penale. Tamo gubim. Ostao sam u Trnavi još 4 utakmice da ispoštujem njih i ovako sam ako ste videli smanjio primanja. Oni mi nudili 70k p/a, a ja smanjio na 35k p/a. Par meseci se čekalo na pravu ponudu...

Moram istaći da sam se smorio. Partizan sam dugo čekao ali oni nikako da oteraju Bratislava Živkovića a čovek za 4 sezone nije uzeo ni jednu titulu. Pomoćnik mu Bane Ivanović a direktor omladinske škole Miloš Ninković. Sve zvezdaši. To me jako iritira. Ja njih jako poštujem ali nisam pristalica baš dovođenja zvezdaša i njihovih ljudi u klub. Ali dobro... nešto bolje od toga je stiglo. Ili bolje rečeno on je stigao...


http://www.sportske.net/text_images/201310/maminjo600134301020131022142032.jpg
Trip around Europe




http://i.imgur.com/QabzK12.png
Trip around Europe


Moram priznati da za pare kao Mamića nikoga nisam još odrao. 400k p/a je i više nego dobro uz dvogodišnji ugovor i 30% povećanje plate na godišnjem nivou.





Kada sam ja došao oni su već imali dobru situaciju na tabeli (manje ili više). Pet bodova manje od Hajduka, drugu poziciju ali i dve utakmice manje. Nemojte ni sumnjati da sam ih dobio. 3:1 i Split i Cibaliju neko neko nenormalan stavio da se te zaostale igraju u januaru pa to nema nigde. Povredila mi se 2-3 igrača... i prijateljske su tu (recimo sa Dortmundom nisam želeo otkazivati, vodio asistent i izgubili smo 1:5).

Ali nameravam ozbiljno igrati. Neće meni ozbiljniji problem biti uzeti ligu u Hrvatskoj. Ovde osim Dinama nema ozbiljnijih ekipa. I ako su od starta igre po tri puta Dinamo i Hajduk uzimali titule ove godine sigurno neće. Siguran sam u to. Izuzetno sam dominirao u ove dve utakmice. Stručni štab sam promenio po mom ukusu. Doveden je Neško Milovanović za asistenta. Doktorski tim čine Mađari. Tražio sam dobre stručnjake. Glavni skaut je Finac. Moj čovek od poverenja i ovo će biti treći klub da dolazi gde sam i ja. Čeka se još osoblja pa da i taj deo završimo jer nisam do kraja stigao dovesti osoblje zbog preopterećenja sa transferima igrača. Napada se Liga Šampiona i učiniću sve što je u mojoj moći da odigram važniju ulogu naredne sezone tamo. Titula se podrazumeva u ligi pa zato ovako i pišem.

Sada ću vam predstaviti i igrače koji će sigurno doći. Ovo nije konačno pošto pravim tim za velike domete. Šitum, Milić, Kolar, Antolović bi trebalo da dođu. Hteo sam Kelavu umesto Antolovića ali Parmi se nije svidela moja ponuda...


http://i.imgur.com/VCA0jYB.png
Trip around Europe


http://i.imgur.com/ENxe44K.png
Trip around Europe


http://i.imgur.com/ts9ctjO.png
Trip around Europe


http://i.imgur.com/2ieSHQF.png
Trip around Europe


http://i.imgur.com/qvBwTZz.png
Trip around Europe


Svi oni sa Knudsenom, Ademijem, Čekičijem (ne znam kako se prezime ovog igrača izgovara tačno, Albanac, jako kvalitetan igrač), Radučanom, Tanaseom, Ćorićem i Henriquezom bi trebali da čine kvalitetnu ekipu. Inače nekih stranaca sam se i otarasio. Zaista ne volim strance u ekipama u preteranoj meri a Dinamo ih je baš imao. I ove ću nadam se za dobre pare utopiti pa da igraju neki domaći ali kada dođe vreme za to. Sledeći update kada uhvatim vremena ali nadam se u naredna dva dana. Brzo igram, kada uđem u igru naravno. :D



http://www.badblueboys.hr/wordpress/wp-content/uploads/2014/02/svetinja.jpg
Trip around Europe
« Zadnja izmjena: 13.11.2015, 02:06 Sloba »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Trip around Europe
« Odgovori #22 : 13.11.2015, 01:31 »
Bas igras neki turbo rezim,odlicni su ovo raporti,mada sam ja pristalica drugacijeg pisanja i sporijeg tempa

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока


Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: Trip around Europe
« Odgovori #23 : 13.11.2015, 08:55 »
Prvo zašto igraš sa ovim dublim ocjenama...to je najveće sranje ikad oprosti na izrazu....odličan report nadam se da ćeš se lijepo provesti u dinamu....jel imaš kakvih regena u U19?

Offline Sloba

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #24 : 13.11.2015, 11:37 »
Bas igras neki turbo rezim,odlicni su ovo raporti,mada sam ja pristalica drugacijeg pisanja i sporijeg tempa

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока



A prvobitna zamisao je bila da što više toga uzmem... ali mi ne ide za sada. :D Hvala (y)

Prvo zašto igraš sa ovim dublim ocjenama...to je najveće sranje ikad oprosti na izrazu....odličan report nadam se da ćeš se lijepo provesti u dinamu....jel imaš kakvih regena u U19?

Nervira me jako često ali sada ne vredi. Već sam uključio. Recimo na FM15 uopšte nisam igrao ovako...

Nisam omladince još pregledao ali evo sad kad uđem u FM uradiću i to. Nadam se da ima neki iole kvalitetniji igrač. Jbg. ne mogu sve ni pokupovati.

Ako ima šta kvalitetno ostaviću u temi pre novog izveštaja. :D

Hvala (y)
« Zadnja izmjena: 13.11.2015, 11:37 Sloba »

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Trip around Europe
« Odgovori #25 : 13.11.2015, 11:41 »
Slobo ovako...

Prije svega moram da kažem da nisam pratio tvoju karijeru zbog manjka vremena.

Ipak, danas sam sjeo, pročitao sve od prve do zadnje strane i moram samo da te pohvalim. Znaš i sam koliko ja volim karijere i kad netko to radi kvalitetno kao ti, ne mogu reći ništa drugo osim bravo.

Izvrsno putovanje po Europi koje ću pratiti i dalje.

Offline Sloba

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #26 : 15.11.2015, 03:54 »




Trip around Europe





Da bi ovaj put bio uspešan morao sam dovesti igrače po mom ukusu. Sredstava se naravno imalo. Nekima sam zadovoljan a nekima i ne ipak ovo je samo početak pošto želim da napravim klub koji bi u Evropi mogao parirati najjačim evropskim timovima. Za sada smo istina daleko od toga...



Otišlo je par igrača za koje sam procenio da mi nisu potrebni mada se za Lovrena iskreno kajem.



http://i.imgur.com/859tMDM.png
Trip around Europe


Jako dobri rezultati koji su mi omogućili da osvojim titulu na kraju. Utakmice sezone je bila ona protiv Hajduka gde smo trijumfovali sa čak 4:0. Demoliran je nedorastao rival i kako kažu večiti pa me to još više raduje. Dve zaostale utakmice sam lako dobio. Nakon pauze prve dve sa novim timom i nisam uspeo pobediti jer su se tek okupili svi pa nije bilo mnogo vremena da se uigraju. Nakon toga ređale su se pobede a Dinamo je dominirao hrvatskim terenima kako nije u zadnjih par sezona. Pred kraj smo napravili dva kiksa ali ipak zahvaljujući Splitu (gle ironije) titula je osvojena. DINAMO JE ŠAMPION!



Jako slaba liga moram reći. Da sam ovoliko bodova uzeo u Srbiji sa Partizanom ili C. zvezdom bilo bi +20 minimalno jer ima sedam ili osam ekipa koje su izuzetno blizu večitima po FM '16 bazi pa sam jako razočaran da sam i sa 80 bodova mogao biti drugi što bi bilo užasno. Osvojio sam ipak titulu za mirno leto dok pored mene koji sam prvak i idem u kvalifikacije za Ligu Šampiona ekipe Hajduka, Splita i Rijeke će očekivano igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope. U finalu Hrvatskog Kupa Hajduk je dobio Split sa 3:2.

Većinu nagrada su poosvajali moji igrači ali ima i poprilično 'ajdukovaca u izborima. Od trenutka kada sam u Dinamu za mesec mart kao i mesec maj dobio sam priznanje za najboljeg menadžera. Srpski savez me je po drugi put proglasio za menadžera godine u Srbiji. Svakog trenutka se očekuje da položim i za kontinentalnu PRO licencu.




http://i.imgur.com/wMrJAt5.png
Trip around Europe


Na ceremoniji koja se održava na kraju godine usledila su i priznanja unutar kluba. Za najboljeg igrača u protekloj sezoni proglašen je Ademi sa čak 42% glasova navijača. Gol sezone dao je Tanase. Prethodni menadžer je doveo Knudsena i to je pojačanje sezone a Mncube je najbolji mladi fudbaler u proteklih 12 meseci.



http://i.imgur.com/MBVxZX1.png
Trip around Europe


Sve u svemu osim titule sezona za zaborav. Rano se ispalo iz Kupa dok se u Evropi ništa nije uradilo. Samo 2 boda u okviru UEL a protivnici su bili ispod nivoa Dinama. Poseta je izuzetno slaba za renome kluba kao što je Dinamo dok su utakmice sezone kao i suprotno tome očekivano Dinamo - Hajduk i Gorica - Dinamo.



http://i.imgur.com/uTOK4cI.png
Trip around Europe


Moj profil menadžera

U narednoj sezoni ću sigurno predvoditi Dinamo. Uželeo sam se vrhunskog fudbala i jedva čekam start, nadam se uspešnih evropskih kvalifikacija. Liga Šampiona je realnost, odnosno grupe tog takmičenja pa videćemo. Sada počinje i WC pa postoji realna mogućnost da preuzmem i neki nacionalni tim ali otom-potom... naredni izveštaj ide uskoro...



http://www.nogometplus.net/Portals/0/EasyDNNnews/913/ne2.jpg
Trip around Europe

Offline Sloba

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #27 : 15.11.2015, 03:55 »
Zak, skoro da nema ni jedan solidan igrač. :dash3: Mislim na mlade. Zapostavljeno sve jer uprava uvek želela da se dovode igrači a ne razvijaju mladi..

Slobo ovako...

Prije svega moram da kažem da nisam pratio tvoju karijeru zbog manjka vremena.

Ipak, danas sam sjeo, pročitao sve od prve do zadnje strane i moram samo da te pohvalim. Znaš i sam koliko ja volim karijere i kad netko to radi kvalitetno kao ti, ne mogu reći ništa drugo osim bravo.

Izvrsno putovanje po Europi koje ću pratiti i dalje.

Znam da si zauzet.. izašao FM, portal, privatan posao... obaveze.. :) Ali hvala na komentaru. Nisu blistavi rezultati ali se nadam da će biti bolje. Nastavi da pratiš. ;)

Offline Luka19

Odg: Trip around Europe
« Odgovori #28 : 15.11.2015, 10:03 »
Dinamo  :kleci:  daj baci par ss-eva igrača koji su ostali u Dinamu od onih mladih talenata napočetku..slazem se da je liga preslaba, zato ja cekam ex yu ako ce je bit da krenem s plavima :D

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: Trip around Europe
« Odgovori #29 : 15.11.2015, 10:27 »
sloba ove gore nagrade što si stavio nisu nagrade od lige već tvog kluba samo tako da...ali ajde :) rezultati su trebali biti bolji u ligi barem ,ali eto titula je tu...probaj na loan dovesti mlade igrače za prvi tim iz stranih klubova