Welcome, Guest.

Autor Tema: Ostali sportovi - Vesti/Diskusija  (Posjeta: 611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Ostali sportovi - Vesti/Diskusija
« : 31.05.2017, 12:03 »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Ostali sportovi - Vesti/Diskusija
« Odgovori #1 : 15.10.2017, 14:25 »
Federer ponovo srušio Nadala i osvojio Šangaj

Maestro iz Bazela je očito našao recept za najvećeg rivala

http://www.vijesti.me/media/cache/1b/ea/1bea23312e114c98978220b3ad6bd466.jpg
Ostali sportovi - Vesti/Diskusija


Rodžer Federer je priznao da je godinama tražio recept za igru Rafaela Nadala i čini se da ga je našao - Maestro iz Bazela nije dao nikakvu šansu Biku sa Majorke u finalu Mastersa u Šangaju i savladao ga 6:4, 6:3 za svega 72 minuta.

To mu je bila peta uzastopna pobjeda nad najvećim rivalom, a ukupno 15. u 38. međusobnom okršaju.

Federer je drugi put osvojio titulu u najmnogoljudnijem gradu svijeta, a Nadal je izgubio drugo finale.

Današnji meč nije opravdao očekivanja, jer je na terenu postojao samo jedan igrač. Federer je iskoristio tri od sedam brejk lopti, a rivalu nije dozvolio nijednu.

Koliko je bio superioran na svoj servis, najbolje govori podatak da je Nadal osvojio samo devet poena, a ni u jednom gemu nije uzeo više od dva.

Fedeks se ovom titulom, 94. u karijeri, izjednačio na 2. ,mjestu vječne liste sa Ivanom Lendlom. Ispred njega je samo Džimi Konors sa 109, a Nadal je peti sa 75.

Ovo mu je, ujedno, bila jubilarna 700. pobjeda na betonu, a 351. na turnirima Masters serije.

"Mnogo toga se desilo otkaa sam posljednji put osvojio titulu ovdje prije tri godine. Lijepo je biti ponovo ovdje, sjajno je što sam se vratio i igrao dobro protiv velikog prijatelja i rivala. Ovih dana prošle godine smo otvarali Rafinu akademiju na Majorci i nismo očekivali da ćemo imati ovakvu sezonu", priznao je 36-godišnjak iz Bazela.

Rafa je propustio priliku da praktično obezbijedi 1. mjesto na kraju godine, jer će na sjutrašnjoj ATP listi imati 1.960 bodova više od Federera, a da je pobijedio imao bi 2.760.

Doduše, i dalje je jako blizu tome, jer je ostalo još 3.000 bodova u igri - 500 u Bazelu, 1.000 na Mastersu u Parizu i 1.500 na ATP šampionatu u Londonu.

"Čestitke tebi i tvom timu Rodžere, bio si sjajan danas. Ovo mi je najuspješnija godina u Kini, jer sam osvojio titulu u Pekingu i ovdje igrao finale. Godina je izuzetno uspješna, veoma sam srećan zbog toga, pogotovo kada se zna gdje sam bio prošle sezone", rekao je Nadal.




Povratak u velikom stilu: Šarapova ponovo na tronu

Šarapova je udarala je snažnije i odlučnije kada je bilo potrebno i iskoristila je slabosti rivalke na putu do nove titule

http://www.vijesti.me/media/cache/a5/1e/a51e393dab87e4029e863b4e2a0e61f4.jpg
Ostali sportovi - Vesti/Diskusija


Marija Šarapova vratila se na veliku scenu svjetskog tenisa sa stilom - poslije dvije i po godine i petnaest mjeseci suspenzije, Ruskinja je osvojila novi trofej.

Ovo je 36. pehar ruske teniserke u karijeri, do kojeg je došla savladavši mladu Bjeloruskinju Arinu Sabalenku sa 7:5, 7:6 (10.8).

Šarapova je protiv raspoložene rivalke trijumfovala zahvaljujući velikom iskustvu i strpljenju, dok je mladoj teniserki ovo bilo prvo WTA finale.

Sabalenka je imala veliku prednost u oba seta, u prvom je vodila 4:1, a potom i 5:1 u drugom, ali meč je odlučio dugogodišnji staž ruske teniserke na velikoj sceni.

Šarapova je udarala je snažnije i odlučnije kada je bilo potrebno i iskoristila je slabosti rivalke na putu do nove titule.