Welcome, Guest.

Autor Tema: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!  (Posjeta: 2646 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Vrijeme je, kapetane!




"Igrali smo dobro prvih 10 minuta"
"Ovaj momčad koju sam poslao na teren je najbolje što trenutno Hrvatska reprezentacija može ponuditi"
"Još večeras ću ponuditi svoju ostavku predsjedniku HNS "
"Nismo igrali i izgledali dobro, ali..."

Pa j...mu više sve na svijetu dokad će više biti toga "Ali"...


Iako mislim da onaj drhtavi glas u davanju svih ovih gore navedenih izjava je još samo jedan u nizu njegovih igrokaza te da od smjene neće biti ništa, barem zasad, mišljenja sam da ne treba samo on odstupiti već da s njim zajedno trebaju otići i "Ja sam Brand Davor Šuker" te naravno i onaj vražji vladar Hrvatskog nogometa, iz sjene Zdravko Mamić.
Upravo njih trojica su uništili godinama stvaran kult koji je svakog od nas nakon njihovih blistavih izdanja činio sretnima.
Bože, pa doveli su reprezentaciju do neprepoznatljivosti, uspjeli su u manje od godinu dana stvoriti momčad koja ne može pobijediti nikoga.

Odlazite, molim Vas, u ime svih nas!!!

Ma neću više o njemu pisati, to je definitivno. Dva prijašnja izdanja "Kingove britve" posvećene još uvijek aktualnom izborniku nogometne reprezentacije su bili više nego dovoljna da svatko zna koje je moje mišljenje o njemu.



Prelazim sada na ono o čemu sam i naumio da danas pišem.









Vraćam se najprije malo u povijest da Vam otkrijem neke stvari o Kapetanu koje možda i niste znali. Možda su i nevažne za ovu priču, ali eto želja mi je da ih podijelim s Vama.

Moja i Zvonina obitelj su vrlo dobre cijeli život. Dok su oni živjeli u Imotskom, bili smo susjedi, vrata do vrata.
I dan danas se rado sjećam očevih priča o malom Zvoni koji je bio sve osim neke dobrice, maminog sinčića. U školi među najgorima, oko škole još i gori, divlji, neobuzdan i svojeglav. Njegov otac je u to vrijeme bio prodavač cipela dok se moj otac se bavio ugostiteljstvom. Tada početkom 80-tih godina moj otac je nabavio u svoj objekt prve flipere i video igre u gradu.
To je tek postala Zvonina opsesija, fliperi su tada bili njegova "Ahilova peta", fliperi i naravno nogometna lopta. Škola ga nije vidjela često ili je bio na fliperu ili popularnom "Partizanu" (nogometno igralište u sklopu škole).

"Zvone, sto puta sam ti rekao da ne "cimaš" fliper da dobiješ još jednu nagradnu. Vidim li te još jedan put nabiti ću te nogom u guzicu i reći ocu."

"Neću barba Pero, obećavam Vam" odgovorio bi on, ali dok se stari još ni ne okrene, Zvone opet udari fliper svom snagom.
Danas stari kaže da je na njega više puta viknuo u životu nego na mene. Kasnije je našao lijek za njega, a to je bilo da bi mu uvalio mene da me čuva sat-dva vremena, a kao nagradu za to bi dobio punu šaku žetona za igranje.
S obzirom tko me čuvao kad sam bio mali još sam i dobar ispao.

Daljnja priča o njegovom odlasku u Zagreb i uspjehu u nogometu je svima poznata. Sretnemo se ponekad kad navrati do grada iako je to rijetko, a ja naravno ovakav kakav jesam bez imalo srama svaki put mu priđem pozdravim ga i ponovno ga podsjetim tko sam.

Jedan takav susret dogodio se i u Zagrebu, na dan njegovog oproštaja od nogometa koji je popularno nazvan "Boban Day". Sreli smo se sasvim slučajno na jednom mjestu koje se idealno uklapa u sve ovo o čemu pišem. To mjesto je "Kuća nogometa" u Rusanovoj u Zagrebu.
Došao je u društvu Roberta Matteonija, novinara Sportskih novosti, i trenera nad trenerima, Ćire Blaževića.
I taj put sam mu prišao bez pardona i popričao s njim te mu pokazao darove koje smo mi ekipa donijeli njemu iz rodnog grada. Bio je oduševljen te nam je dao ni više ni manje nego karte za ložu.
Ahahaha... Vaš King u loži gleda velikane, legende Milana, reprezentacije, Dinama. Zaista jedan doživlaj za pamćenje...





http://www.depo.ba/media/pictures/2012/05/02/45fb14905da2e4a0eb15b5ca2de63716.jpg
Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!




Ali ovaj susret ispred "Kuće nogometa" me danas podsjetio da napišem sve ovo.

Kapetane, vrijeme je...

Pusti komentiranja na Sky Sport, utakmice Serie A, pusti sa strane i svoj privatni posao, restoran "Boban" u centru Zagreba i vrati se.
Zašto si se skrio u tu "mišju rupu" već 10 godina i što te natjeralo na to nije ni bitno.
Vrijeme je da izađeš i sjedneš u fotelju koja je predodređena za tebe, fotelja predsjednika HNS-a.

Neka "Brand" digne svoju guzicu iz te fotelje i prepusti je onom tko je zaslužuje.
Kao igrač si bio prgav, kao čovjek također, ali onako na pozitivan način, znam da bi i kao predsjednik bio također takav, ali takav nam upravo i trebaš.

Ima tu bivših igrača, legendi, moralnih, poštenih koji ne žele prići ni blizu dok s nacionalnim ponosom rukovodi ološ, ljudi od interesa, dno društva.

Dario Šimić, Mario Stanić, Goran Vlaović, sve su to momci koji zajedno s tobom moću izvući Hrvatski nogomet i reprezentaciju iz ove močvare u koju su je bacili sadašnji ljudi koji sebe u najmanju ruku prikazuju kao "Svecima".

Vrati se kapetane jer te trebamo...





Kingova britva – by King Pablo



 
« Zadnja izmjena: 16.10.2013, 10:56 King Pablo »

Offline Markus™

Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
« Odgovori #1 : 16.10.2013, 11:42 »
  • Publish
  • Svugdje ima onih koji rade samo za svoj interes, nažalost, ne samo u HNS-u. Odličan tekst, Pablo! :thumbsup:

    Offline Luka19

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #2 : 16.10.2013, 12:21 »
  • Publish
  • odličan tekst kralju..nista manje od tebe ni ne ocekujemo..daj boze da dode Boban na čelo..onaj njegov potez di brani navijača od milicije mi je uvijek urezan u sjecanje..


    Offline Boske

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #3 : 16.10.2013, 12:34 »
  • Publish
  • Odlican tekst  :kleci: :thumbsup:

    Offline ZakNik™

    • HALA MADRID
    • Staff
    • *
    • Postova: 9658
    • Total likes: 1117
    • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
      • Awards
    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #4 : 16.10.2013, 12:59 »
  • Publish
  • odlično svaki put me opet iznenadiš :)

    Offline Ruffier™

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #5 : 16.10.2013, 13:39 »
  • Publish
  • Odličan tekst Pablo, realan je i drago mi je čuti da se većina slaže sa tobom :kleci:
    Jedan kut "đavoljeg trokuta" je otišao, ajmo još ova dvojica :ty:

    Offline Alen_Alen

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #6 : 16.10.2013, 14:26 »
  • Publish
  • Odlican, zanimljiv tekst  :thumbsup:


    Kod nas je apsolutno identicna situacija sto se tice saveza, nasa reprezentacija je u pogresnim rukama, i nazalost, tako ce i ostati...

    Offline Rugao

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #7 : 16.10.2013, 14:40 »
  • Publish
  • odlican tekst pablo   :thumbsup: :claping:

    Offline Bijeli luk

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #8 : 16.10.2013, 15:05 »
  • Publish
  • Odličan tekst! :kleci: :kleci:
    Potpuno se slažem s tobom.

    Offline Vaha

    Odg: Kingova britva - Vrijeme je, kapetane!
    « Odgovori #9 : 16.10.2013, 16:30 »
  • Publish
  • Pravi ljudi nisu na pravom radnom mjestu, to je tako na Balkanu. Za BiH mogu reći da se situacija popravila ali kad' se sjetim tko je vodio savez prije 3-4 godine, kad su igrači odustajali od igranja za državni dres baš zbog par "loših" pojedinaca koji su mislili samo na svoje ime i džep.

    A tekst fantastičan kao i uvijek. :kleci: