Welcome, Guest.

Autor Tema: The Wild Rover  (Posjeta: 10430 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

Odg: The Wild Rover
« Odgovori #110 : 26.10.2016, 23:41 »
Ma slažem se sa tobom ali ne znam za koji đavo imam problem sa igračima u reprezentaciji tj. manjak autoriteta. Moram to popraviti.

Hvala na komentaru. Večeras i izveštaj sa transferima iz kluba. :)

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: The Wild Rover
« Odgovori #111 : 27.10.2016, 00:00 »
hoćeš da ti ja kažem zašto? zbog tvojih menadžerskih atributa...Voditi repku je privilegija kao ,a tvoji atributi su užas :)

Offline Sloba

Odg: The Wild Rover
« Odgovori #112 : 27.10.2016, 00:05 »
Moguće, moguće.

U Blackburnu se to i ne oseti zato što npr. ne vodim jak klub tj. klub sa jakom reputacijom. Mislim da sam manager npr. Uniteda (ili nekog sličnog kluba) da bi sve otišlo dođavola takođe kao u reprezentaciji.

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: The Wild Rover
« Odgovori #113 : 27.10.2016, 00:11 »
da igrači ti nisu poslušni jer te smatraju manje vrijednim :) jel može SS taktike koju koristiš u narednom reportu?

Offline Sloba

Odg: The Wild Rover
« Odgovori #114 : 27.10.2016, 00:22 »
Ma daću ti sada da ne kvarim izveštaj neplaniranim SS. :D

http://i.imgur.com/WY1nIIE.png
The Wild Rover


http://i.imgur.com/I95wex6.png
The Wild Rover


 :thumbsup:

« Zadnja izmjena: 27.10.2016, 00:22 Sloba »

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: The Wild Rover
« Odgovori #115 : 27.10.2016, 00:48 »
kako ti radi napadač? jedan mali savjet od mene...kad igraš jednog igrača u napadu nikad nemoj igrati napadača na attack ili rolu koja ima samo attack poput AF ili Poachera jer je izoliran od ostatka momčadi. To samo igraš kad imaš AMC-a iza igrača. Probaj sa TQ (trequaristom). Primaš puno golova (govorim za prošlu sezonu zbog get stucked in. I play out of defence ti je za control više nego za attacking. Probaj sa clear ball to flanks. imaš 4 specijalne role igrača igraj structured umjesto flexibile baš zbog njih. Specijalne role su ti DLP, AP, BBM i Golman na Sweeper roli. Ne znam što igraš DLP na defend po meni je to grijeh. Stavi ga na support ,a BMW stavi na defend. AKo već igraš attacking stavi brži tempo. AKo ćeš igrati na structured stavi lower.

Mala opažanja koja bi ti mogla pomoći. I kod srbije i sa blackburnom.

i da kada igraš s bokovima uvijek jednog stavi na attack rolu ,a drugog na support.
« Zadnja izmjena: 27.10.2016, 00:52 ZakNik™ »

Offline Sloba

Odg: The Wild Rover
« Odgovori #116 : 27.10.2016, 00:55 »
Hvala na savetima. Nešto ću probati da primenim. Kod napadača recimo.

Nego nije mi loša ta pozicija toliko. Galaher mi u prvoj dao 19 golova što je opet istina malo, ali dobro... prošle sezone Izzy Brown samo 12. Mada kod mene dosta igrača postiže golove, ali nisam nešto efikasan. Kada sam ostao bez napadača (a to je ona serija kada pet mečeva nisam dao gol, čovek kojeg stavim u napad se i nije video...

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: The Wild Rover
« Odgovori #117 : 27.10.2016, 00:57 »
Kažem ti probaj sa DLF,DF ili TQ i bit će deset puta bolje :)

Offline Sloba

Odg: The Wild Rover
« Odgovori #118 : 27.10.2016, 02:55 »
http://www.rovers.co.uk/cms_images/news/fans-flag-4x3195-215394.jpg
The Wild Rover


Blacburn Rovers 2018/2019
- Transferi i još ponešto... -

Klub svake sezone napreduje sve više i više pa je tako slučaj i ove sezone. Prve dve su bile sezone stabilizacije, a ove sezone i uprava, ali i mi imamo veće ambicije. Tim više nije najmlađi jer je pojačan sa nekolicinom igrača pa je sada prosečna starost 24.81 što je opet u donjem delu Championshipa po tom faktoru i zauzimamo tek 16 mesto. Prošle sezone je sklopljeno partnerstvo sa Chelsea koje se pokazalo kao jako produktivno, ali se iskreno nadam da nakon ove sezone više neće imati potrebe za tim. Scouting je odobren po celom svetu, a uprava je prihvatila da poradi na poboljšanju uslova za mlađe kategorije. Što se tiče transfera imao sam nekih 6M €, ali sam uglavnom gledao da to pretvorim u plate i ostavim sebi oko 4M € pa da se vidi šta može da se uradi sa tim. Pristalica kupovina na rate nisam, ali sam ih koristio minimalno. Igrači nisu nešto preterano koštali, a deo se otplaćuje sada i deo kroz period od 12, 18, 24, 30 ili 36 meseci.

Najbolje je krenuti prvo sa odlascima. Klub nije napustio veliki broj igrača što je i očekivano. Odlučio sam se da većinu bitnijih igrača zadržim. To jest zadržao sam sve bitnije osim jednog igrača za kojeg sam dobio dobru ponudu, a u ovoj sezoni ne bih ozbiljnije računao na njega. Ward, Steele i Feeney su napustili klub nakon što im je istekao ugovor. Steele jeste bio uglavnom starter u ove dve sezone, ali je imao dosta kardinalnih kikseva i loših intevencija u prošloj sezoni. Isto važi za aktuelnog prvog golmana koji je dobio zamenu pa će se preseliti na klupu. Lenihan je prešao u Barnsley, a obeštećenje koje smo dobili za njega iznosi 500k €. On je dete kluba i svaki minut koji je provodio na terenu ostavio je i najmanji atom snage i ja sam ga u nekim situacijama koristio te je za sezonu i po skupio 40 utakmica u Championshipu sa jako dobrom prosečnom ocenom. Drugi deo prošel sezone nije igrao zbog preloma te nisam bio siguran koliko bi on imao prostora u ovoj sezoni. Najveći odlazni transfer je prodaja Akpana u Middlesbrough za 6M €. On je za ove dve sezone odigrao 64 utakmice u Championshipu te postigao 11 golova, upisao tri asistencije i četiri puta je proglašen za igrača utakmice. Prosečna ocena u te dve sezone je iznosila 7.14. Hvala i jednom i drugom za sav doprinos koji su pružili klubu u ove dve sezone.

Kada su dolazni transferi u pitanju dosta se igrača dovelo kako bi nadomestili silne povratke sa pozajmica. Krećemo od odbrane. Baš u odbrani dovedena su dva igrača iz Rangersa. Kada kažem odbrana to se podrazumeva i golman pošto baš golman treba da bude stub odbrane. Među stative doveden je fantastični Wes Foderingham koji je usput i plaćen 1.8M €. Moj omiljeni igrač sa FM James Tavarnier je doveden za startnu poziciju na desnom beku, a sa druge strane on odlično i izvodi neke od prekida. Plaćen je 3M €. Na sredini terena je doveden Tom Huddlestone. On ima veliko iskustvo igranja u Premier League, a takođe je igrao i mnogo važnih utakmica u svojoj karijeri. Prošlih sezona je nastupao za Hull koji je i ispao iz lige zadnje sezone, ali on nije pružao tako loše partije kao što je njegov tim. Doveden je kao slobodan igrač. Ben Reeves je poslednje pojačanje na sredini terena. Huddlestone je više defanzivniji tip igrača dok Reeves je njegova suprotnost i on je doveden kako bi imali konkretniju igru na sredini kada pričamo o napadu i učinku napred. Naše je najskuplje pojačanje u ovom prelaznom roku i plaćen je 4.5M € (uz klauzulu ako izborimo promociju njegovom bivšem klubu ide još 400k €).

Kada su ofanzivne pozicije u pitanju angažovano je nekoliko igrača, ali nisu svi preterano bitni. Morao sam jednostavno da dovedem i igrače koji mogu da uskoče u slučaju povreda, umora... sada sam ekipu dobro izbalansirao. Za početak Brown je produžio pozajmicu na još jednu sezonu i mislim da je to jako dobar potez. Prošle sezone je bio jako koristan, ali ove najverovatnije i neće imati nešto veliku minutažu. Maddison je doveden iz Peterborugha za 300k €. Radi se o igraču koji je ponikao u Newcastleu. Donnelly je još jedan igrač koji dolazi kako bi popunio igrački kadar, ali bi za razliku od prethodnika mogao imati veću minutažu. On dolazi iz Gillinghama za koji je prošle sezone postigao čak 20 golova u Sky Bet League 1. Obeštećenje za ovog igrača iznosi 1.5M €. U napadu kao najveće pojačanje doveden je Watt koji je već nastupao za Blackburn u sezoni 2015/2016, ali je imao samo jedan postignut gol i nije se naigrao pošto je tek 9 nastupa ubeležio. Tada je bio na pozajmici iz Charltona iz koga i sada dolazi, a obeštećenje iznosi 325k €. Ben Harris nije ime koje će vam nešto značiti. Ovaj igrač je doveden da popuni igrački kadar i biće treća ili četvrta opcija ako zatreba. Doveden je bez obeštećenja pošto mu je Team Wellingtonu koji je najbolji klub u ligi New Zealanda isticao ugovor. Ima neverovatnu statistiku iz poslednje tri sezone pošto je na 82 utakmice dao 56 golova i upisao 10 asistencija sa prosečnom ocenom 7.45.

Iz juniorskog tima je promovisan Ben Blackburn. Radi se o jednom od najvećih talenata u klupskoj akademiji. Takođe među igračima na koje računam ove sezone ima dosta mladih igrača koji su stasavali u prethodne dve sezone. Mladi igrači će dobiti dosta prilike najpre u League Cup takmičenju. Nišić i Milenković još nemaju radne dozvole, ali mi i nisu neophodni dok ne uđem u PL. Nišić je prošle sezone bio u ADO Den Hagu i proglašen je za najboljeg mladog igrača u ligi. Milenković je odigrao do kraja sezonu u Partizanu i osvojio titulu. Ove sezone ću pokušati što bolje pozajmice da im obezbedim jer prelazni rok još traje. Problem je što radne dozvole ne mogu dobiti dok ne popravim rejting reprezentacije, a to će potrajati najmanje još jednu sezonu.

http://i.imgur.com/L9yRCzV.png
The Wild Rover

Ovom spisku treba dodati Huddlestona i Browna.

U okviru pripremnog perioda odigraće se osam prijateljskih utakmica. Tri će biti u okviru lige koja će se u predsezoni od ove sezone održavati, a radi se o prijateljskom kupu pod nazivom "Blackburn Trophy". Redcliffe Boro, Blackpool i Celtic su pozvani na taj kup ove sezone. U Austriju idemo na pripreme i odigraćemo tri kontrolne utakmice protiv Trencina, Wiener Neustadta i Sentjura. Prijateljske utakmice ćemo takođe odigrati sa Fleetwoodom i Accringtonom što je naša predsezonska obaveza jer su ovi klubovi naše filijale.

http://i.imgur.com/3tK9rkN.png
The Wild Rover

Isečak iz menadžer profila "deo sa karakteristikama i ocenama".
« Zadnja izmjena: 27.10.2016, 03:09 Sloba »

Offline donvitojoe

  • "BLUE is the way of life"
  • International Player
  • *
  • Postova: 2940
  • Total likes: 704
  • Hladno pivo i vrele zene.Nikako obrnuto!
    • Awards
Odg: The Wild Rover
« Odgovori #119 : 27.10.2016, 03:43 »
Vidim da si sklopio skroz simpatican tim i jako mi se svidja kako igras karijeru,onako realno dosta.(a godinama pratim Championship i igram prvo to na FM tako da svakog igraca znam u trepavicu).

Sto se tice taktike shoot on sight iskljuci ako hoces da vidis napadaca.Generalno ja imam problem i ne znam jel do taktike ili do bete je da 1 ili 2 napadaca nema na terenu.Poojedose ih krila,u ovom slucaju RMD i AP na krilu ce ti piciti u sredinu,jos ako stavis shoot on sight slabo ce ti napadac dobijati lopte.Nemoj stavljati TQ samog,radije igraj f9 je i onako gdje god dobije loptu ako se ne moze pomjeriti cent on ce opalit po golu a treba ti za to igrac poput Ayoze Pereza.Najbolja opcija(a to cu i ja probati jer bas sam u velikom struggleu sa taktikom) je da igras sa DF na support roli i das mu Move Into Channel i miran si,pogotovo sa krilima koja ce ti ulaziti na sredinu jos prije 16erca.DLFs ti je bukvalno dispecer ako imas IF a ako mu stavis DLFa sve ce sam radit (znam da znas vecinu ovoga ali ovo je iz mog iskustva posto jos probavam detalno ME).Nemoj BWM na DM poziciji stavljati na support jer ti on bas nece puno defanzivniji biti nego da ti je na CM...radije stavi BWMs na CM a tog DLPd stavi na DM.

Sretno dalje i nastavi sa ovako dobrim reportovima  :thumbsup:
« Zadnja izmjena: 27.10.2016, 03:45 donvitojoe »