Welcome, Guest.

Autor Tema: Diskusija o taktikama  (Posjeta: 8253 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline simik

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #40 : 07.05.2014, 21:26 »
Meni se čini kao veoma interesantna i efikasna. Da li je iko testirao?
Jedino što bi ja mijenjao je Fluidity na Fluid.

Offline Gobby

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #41 : 08.05.2014, 18:34 »
Ne znam baš, meni se ova taktika nije svidjela na prvi pogleda, a evo sam sam je malo pomnije proučio i opet mi se ne sviđa.
Znam da izgleda primamljivo i to sve, ali čini mi se da ima dosta rupa.

Primjerice, bokovi su potpuno prazni u fazi napada ili kontra napada te bi se tako vrlo lako mogao primiti gol iz kontre, a ne ga zabiti.
Iako se HB vraća unazad kada bekovi odu naprijed, on je igrač koji će otići i malo naprijed, tako da ostaju dva stopera na ogromnom prostoru potpuno sami (u slučaju protivničke kontre).
Jest da F9 privlači jednog stopera duboko u sredinu, ali onda SS-ovi upadaju na bok, gdje ih već čekaju bekovi, a u sredini još jedan stoper.

To je samo moje mišljenje, možda taktika funkcionira, posebice kod jačih klubova, ali meni se osobno baš i ne sviđa :)

Offline cindra20

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #42 : 06.06.2014, 19:08 »

http://i57.tinypic.com/2iizsp4.png
Diskusija o taktikama


U zadnje vrijeme se više bavim taktikom nego kaj igram pa pokušavam nekak ukomponirati taktiku sa kakvom je Don Carlo sa mojim Realom za kojeg navijam od kad znam za sebe došao do La Decime i kupa! :) A mislim da bi uzeo i prvenstvo da se nisu Kheidira i Jese ozljedili i da su ostali bili malo odmorniji.  Svi znamo da Ancelotti je volio igrati ili 4-3-2-1 popularno Božično drvce ili 4-3-3 što je igrao u PSG-u, Chelsea-u, Milanu i tako. Znamo da su sve njegove momčadi igrali dobar nogomet ali discipliniran. Znači red , rad i disciplina. Svako je znao gdje mu je mjesto i od njega se nije odvajao.  Osim sad u Realu gdje su Bale i Ronaldo imali slobodu u igri. Gledao sam skoro pa sve utakmice Reala ove godine i u dosta utakmica je Real imao veliki posjed lopte. On je htio sa zgusnutim veznim redom i kontrolom igre doći do gola. Naravno da to nije mogao protiv Bayerna ili Barcelone ali protiv ostalih pa skoro i je.  Na bekovima su mu igrali Marcelo i Carvajal ali je i to mjenjao jer je vidio da mu curi kad oboje odu naprijed i zaborave na obrambene zadatke pa su igrali Coentrao i Arbeloa u paru sa njima. Jer gotov uvijek je vezni ili krilni igrač čekao da se bek pridruži napadu kako bi odvukao svog igrača ili kako bi ga potonji odigrao. Zatim skoro 3 mjeseca je tražio gdje da stavi Di Mariu a onda ga je stavio u veznu liniju u paru sa Alonsom i Modrićem i to je bio pun pogodak. Sa njim je dobio igrača koji može trčati u oba pravca ali i pravog majstora u vezi. I od tada gotovo uvijek je dobio priliku pored Isca. Sjećamo se kad je odlazio Ozil da nije bio previše tužan jer je rekao da je Di Maria možda lošiji igrač ali igrač koji radi za momčad i koji može trčati u oba pravca. Što se na kraju i pokazalo točnim.
Vjerojtano nisma previše čak toga rekao ali eto pokušao sam se potruditi i vjerujem da će se par ljudi koji bolje znaju od mene uključiti u ovo i koji su gledali koji put Real i pomoći savjetima pa da dobim što bližu taktiku s kojom je Don Carlo pokorio Europu. :)  :lopta:

Offline Cholo

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #43 : 06.06.2014, 20:03 »
 :bye:
Vidim dosta grešaka tu..
-Ramos je DCL i one je BPD, nikako Pepe
-Formacija je mijenjana dosta puta, nekad je Xabi bio holder, a čećše je igrao u paru s Modrićem.. Po meni je realniji prikaz Xabi- CM-defend, Modrić- DLP- support, znači obojica na CM poziciji
-Neshvatljivo da ti je Di Maria/Isco defanzivniji od Modrića, i uz to playmaker dok je Modrić CM-attack...U ovoj formaciji Di Maria/Isco je CM-attack a u ovoj gore predloženo je na AMC ispred Xabija i Modrića sa rolom att. mid. support.
-Bale je u nekim utakmicama imao slobodu ali primjetio si da je većinom dobijao puno više zadaće nazad nego Ronaldo, zato IF-support
...
-balanced je definitivno pravi izbor, vidjela se jasna podjela uloga u ekipi, daleko su od fluid
-retain posession nije u njihovom opisu, iako igraju manje direktno nego pod Mourinhom, ovu opciju su koristili samo pri visokom vodstvu da malo odmore
-razmislio bi između direct passing i ostavljanja na mixed, kratko su igrali samo protiv bunker zone, a pravo na pokoju dugu loptu ima praktično svaki igrač


samo moje mišljenje  :thumbsup:





« Zadnja izmjena: 06.06.2014, 20:04 Bili Tić »

Offline la-lu

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #44 : 10.06.2014, 23:03 »
Ako mi je stoper spor, a ima dobar marking, je li dobro u PI staviti "mark tighter"?

Offline Cholo

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #45 : 10.06.2014, 23:04 »
Ovisi, ako ima baš dobar marking, ako igraš s dubljom obranom i ako protivnički napadač nije brz, onda da.  :thumbsup: 
Ako se nešto od ovo troje ne ispunjava onda ne.