Welcome, Guest.

Autor Tema: Diskusija o taktikama  (Posjeta: 8336 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline la-lu

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #20 : 01.01.2014, 22:29 »
Dobra taktika, samo bojiš li se da će ti napad ostat odsječen?

Offline Cholo

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #21 : 01.01.2014, 22:32 »
Postoji rizik, pravit ću korekcija prema viđenome, tek 2 prijateljske odigrao. A instrukcije su takve da se timski, polako ide prema golu tako da ne bi trebalo biti tih problema.

Offline Markus™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #22 : 02.01.2014, 00:25 »
Ne znam koliko presing može biti kvalitetan sa ovom formacijom, lako možeš oba napadača izgubiti u odbrani, jer nema nikog iza njih. Takođe, BWM može rotirati dosta, a u presingu nema mjesta za rupe u formaciji. Taj isti BWM ti se kosi i sa Hold Positions, ako on ne napušta poziciju, onda skoro i da nema efekat.

Look For Overlap možeš zamijeniti sa drugom varijantom, da isključiš tu instrukciju, a na PI bekovima uključiš Get Further Forward, mislim da bi bio bolji efekat, ti vidi šta ti odgovara.

U globalu, formacija mi se sviđa, ali je puno instrukcija uključeno. Možda bi bolje bilo da si krenuo sa manje instrukcija, pa tamo gdje osjetiš da treba, dodaješ neke nove.  :thumbsup:

Offline Cholo

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #23 : 02.01.2014, 00:37 »
BWM je prvo što sam promijenio, dosta divlja rola, a takva mi ne treba, posebno u stay on feet pristupu. Zamijenjen je box to box-om. Rado bih ukomponirao nekakvog DLP-a na CM ili DM, ali zasad nemam igrača koji to mogu kvalitetno odigrati.
Što se "hassle opponents" tiče.. imam trkački moćnu ekipu, a i htio sam napraviti neki balans u taktici. Sa stand-off bi to zapravo bio sve, samo ne control pristup. Nešto što fantastično rade Juve i United npr., čekaju na svojoj polovini, ali se u tom prostoru dosta pokretljivo brane.
Uključeno je i look for overlap i bekovima česti odlasci naprijed jer igram dosta sporo sa 4 igrača uvijek pozadi, pa bekovima ne predstavlja problem špartlati uz liniju a nije ni riskantno previše.

Offline football-freak™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #24 : 14.02.2014, 20:55 »
Koja je po vama najbolja rola za Suareza ?

Offline Tasci

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #25 : 14.02.2014, 20:56 »
Koja je po vama najbolja rola za Suareza ?
Poacher i DLF po meni
« Zadnja izmjena: 14.02.2014, 20:57 Tasci »

Offline Markus™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #26 : 14.02.2014, 21:12 »
Zavisi, može biti DLF, može biti CF. Poacher ga nekako ograničava, jer je on sposoban za mnogo više od stroge realizacije. Od njega treba da se traži da povezuje sredinu sa napadom, da stvara šanse za saigrače, za sebe, da daje golove, to se postiže sa CF prvenstveno, ako ti se uklapa u sistem. Ako ne, onda DLF ili neka kombinacija, poigravanje sa PI.  :thumbsup:

Offline football-freak™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #27 : 14.02.2014, 21:13 »
Hvala  :thumbsup:

Offline Markus™

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #28 : 14.02.2014, 21:22 »
Opet, ne mora sve biti ni do njegove role. Džaba mu bilo koja rola, ako iza njega stoje igrači sa rolama koje mu ne odgovaraju, ne može davati golove, ako po utakmici primi 5 lopti. :)

S obzirom da nije skakač, dobro bi ga bilo snabdijevati sa krilima na IF(s), dok je i on na Support ulozi, jer će ga onda krila tražiti dubinskim pasom, sarađivati sa njim duplim pasovima...

Offline eagles

Odg: Diskusija o taktikama
« Odgovori #29 : 19.03.2014, 20:46 »
Je li iko pokusao napraviti nesto ovako?
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.