Welcome, Guest.

Autor Tema: [Be The Story] Tamo negde u africi...  (Posjeta: 1058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

[Be The Story] Tamo negde u africi...
« : 22.12.2015, 16:48 »
Strana 1                                                                                                                                                                                               Poglavlje 1

http://www.24sata.rs/resources/images/0000/026/840/profimedia%20dete%20iz%20d%C5%BEungle%206_1000x0.jpg
[Be The Story] Tamo negde u africi...

(ilustracija na papiru čuvene devojčice iz šume)

Tamo negde u africi...

UVOD U ŽIVOT JEDNOG FUDBALSKOG TRENERA



Piše: Slobodan Milovanović
Tema: Istinit događaj
Naziv: Život Liberijskog fudbalera
Način izdavanja: Tekstualno / Online



Mogao bih o njemu satima, sem toga on je moja inspiracija, idol.. razlog zbog kojeg i pišem ovu knjigu. A šta bi drugo radio jedan penzioner? Skoro sedamdeset godina mi je. Ceo život sam posvetio fudbalu, stručnim analizama ali samo jedan čovek je moj idol, uzor. Radi se o Džordž Vei. Nakon završetka svoje karijere uplovio je u političke vode ali strast ka fudbalu nije mogla da ga drži dalje od popularne "bubamare". Obećao je glasno:

"Smiriti se neću dok svaka država na afričkom kontinentu ne bude imala mogućnosti da parira najboljim klubovima sa ostalih kontinenata. Neću se smiriti dokle god svaka država na ovom kontinentu ne bude imala uslova da razvija svoje fudbalske klubove, ulaže u infrastrukturu i da se ti rezultati osete. Povlačim se iz politike, bacam rukavicu u oči CAF-u i obećavam da kada kao trener i funkcioner raznih klubova budem razvijao fudbal, jednog dana postaću glavni na afričkom kontinentu i tada će ceo afrički fudbal osetiti boljitak".

Džordž Vea je jednostavno bio takav. Nije trpeo nepravdu kao što ni ja ne mogu da je trpim. Ovo je priča o njemu, o Džordž Vei, velikom borcu za najvažniju sporednu stvar na svetu, a ona počinje "tamo negde u africi...".




Ne baš tako daleka prošlost...

https://i.ytimg.com/vi/NR9EkkxVbxg/maxresdefault.jpg
[Be The Story] Tamo negde u africi...

"Fudbaleri Verone izvode korner sa desne strane. On je izveden ali Vea dolazi do lopte, prima je na grudi, kreće napred, trojica igrača su već ispala iz igre, sada malo problema za Veu.. ali ni naredna trojica nisu mogla da ga zaustave, kakav prodor Džordž Vee koji sada juri ka golu, kakav prodor, kakav ulaz u kazneni, puca na gol iiiii... gooool za Milano! Džordž Vea je pogodio, kakva akcija, strašan gol, strašni prodori, jedan, jedini, neponovljivi... Džordžžž Vea!"

« Zadnja izmjena: 22.12.2015, 16:50 Sloba »

Offline Sloba

Odg: [Be The Story] Tamo negde u africi...
« Odgovori #1 : 22.12.2015, 17:01 »
Igra se i dalje sa Dinamom takođe. Ove godine planiram bar po duži sejv na svakom kontinentu. Nisam imao generalno vremena za FM, nisam ga igrao nedeljama, ali sada će se više igrati tokom praznika. Dakle ove godine će mi biti uglavnom svi sejvovi duži i više ću igrati nego naredne godine jer ako nešto ne planiram da igram ozbiljnije neću ni pisati nigde osim u temi "Kako vam ide". Mada može se desiti da dosta i igram a ne pišem... zavisi od volje. Pisaću nešto sigurno sa azijatima takođe kasnije u godini dok ako stignem i sa južnoamerikancima da igram sa njima najverovatnije neću pisati. Ona u Evropi karijera (pomenuta gde sam sa Dinamom) najverovatnije će trajati tokom većeg dela godine).

Sa Dinamom ću napisati update karijere večeras ili sutra. :thumbsup: