Welcome, Guest.

Autor Tema: Sveto krdo  (Posjeta: 1857 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ricky™

Sveto krdo
« : 06.02.2015, 02:45 »

Club Deportivo Guadalajara, često zvan kraćim načinom Guadalajara, među narodom najpoznatiji kao Chivas, nogometni je klub iz Meksika, iz grada Guadalajara. Klub je osnovan 1906. godine, a do danas su osvojili 11 naslova prvaka države i 2 kupa uz nekoliko manjih, danas više ne postojećih natjecanja. Chivas je jedan od deset timova utemeljitelja meksičke Prve lige i, zajedno sa dugogodišnjim rivalom Americom, nikada nisu ispali u drugi rang natjecanja. Zadnji osvojeni naslov je "zatvaranje" 2006. godine. Nakon toga najveći uspjeh im je finale Copa Libertadores 2010. godine kada je bolji bio brazilski Internacional. Guadalajara je jedini klub u Meksiku koji isključivo igra sa domaćim, meksičkim igračima. Tu činjenicu iskoristili su mnogi igrači kao odskočnu dasku u svojim karijerama kao što su naprimjer Javier Hernández, Carlos Vela, Omar Bravo i Carlos Salcido.

http://i.imgur.com/Z6dZ5t5.png
Sveto krdo
http://i.imgur.com/xaYcKYH.png
Sveto krdo
http://i.imgur.com/ulMqXos.png
Sveto krdo

Chivas u prijevodu znači – koze, pa ne čudi da su se navijači prozvali Rebaño Sagrado, u prijevodu “sveto krdo“. Sveto krdo uvjerljivo je najveća baza navijača koju ima jedan meksički klub, bazom koja je probila granice države pa je tako nedavno osnovan i Chivas USA. Vlasnik kluba, Jorge Vergara, također je i predsjednik tvrtke Omnilife, a zbog toga njihov stadion nosi naziv – Estadion Omnilife – izgrađen 2010. godine. Od izgleda stadiona do izvedbe i tehnologije, može se svrstati pod građevinsko čudo, iako ga je pratila kontroverza oko umjetnog terena, a sama gradnja, koja je počela 2004., odužila se godinama zbog financijskih problema.





Kao najviša razina nogometne lige, Liga MX profesionalno se igra od 1943. Trenutno je rangirana kao 15. liga u svijetu, što je korak unazad ako gledamo period između 2001. i 2010. godine, desetljeće kada su bili rangirani kao deseta svjetska liga. Od srpnja 2012. godine natjecanje se sastoji od 18 klubova koji igraju u dva dijela; Apertura - koja počinje ljeti i Clausura koja počinje zimi, točnije upravo za vikend koji je pred nama. Oba dijela sastoje se od jednokružnog prvenstva nakon kojeg se ulazi u "Liguillu" ili prevedeno "malu ligu". To je zapravo play off 8 najboljih klubova, gdje u četvrtfinalu prvi igra s osmim, drugi sa sedmim, itd. Nakon finala, koje se također igra na dvije utakmice, dobivamo prvaka. U posljednjem izdanju to je bila Club América. Ta dva prvenstva su odvojena i ako netko uspije spojiti oba naslova onda je on Bicampeon, no ako su prvaci različiti - ne igra se superfinale. Spojiti dva naslova u nizu uspjelo je dosad uspjelo samo 2 kluba - UNAM-u 2004. i Leónu 2014. godine. Ukupno gledano, najuspješniji klub je aktualni prvak América, sa čak 12 naslova, čime su postali rekorderi. Spomenimo da iz lige ispada jedan klub, a meksički klubovi konkuriraju za 2 međunarodna natjecanja. U CONCACAF, svojevrsnu Ligu prvaka u koju se kvalificiraju ekipe iz Srednje i Sjeverne Amerike idu prva dva iz Aperture i prva dva iz Clausure (bez playoffa). Od 2014. je uvedeno da će u Copu Libertadores ići dvije najbolje ekipe iz Aperture koje se ne plasiraju u CONCACAF te pobjednik meksičkog kupa.

Tekst je preuzet sa nogometplus portala gdje možete pročitati i nešto više o samoj ligi. Svakako preporučujem.

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Sveto krdo
« Odgovori #1 : 06.02.2015, 08:14 »
Odličan uvod zanimljivog kluba pred kojima nas čeka, siguran sam, još jedna izrazito zanimljiva karijera.

Neću trošiti riječi na urednost reporta, gramatiku i ostalo što je već sada poznato kod tebe i tvojih karijera.

Željno čekam nastavak jer sam i sam veliki ljubitelj klubova iz regija Srednje i Južne Amerike.

Offline Ricky™

Odg: Sveto krdo
« Odgovori #2 : 09.02.2015, 14:26 »


Srpanj 2014. - Prosinac 2014.

Prva polusezona bila je i više nego uspješna. Zbog loših rezultata kluba u protekloj sezoni, nismo igrali kontinentalna natjecanja već smo se orijentirali na ligu i kup države. U uvodnom postu sam zaboravio napomenuti da, uz to što se liga igra u dva dijela, i kup se igra dva puta tijekom sezone pa tako imamo kup "otvaranja" i kup "zatvaranja". Ipak, prvo ćemo se pozabaviti transferima...

I prije pogleda na roster kojim ovaj klub raspolaže, nisam planirao kupovati velik broj igrača. Odlučio sam se za svoju 4-4-2 taktiku (standard sa dvije linije sa po 4 igrača i gore 2 napadača, standardnih simetričnih 4-4-2) te sam ustanovio kako mi za takvu igru fali samo jedan kvalitetan lijevi krilni igrač. Zbog ograničenosti u vidu mogućnosti kupovanja samo igrača meksičke nacionalnosti mislio sam da će biti jako teško naći kvalitetno lijevo krilo za malo novaca koliko mi je ostalo nakon što sam već prije toga ušao u pregovora za jednog mladog igrača koji mi je bio velika želja za dovesti ga nakon što sam se odlučio započeti avanturu u Meksiku. To jeftino, a ipak kvalitetno pojačanje našao sam u jednom od naših najvećih rivala, u redovima kluba Monterrey, dijete Boce Juniors, Argentinac koji već šest godina igra u ovoj srednjoameričkoj državi. Ime mu je Neri Cardozo koji je, čini mi se, pred nekoliko serijala bio često kupovan igrač na FM-u. Drugi igrač, ona moja velika želja, je fantastično desno krilo iz Pachuce, 19-godišnji Hirving Lozano koji je odmah smješten u prvih 11. Tada (na početku sezone) nije bio najkvalitetniji izbor za tu poziciji, ali odlučio sam ga forsirati i na kraju se isplatilo pa je do polusezone izrastao u prvo ime na toj poziciji i jednog od najboljih igrača kluba kada su u pitanju ocjene za njegove partije.
Od odlazaka nema se nešto posebno za izdvojiti, otišla su četiri igrača na posudbu od čega je samo jedan vrijedan spomena. Mladi Emmanuel Hernandez otišao je u Moriellu te tamo bio standardan (odigrao 16 od ukupno 21 utakmice u ligi). Vraća se na ljeto kada će možda dobiti i priliku u Chivasu budući da u veznom redu imam nekolicinu starih igrača koji će pomalo pasti u drugi plan.

http://i.imgur.com/YRaVSOM.jpg
Sveto krdo

Od složene ekipe s kojom krećemo u debitantsku sezonu izdvojit ćemo samo dvojicu veterana, obojica 34-godišnjaci, jedini dvojac sa europskim iskustvom te dvojac koji se svoje nogometne karijere počeo baš u Chivasu. Prvi je defenzivni vezni/lijevi bek Carlos Salcido, bivši igrač PSV-a i Fulhama, a drugi je napadač i najbolji strijelac u klupskoj povijesti Omar Bravo koji iza sebe ima jednu polusezonu igranja za španjolski Deportivo iz La Corune.



Liga MX - Apertura 2014.

Prvo kolo otvaranja i odmah u goste branitelju naslova protiv kojeg sam očekivao više. U ovoj utakmici su izvukli bod, ali su polusezonu odigrali jako loše pa su tako ostali daleko od uopće i doigravanja, a kamoli da su ušli u borbu za obranu titule. Izgleda da im fali Rafael Marquez koji je ljetos otišao u Veronu. Uslijedile su dvije pobjede od čega jedna protiv Pachuce, zatim nam je bod uzela Toluca, ali od toga trenutka radimo niz od 6 uzastopnih pobjeda čime smo izbili na vrh tablice i napravili određenu prednost pred ostatkom društva. Niz je remijem prekinuo Veracruz da bi nam u 12. kolu, na domaćem terenu poraz uspjela nanijeti Santos Laguna rezultatom 2:1 čime je prekinut i niz nepobjedivosti. Ostalih 5 utakmica smo odigrali po sistemu "jedna pobjeda, jedan remi" te smo uzeli 11 od mogućih 15 bodova.

http://i.imgur.com/U34k2Qe.jpg
Sveto krdo
http://i.imgur.com/98U5Zbr.jpg
Sveto krdo

Kao prvi u ligaškom dijeli natjecanja, prva play-off runda donijela nam je dvoboj protiv osmo plasirane ekipe Toluce protiv koje smo u prvom dijelu odigrali remi. Tako je krenulo i ovdje. Prva utakmica igrala se kod njih, poveli su, a mi smo poraz izbjegli u 94. minuti golom Pereire. U drugoj utakmici smo stvar riješili vrlo jednostavno pa je gostima na kraju ostalo da samo u 74. minuti postignu počasni pogodak. U polufinalu nas je dočekala Santos Laguna koja nam je u ligaškom dijelu nanijela jedini poraz. I drugi puta su uspjeli u svome naumu pa smo tako sa gostovanja otišli s porazom od 2:0 koji mi se u tome trenutku činio teško dostižnim. Druga utakmica je također krenula na njihovu stranu. Poveli su u 3. minuti našim autogolom, u 8. su već imali 2:1, ali tada su stali te kreće naša mašina. U ostatku utakmice zabili smo 6 golova te došli do pobjede 7:2 i plasmana u finale.
U finalu stari znanci Monterrey kojima smo nanijeli do sada jedini poraz. Na krilima velike pobjede u polufinalu došli su u taj dvoboj, a oni su već u prvoj utakmici na njihovom terenu pokazali nemoć te smo ih lako dobili 2:0. U drugih 90 minuta imali su blagu dominaciju, a nakon našeg crvenog kartona idu na sve ili ništa zbog čega ih u 91. minuti kažnjava njihov bivši igrač Neri Cardozo te nama donosi još jednu pobjedu za 12. naslov prvaka u povijesti kluba čime smo izbili na 1. mjesto ostavivši Americu na 11 titula.



Kup - Apertura 2014.

Kao i liga, tako se i kup igra u dva dijela. Dobili smo dosta laku grupu gdje su bila i dva drugoligaša uz Pueblu, klub iz donjeg dijela prve lige. U prva tri kola upisali smo 3 pobjede i 9 bodova, a zatim je krenulo neko čudno bodovanje po kojem se dobije dodatni bod ako se pobjedi na temelju obje utakmice, više u sljedećim rečenicama. Prvo smo za pobjedu protiv Pueble dobili 4 boda, tri za normalnu pobjedu te dodatni bonus zbog boljeg omjera u dvije utakmice (8:4). Zatim je došao Correcaminos protiv kojeg smo odigrali 0:0 te time dobili jedan bod, a još jedan smo dobili ukupnom pobjedom (prva utakmica bila je 4:1 za nas). U zadnjoj utakmici ostali smo bez bodova jer smo izgubili od Irapuata 1:0. Ipak, na temelju dvije utakmice oni odnose dodatni bod zbog gola u gostima (kod nas je bilo 2:1 za nas). Tijekom play-offa nema nešto posebno za izdvojiti. Sve su utakmice manje-više bile na našu stranu te su to bile zaslužene pobjede.




Rezime polusezona

Sudjelovali smo u dva natjecanja te oba osvojili tako da se dosadašnji dio karijere može okarakterizirati kao vrlo uspješan. Dupla kruna je ovdje, a dobrim nastupom u "otvaranju" osigurali smo si i plasman u grupnu fazu Copa Libertadores što je još jedna zbunjujuća stvar budući da u pravilima koje sam na internetu čitao piše da bi ovime trebao biti osiguran plasman u NACL (North American Champions League). Možda kasnije bude i to natjecanje jer Copa Libertadores se igra od veljače do početka kolovoza, a NACL počinje netom po završetku kontinentalnog natjecanja u Južnoj Americi te traje do kraja travnja sljedeće godine.

Loša vijest koju smo primili otprilike 2 kola prije kraja ligaškog dijela "otvaranja" je ozljeda prvog izbora na desnom krilu - Hirving Lozano se ozlijedio i neće ga biti 3-4 mjeseca.

Igračka statistika govori nam da je cijela ekipa bila na nivou te da smo na svakog igrača mogli bez problema računati. Bez nastupa su ostala samo 2 igrača: rezervni vratar Luis Ernesto Michel i napadač Rafael Marquez koji me je dočekao ozlijeđen i tek se sada oporavio. Klub su tijekom cijele sezone nosila tri igrača: Neri Cardozo sa 14 golova i 17 asistencija, Carlos Fierro sa 26 golova u 27 utakmica te Hirving Lozano koji je odlično držao desnu stranu terena te upisao 10 asistencija uz jedan gol. Dobro je počeo i Omar Bravo, ali on je kasnije stao pa je tak na statistici od 10 golova i 16 asistencija. I ta statistika je dobra, ali moglo je biti puno bolje da je nastavio istim tempom.
« Zadnja izmjena: 09.02.2015, 14:27 Ricky™ »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Sveto krdo
« Odgovori #3 : 09.02.2015, 14:30 »
Bravo za ovo, sve je odlicno, pregledno, pozljivo slozen text ... 10+

Offline King Pablo™

  • El Patrón
  • Staff
  • *
  • Postova: 29790
  • Total likes: 3104
  • I don't play FM to win, I play for blood.
    • Awards
Odg: Sveto krdo
« Odgovori #4 : 09.02.2015, 17:05 »
Odlična polusezona je iza tebe, vidim da si se dobro snašao u Meksiku. Bravo!

Što reći za Fierra koji praktički ima gol po utakmici. Bog!

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Sveto krdo
« Odgovori #5 : 09.02.2015, 17:16 »
Samo jedno zapazanje

popravi ovo




Offline Ricky™

Odg: Sveto krdo
« Odgovori #6 : 17.02.2015, 13:37 »


Siječanj 2015. - Lipanj 2015.

Druga polusezona nije bila uspješna kao ona prethodna. Zbog kvalificiranja u Copa Libertadores nismo sudjelovali u meksičkom kupu "zatvaranja" jer smo i ovako imali dosta gust raspored. U ovom razdoblju nismo osvojili niti jednu titulu, ali kontinentalno natjecanje još nije gotovo.

Transfer rok je bio vrlo dinamičan. Davno prije početka dogovoren je transfer jednog igrača koji je bio jedina prinova na zimu. To je desni bek iz najvećeg rivala Americe, reprezentativni bek Paul Aguilar kojeg smo dočekali kao veliko pojačanje. Ipak, ozlijedio se i prije debija i nije ga bilo 3-4 mjeseca pa je na kraju sezone upisao samo 2 nastupa. Ekipu su pojačala još trojica igrača koji su se vratili s posudbe. Napadač Erick Torres koji je u američkoj podružnivi našeg kluba upisao 26 golova u 33 utakmice, ofenzivni veznjak Marco Fabian te lijevi bočni Miguel Angel Ponce. Zbog tih povrataka naš Wage Budget je otišao u veliki minus te su zbog toga mnogi igrači morali napustiti klub od kojih su neki bolju sreću potražili u Europi.




Liga MX - Clausura 2015.

Drugi dio počeo je vrlo rano, već u prvim danima nove godine. Nakon uvodne dvije godine pobjede, došla su 2 lošija rezultata. Ipak, skupili smo 12 utakmica sa omjerom od 9 pobjeda i 3 remija što nas se dovelo na čelo ligaškog poretka. U to doba smo ušli u jako nepovoljan raspored koji nam je "složio" 8 utakmica u samo 4 dana te smo pali protiv Universidad de Guadalajare, a kasnije samo potvrdili prvo mjesto protiv rivala Americe. Dogodilo se i da su naši najveći rivali završili na 8. mjesto pa smo protiv njih igrali u četvrtfinalu play-off runde.

http://i.imgur.com/hvrH216.jpg
Sveto krdo
http://i.imgur.com/Bj6AAHK.jpg
Sveto krdo

"Žuti" iz glavnoga grada bili su nemoćni i ovdje. Prvo smo na njihovom stadionu pred 102 tisuće ljudi pokazali svoju obrambenu moć dopustivši im samo jedan udarac u okvir gola u pobjedi od 1:0, da bi u uzvratu, pred duplo manje ljudi, protivnika pregazili sa velikih 6:1 u utakmici u kojoj je Erick Torres zabio hat-trick već u prvih 5 minuta da bi ostatak utakmice protekao u revijalnom tonu. Polufinale je donijelo dvoboj protiv Tigresa. Prva utakmica bila je izjednačena, sa podjednakim brojem prilika na obje strane, ali ipak rezultatski je otišla na stranu domaćina. Uzvrat je protekao u znaku samo jedne ekipe iako je Tigres brzo poveo, ali nakon toga su dobili crveni karton. Od te 22. minute na terenu je postojao samo Chivas kojemu je trebala pobjeda. Carlos Fierro je izjednačio, ali lopta nije htjela još jednom u mrežu iako je cijelo drugo poluvrijeme trajala opsada gola gostiju koji u tom razdoblju nisu uputili niti jedan udarac na naš gol.



Copa Libertadores 2015.

Kada je u pitanju Copa Libertadores, ovdje su prva 2 kluba iz naše lige išla izravno u grupnu fazu (Chivas, Monterrey), dok je treći (Tigres) to obavio kroz kvalifikacije. Ta grupna faza prošla je lakše nego sam očekivao. Urugvajski Danubio jednostavno nije bio na našoj razini te su u 180 minuta uspjeli uputiti samo 3 gola u okvir našeg gola. Njih smo u prvom kolu lako riješili sa 2:0, zatim smo imali golijadu u argentinskom Lanusu gdje smo pobjedili sa 7:3. Nešto više problema očekivao sam protiv Sao Paula, ali niti ovdje, barem u prvoj utakmici, pobjeda nije dolazila po upitnik te je završilo 2:0. Ipak, Brazilci su nam uzvratili istom mjerom na svojem terenu pa smo u zadnja 2 kola ušli bodovno izjednačeni. Tada nam u goste dolaze Argentinci pa upisujemo novu pobjedu, da bi za kraj došao već spomenuti uzvrat u Urugvaju gdje Danubio opet ostaje bez bodova. U tom gol je kiksao u Sao Paulo pa su ostali 2 boda iza nas.


Prva eliminacijska faza donijela nam je put u Paragvaj gdje nam je protivnik bio Libertad. Bile su to dvije utakmice potpune dominacije te dvije pobjede od 3:0 i 3:1 bez da smo se pravo uznojili. Četvrtfinale je ipak donijelo težeg protivnika, možda i jednog od najtežih budući da se radilo o branitelju naslova i finalisti Svjetskog prvenstva klubova. Tako je i bilo, dvije tvrde utakmice sa malo golova. Prvo smo u Buenos Airesu vodili od 11. minute i kad smo očekivali otići kući sa pobjedom, domaćin je uspio izjednačiti u trećoj minuti sudačke nadoknade. Uzvrat nam je donio još jednu tešku utakmicu u kojoj smo u 44. minuti ostali sa igračem manje i ciljem da ne primimo gol. Nismo ništa pretjerano mjenjali te nam se to vratilo u 77. minuti kada zabija Hirving Lozano koji nije strijelac baš često. U polufinalu nas čeka Monterrey, stari znanci dok se u drugom dvoboju susreću Flamengo i Estudiantes.




Rezime (polu)sezone

Clausura nije osvojena i to je veliki minus za ovaj dio karijere. Od finala nas je dijelio jedan gol koji ipak nije "pao" iako smo po opsadom držali gol protivnika. Dobra je vijest da smo još uvijek u borbi za Copa Libertadores, ili kako bi se tamo reklo još uvijek smo El Sueño Libertador, tj. još uvijek sanjamo oslobođenje. Protiv Monterreya u 4 utakmice imamo 4 pobjede tako da preuzimamo ulogu favorita, a vjerujem da imamo izgledne šanse i protiv klubova iz drugog polufinala.

Na kraju sezone došlo je do umirovljena kod nekih članova kluba. Od igrača to je napravio veznjak David Toledo, a njegov primjer su slijedili i neki članovi stručnog stožera među kojima se ističu moj asistent te dva skauta te ćemo zad njih morati tražiti zamjene.

Već sam ušao u novu sezonu tako da ne mogu izvaditi cjelokupnu igračku statistiku od protekle sezone pa ću zato samo izdvojiti najbolje igrače, tj. dvojicu njiih. Od onih koji su obilježili prvu polusezonu podbacio je Neri Cardozo koji bi mogao biti i prodan budući da je primarno Argentinac pa se i ne uklapa u ekipu. Zbog ozlijede ništa posebno nije odigrao niti Carlos Fierro, ali njega jednostavno moram izdvojiti sa 39 golova i 15 asistencija u 53 nastupa. Ipak, njegova statistika nije ništa posebno u usporedbi sa Erickom Torresom. On se u pola sezone gotovo izjednačio sa Fierrom (cijela sezona) po broju golova pa je tako u 31 nastup zabio 38 golova uz 6 asistencija.




Sezona
               
Apertura
               
Clausura
               
Apertura (Kup)
               
Copa Libertadores
2014/15     
1. mjesto
     
Polufinale
     
Naslov
     
Polufinale*
« Zadnja izmjena: 17.02.2015, 13:47 Ricky™ »

Offline mdacha

  • 06.12.2009.
  • Staff
  • *
  • Postova: 18716
  • Total likes: 872
  • ... continue to fight for victory !!!
    • Awards
Odg: Sveto krdo
« Odgovori #7 : 17.02.2015, 14:55 »
Stvarno lep text, odlicni rezultati,samo nastavi

Offline Ricky™

Odg: Sveto krdo
« Odgovori #8 : 20.02.2015, 01:33 »


Srpanj 2015. - Prosinac 2015.

Što se tiče prodaje uoči nove sezone bile su samo dvije značajne. Prvi je Carlos Salcido, dijete kluba koji kao 35-godišnjak drugi puta napušta klub. Na to smo se odlučili zbog njegovog nezadovoljstva minutažnom čime je rušio red u svlačionici. Drugi odlazak je napravio Neri Cardozo koji je pružao lošije igre u drugom dijelu sezone, a uz to je i Argentinac te kvari krvnu sliku kluba. Od dolazaka tu je Diego Reyes koji dolazi iz Porta (prošlu sezonu bio na posudbi u klubu Leon) te će pojačati konkurenciju u obrani. Jorge Espericueta novi je igrač u veznom redu. Ne može igrati po strani, ali jednako je dobar u oba smjera te će sigurno biti pojačanje. Octavio Delgado došao je na inicijativu šefa omladinske škole te je ulog za budućnost. Uz Reyesa, iz Leona su došla još dvojica igrača: reprezentativni veznjak Gallito Vazquez te bivši reprezentativni napadač Miguel Sabah koji će biti dobar za rotaciju. Zadnja pridošlica je Andres Guardado, svima dobro poznati igrač te reprezentativac.




Copa Libertadores 2015.

Nakon odličnih rezultata u proteklom dijelu ovog natjecanja gdje smo uglavnom dominirali i po tome sam vjerovao da možemo otići do naslova prvaka Latinske Amerike, pred polufinale su došle nevolje. Prvo je Meksiko sudjelovao na Copa Americi, a samo nekoliko dana nakon toga počeo je i Gold Cup, prvenstvo Sjeverne Amerike, pa nam je tako za to polufinale bilo nedostupno 8 reprezentativaca. Drugi šok je došao zbog pravila tog natjecanja budući da ono ne predviđa novu fazu registracija za igrače u srpnju pa su tako svi igrači koji su došli u klub (ili se vratili sa posudbe) također bili nedostupni. Sa svime time doći ćemo do podatka od 17 nedostupnih igrača za polufinale Copa Libertadores te samo 4 dostupna prvotimca. Protivnik je bio Monterrey, klub iz Meksika, koji nas do tada nikad nije pobijedio. U prvoj utakmici smo dominirali, ali odigrali samo 2:2 dok su nas u drugoj stjerali u kut i nisu nam dopustili niti udarac u okvir gola. Na kraju su prošli u finale i osvojili natjecanje.



Liga MX - Apertura 2015.

Ova polusezona što se tiče prvenstva je najuspješnija do sada. Neću previše pisati jer i tako ovo nitko neće čitati pa ću samo reći da smo od prve do zadnje utakmice jednostavno dominirali. Potkrala su se četiri remija tijekom sezone uključujući i play-off, ali ništa bitno što bi uvuklo neku nervozu ili nešto slično. Imali smo 2 odlična napadača od kojih je uvijek barem jedan znao kako nadmudriti obranu protivnika i tako su se odlično nadopunjavali te su se nekoliko puta izmjenjivali na vrhu liste strijelaca lige. Na kraju su stali na 19 (Fierro) i 18 (Torres) golova i to sve u 23 utakmice. Nije loše. U play-offu smo utakmice u gostima igrali nekako neuvjerljivo, no zato na domaćem terenu nije bilo dileme o ishodu. UdeG je u polufinalu brojao čak do 7. Moglo se i više.



North American Champions League 2015./16.

Kontinentalno natjecanje sjevernog dijela Amerike počelo je vrlo rano, samo nekoliko dana nakon uzvratne utakmice finala Copa Libertadores (u kojem nismo sudjelovali, ali eto toliko da podvučemo neku usporedbu). Sistem natjecanja je da se igra u 8 skupina po 3 kluba gdje prvoplasirani iz svake grupe idu u četvrtfinale. Protivnici su bili Central FC (Trinidad i Tobago) te Toronto FC (Kanada). Jedini problem javio se na gostovanju u Kanadi kada smo izgubili 1:0 golom Jermaina Defoea iako smo bili bolji protivnik. Ostale 3 utakmice su nam donijele 9 bodova i prvo mjesto bez velikih problema. U četvrtfinalu protivnik će biti Dallas FC, a zanimljivo je da već drugu godinu zaredom u četvrtfinalu imamo 4 meksičko-američka dvoboja. Nadamo se i ishodu identičnom prošlogodišnjem kada su se u polufinale plasirala četiri kluba iz Meksika.




Rezime polusezona

Kao što ste mogli primijetiti u zadnja 2 reporta, nisam igrao kup (igra se također u dva dijela). Razlog je igranje u kontinentalnim natjecanjima (prvi dio sezone CL, drugi dio NACL), a raspored je i tako zgusnut pa bi još za kup trebalo stvarno smisliti kako naći mjesta. Za kraj mogu reći da je ovo bila jedna vrlo uspješna polusezona. Copa Libertadores je jedna mrlja, ali sa onakvom ekipom ništa više nije bilo niti za očekivati. Ukupno u 29 utakmica imamo 2 poraza, 5 remija i 22 pobjede što je odlično. Ovo proljeće vjerojatno neću igrati Copa Libertadores jer još uvijek nismo završili na NACL-om što je jedna mana svega ovoga budući da je Copa puno atraktivnije natjecanje i, ako želimo sudjelovati tamo, moramo se riješiti ovog drugog natjecanja. Ali, ove sezone je za to već kasno.

http://i.imgur.com/FwlcpMM.jpg
Sveto krdo
http://i.imgur.com/iW7RqJf.jpg
Sveto krdo


Financije | Game Status