Welcome, Guest.

Autor Tema: Life after dream  (Posjeta: 10162 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline crosale

Life after dream
« : 27.12.2014, 20:27 »
http://www.footballpictures.net/data/media/533/ajax_logo_render_.png
Life after dream

Lisabon, nedjelja, 27. svibanj 2018. 7:00 h

     Budilica, jedan od najgorih zvukova koje čovjek mora trpjeti svakog dana, ali sada nakon toliko godina shvatio sam koliko puta mi je taj zvuk spasio život, spasio karijeru, iako sam svaki puta pomislio da ću prije dobiti srčani nego  ustati. No, ovaj puta je bilo drugačije. Ovaj puta kada sam se probudio, osjećao sam se kao da se još uvijek nalazim u snu, ali u savršenom snu. Znate onaj osjećaj kada znate da ste nešto o čemu cijeli život sanjate i ostvarili i tada imate osjećaj kao da ste zamijenili uloge i više ne razlikujete što je stvarnost, a što java. Eh, upravo taj trenutak proživljavam ja, iako se prije nepune četiri godine taj trenutak činio vrlo dalekim.

http://image.dnevnik.hr/media/images/644x322/Aug2012/60667534.jpg
Life after dream

     Ispružio sam ruku da isključim alarm i polako sjeo na krevet i tek tada osjetio koliko mi je tijelo zapravo umorno i teško, da li više od jučerašnje nervoze cijeli dan i razmišljanja kako se oduprijeti moćnom stroju s druge strane koji me čekao navečer , da li riskirati i igrati otvoreno ili zatvoriti i smiriti igru te na kontre dotući protivnika; koga staviti u igru, da li sve iskusne igrače koji mogu podnijeti taj pritisak ili nekog mladog igrača željnog dokazivanja, koji u svakom trenutku može zablistati, ali može ga i dotući. To mi je oduzelo živaca i živaca, a utakmica još nije bila ni počela. Onoliko skakanja i sugeriranja igračima uz aut liniju što da naprave u pojedinom trenutku nikada neću zaboraviti, a oni izgledaju kao da me ne primjećuju jer ih je pomalo trema i atmosfera obuzela, ali vjerovao sam u njih jer sam znao što mogu kada daju sve od sebe.

http://i1379.photobucket.com/albums/ah156/Crosale/Capture_zps5128b195.png
Life after dream

     I isplatilo se, isplatilo se vidjeti osmjeh, sreću i ponos na licima mojih igrača, suradnika, predsjednika Hansa Wijersa i direktora velikog van der Sara u svečanoj loži te svima navijačima Ajaxa koji su u tom trenutku bili uz nas na stadionu Estadio da Luz te smo svi zajedno gledali u semafor gdje je pisalo „Ajax 2 : 1 Chelsea“, a tada je Joel Veltman podigao trofej i Ajax je još jednom ušao u povijest.


     Slavlje igrača nakon utakmice potrajalo je dugo u noć, ali napomenuo sam im da moraju pripaziti da ujutro imamo zajednički sastanak prije odlaska na jednomjesečni odmor. Naravno da sam u slavlju sudjelovao i ja, ali do nekih 2:30 kada sam se vratio u sobu jer znam da ovime još ništa nije završeno i da me i sutra čeka naporan dan.

     Nakon što sam obukao trenirku u 8:00 krenuo sam u predvorje hotela. Tamo me je već čekao moj asistent Angelo Alessio i sportski direktor Marc Overmars koji su mi još jednom čestitali na ovom uspjehu te poručili da me sad čeka još više posla i očekivanja koje od mene traži predsjednik. Ali ja sam znao da oko toga neće biti problema jer vjerujem u svoje dečke da mogu ponoviti ovaj uspjeh i u narednim godinama.

     8:30. Pojavljuju se i prvi igrači, nevjerojatno profesionalni, kapetan Joel Veltman i Nicolai Boillesen, koji su uz mene bili od prvog dana. S vremenom došli su i ostali suigrači te je sastanak mogao početi u kojem sam im naglasio da i iduće sezone vjerujem u njih te imam ista očekivanja i iduće godine, a to je osvajanje trostruke krune, a do početka slijedeće sezone imaju vremena mjesec dana da napune svoje baterije i  odmore jer su to i zaslužili. Igrači su to s oduševljenjem prihvatili te sam se sa svakim još pozdravio i zaželio neka se samo vrate zdravi i motivirani nazad na pripreme.

     10:00. Odlazim natrag u svoju sobu kako bi spakirao svoje stvari i krenuo prema aerodromu i avionom koji u 14 h iz Lisabona polijeće za Zagreb. Pakirajući stvari, u sobu ulazi sportski direktor sa godišnjim izvješćem te prijedlozima za novu sezonu. Skoro sam i zaboravio taj dogovor sa njim, ali sreća zato imam njega koji je već sve pripremio i prije jučerašnje utakmice te smo ukratko porazgovarali o budućim potezima te financijskim mogućnostima koje nam je odobrio predsjednik.

     11:00. Zaključavajući sobu i krečući prema liftu zazvoni mi mobitel.  Bio je to moj agent koji mi javlja da se nekoliko klubova interesira za mene i da mi je na mail poslao listu klubova koji su ostali bez trenera te bi vrlo rado uzeli mene za managera. Ali naravno, tko bi htio iz ovog sna nekamo dalje, pomislio sam, te mu odgovorio da ću pogledati u avionu, ali neka se ne brine oko toga jer ostajem ovdje gdje jesam.

http://vector4u.com/wp-content/uploads/2009/07/ajax_amsterdam_logo-720x340.jpg
Life after dream


     Izlazeći iz lifta pred mene se pojavi jedan odnekud poznati gospodin pružajući mi ruku i španjolskim naglaskom čestitajući mi naslov prvaka Europe. Bio je nekako sretan što me vidi, ali istovremeno i nekako nervozan kao da nije samo čestitka ono što mi želi reći...

To be continued...

Offline Josip-Rangers FC

  • George Best
  • Reserve Team
  • Postova: 911
  • Total likes: 53
  • 'The light i saw in the night was a Penny Arcade'
    • Awards
Odg: Life after dream
« Odgovori #1 : 27.12.2014, 20:47 »
Nadasve čudno,ali i zanimljivo... Čekam nastavak,samo ako si već s Ajaxom osvojio Ligu Prvaka zašto bi išao bilo gdje?
Hmm...Zanimljivo

Offline crosale

Odg: Life after dream
« Odgovori #2 : 27.12.2014, 23:34 »
Lisabon, nedjelja, 27.svibanj 2018. 11:10 

http://www.affiliatedinc.com/wp-content/uploads/2012/04/Elevator-Lobby-II.jpg
Life after dream

“Hvala na čestitkama, ali stvarno žurim na aerodrom...“ odgovorio sam.

„Ali gospodine Mišir, dopustite da Vam se predstavim. Ja sam Josu Urrutia, predsjednik nogometnog kluba Athletic Bilbao-a. Prisustvovao sam Vašoj jučerašnjoj utakmici i jednostavno me iznenadilo kako ste uspjeli u ovo kratko vrijeme sa ovom mladom ekipom Ajaxa napraviti čudo. Nisam mogao vjerovati s koliko žara i agresivnosti su se Vaši igrači suprotstavili velikom i bogatijem klubu Chelsea. U ekipi od 11 igrača, točnije 14 koliko ste jučer koristili, nalazila su se čak 11 domaća igrača koje ste Vi zapravo stvorili i otkrili njihov potencijal... “

„Ha, ha...hvala na pohvalama, ali nije to samo moja zasluga. To je zasluga cijelog nogometnog kluba Ajax, na vrhu sa predsjednikom, stručnim stožerom i samim igračima bez kojih jednostavno ovo ne bi bilo moguće. Nego, čemu sve ovo, što ovim pohvalama zapravo želite reći, jer trenutno sam u žurbi i rado bi porazgovarao s Vama, ali obaveze zovu “

„Da, da..naravno, oprostite što Vam oduzimam vrijeme, ali zar vam agent nije ništa javio?“

„Nije, tj. ne znam u vezi čega je trebao što javiti..“

„Pa znate, Athletic Bilbao je ove sezone imao lošu sezonu i mislimo da polako skrećemo s puta uspjeha i željeli bismo vratiti Los Leonese tamo gdje i pripada, u sami vrh španjolskog nogometa, a prošlogodišnje 6. mjesto nije dovoljno jer mi želimo daleko, daleko više, a upravo smatram da ste Vi osoba sposobna za to“

„Bogme ste me zatekli sada sa ovim, jer nisam znao trenutnu situaciju u španjolskom nogometu, pošto sam bio usredotočen samo na Ajax i trenutno ne znam što bih Vam odgovorio. Agent mi je javio da sam zaprimio neke ponude od klubova, ali nisam provjeravao kojih, jer nisam mislio da ću danas s jednim od tih predsjednika i razgovarati...“

„Znam da ste iznenađeni, ali pošto sam trenutno u Lisabonu, a i Vi ste, želio sam dobiti odgovor od Vas da li postoji neka mogućnost suradnje. Naime, na putu prema hotelu je i naš direktor Urko Hernandez koji je zadužen za neka uža pitanja u vezi samog vođenja kluba i smjernica te ukoliko ste ste zainteresirani, voljeli bi da odemo na neki ručak i porazgovaramo o detaljima. Naravno, vi ne trebate pristati na prihvaćanje ove funkcije, ali voljeli bismo kada bi mogli barem saslušati prijedloge koje imamo...“

„Sada ne mogu, prvenstveno zbog lojalnosti koje gajim prema Ajaxu i obećanju koje sam dao predsjedniku, suradnicima i samim igračima. Pošaljite mi na mail taj vaš projekt i mogu vam samo reći da ću razmisliti, ali ne i prihvatiti. Ako dođe do moguće suradnje, prvo moram razgovarati s predsjednikom i stručnim stožerom, a tek onda ću vas obavijestiti“

„U redu, razumijem Vas, ali se nadam da ćete uvidjeti što mi tražimo. Ovakvu priliku i izazov rijetko kada ćete opet imati životu. Želim Vam sretan put i nadam se da ćemo se ubrzo sresti“

„Hvala lijepa, drago mi je što sam Vas upoznao. A sada se ispričavam jer obaveze zovu.“

http://vector4u.com/wp-content/uploads/2009/07/ajax_amsterdam_logo-720x340.jpg
Life after dream

To be continued...

Offline crosale

Odg: Life after dream
« Odgovori #3 : 28.12.2014, 14:30 »
Lisabon, nedjelja 27. svibanj 2018. 13:00 h

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f4/Airport_Lisbon_a.JPG
Life after dream

     Stigao sam na aerodrom te saznao da je let za Zagreb odgođen za 2 sata te polijeće u 16:00. Onako umornom već mi je bilo svega dosta, ali ostao sam smiren i odlučio pogledati mailove sada kada imam malo vremena. Kao što mi je agent i javio, poprilični spisak klubova spremni su me angažirati; West Ham, RC Lens, FC Augsburg, Zurich, Young Boys, Maritimo, Atletico Madrid te Athletic su samo od nekih primamljivijih ponuda na toj listi. Ali jednostavno se trenutno ne vidim ni u jednom drugom klubu osim Ajaxu.


Tada otvaram tek pristigli mail od strane Athletic Bilbao-a u kojem piše:

Poštovani gosp. Mišir,

Predsjednik Urrutia mi je javio da je razgovaramo s Vama te da Vam pošaljem report o nogometnom klubu Athletic u kojem je navedeno trenutno stanje u kojem se nalazimo, stanju kojem težimo te stanju kojeg smatramo kao vrhunac.
Naime,  Athletic ima bogatu povijest iza sebe: 8 naslova prvaka Španjolske (zadnji prije 34 godine te nikada nisu ispali iz prve lige), 23 puta smo bili osvajači španjolskog kupa (zadnji također prije 34 godine) te uspjeh u europskim natjecanjima, od čega su 2 finala Europske lige (zadnji prije 6 godina). To su sve neki od značajnijih uspjeha ovog 110-ogodišnjeg kluba. Ono po čemu smo jedinstveni naspram ostatka Španjolske, Europe pa i svijeta je da smo uvijek uzimali igrače s pokrajne Baskije te je ostalim igračima zabranjeno igrati za ovaj klub.

Kakvo je trenutno stanje? Nije toliko loše, ali ovim projektom želimo napraviti puno više i potreban nam je trener poput Vas koji zna vidjeti i iskoristiti potencijal mladih igrača, jer svih ovih godina talenata je sve manje jer nam je i reputacija sve manja. Ali mi to želimo promijeniti!

Kao što vidite u prošloj sezoni Athletic je završio na 6. mjestu, izboreći igranje u Europskoj ligi slijedeće sezone te Vam sigurno nije jasno kako je moguće da netko tko je izborio europsko natjecanje dobije raskid ugovora. Naime, nismo mi toliko nezadovoljni rezultatima prošlog managera Ernesta Valverdea, ali uvidjeli smo da su neki potezi koje je napravio jednostavno nemoguće ignorirati. Kao primjer navodim afirmaciju mladih igrača, koje kod njega nije bilo te budućnosti u ovoj ekipi nismo vidjeli da postoji. Kap koja je prelila čašu je forsiranje dovođenja Bayernovog 36-ogodišnjeg veznjaka Xabi Alonsa za jednu od najvećih plaća u klubu. Ne umanjujemo time njegovu vrijednost, ali to nije pojačanje na duže vrijeme. Ono što mi želimo je žar i borbu u očima mladih nadolazećih igrača koje smo vidjeli na igračima Ajaxa.


Prilažem vam i listu igrača koji trenutno brane boje Los Leonesa:

http://i1379.photobucket.com/albums/ah156/Crosale/Capture1_zpsfcf7ff8f.png
Life after dream
http://i1379.photobucket.com/albums/ah156/Crosale/Capture2_zps1c34528b.png
Life after dream

Kao što vidite, ova momčad se sastoji od vrlo iskusnih igrača koji mogu još neko vrijeme odigrati važne uloge, ali zabrinjavajuće je stanje mladih igrača kojih osim dvojice –trojice mogućih budućih prvotimaca zapravo i nema. Zbog toga bi Vam dali potpuno slobodu oko odabira igrača i pri tome nudimo transfer budžet od cca 40 mil. kako bi popunili kadar onima za koje smatrate da mogu doprinijeti budućnosti ovog kluba.

Što se tiče osoblja, tu je također sve u Vašim rukama te Vam je omogućeno da imate pravo odučivanja o vašem stručnom stožeru.

Za kraj donosim neke ideje na kojima želimo temeljiti svoje buduće uspjehe, počevši od jačanja omladinskog pogona, unaprijeđenja uvjeta za trening za seniore i juniore, dovođenja mladih španjolskih igrača koji pokazuju potencijal i jačanje skaut službe.


Od rezultata koje očekujemo od Vas slijedeće 2  godine su:
     • Prva sezona: kvalifikacija i prolazak skupine Europske lige i  top 4 u Španjolskoj čija mjesta vode u LP
     • Druga sezona: igranje u LP te top 3 u Španjolskoj


Nakon toga ćemo temeljem uspjeha kroz te dvije godine odrediti daljnje funkcioniranje kluba.

Nadam se da ste shvatili koji je naš cilj i što od kluba želimo napraviti te vjerujem da ćete dobro razmisliti o ovoj ponudi.

Očekujemo ubrzo odgovor da znamo da li možemo računati na Vas ili da angažiramo nekog drugog sličnih karakteristika.

Lijep pozdrav,
    Urko Hernandez


     Mail od kojega nisam očekivao ništa,  na kraju me je naveo na razmišljanje. Koliko sam shvatio iz priloženog, Athletic ima neke sličnosti Ajaxu; imaju bogatu povijest, baziraju se na omladinsku školu te mladima daju prilike da se iskažu u prvoj momčadi. Ali opet, daleko su oni od Ajaxa i tu je velika prilika dokazati se nogometnom svijetu da uspjeh nije temeljen samo na novcu i velikim transferima, već trudu, volji, zalaganju i usredotočenosti prema onome što je važno.

     Zašto smatram da Athletic ima trnovitiji put od Ajaxa? Zbog toga jer oni za razliku od Ajaxa imaju konkurenciju u ligi, od Reala, Barcelone, Atletica, pa i Seville i Valencije, ali najveću ulogu tu igra pravilo da samo igrači pokrajne Baskije imaju priliku igrati u ovom klubu. Time ne umanjujem vrijednost Ajaxa, za kojeg smatram jednim od najvećih klubova, već samo usporedbu koliko je lako postaviti temelje za neki klub, ali kako dalje graditi ako praviš strop, a ni zidovi još nisu podignuti i vidim da bi zajedno mogli Athleticu vratiti staru slavu, ali čak možda i više.

Zbog toga moram dobro razmisliti i razgovarati s predsjednikom Ajaxa, suradnicima i igračima.

     A sada mijenjam plan leta te mijenjam kartu za Zagreb za onu prema Amsterdamu, jer ovo se mora riješiti prije odlaska na odmor.


http://vector4u.com/wp-content/uploads/2009/07/ajax_amsterdam_logo-720x340.jpg
Life after dream

To be continued...

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: Life after dream
« Odgovori #4 : 28.12.2014, 17:13 »
Crosale čemu se trudiš ionako nitko ne čita karijere ,ali evo ja sam te ovo mislio pitat kad ćeš karijeru pisat tako da evo pokušat ću koliko stignem popratiti nešto :)


Prvo sviđa mi se tvoj način pisanja možda kritika prema vrsti fonta ,ali ne bitno ako je to uredno i odlično sastavljeno. Mene najviše zanimaju transferi od svega pa onda tek rezultati. Odlične su ti ove slike. Samo tako nastavi.

Offline Vaha

Odg: Life after dream
« Odgovori #5 : 28.12.2014, 17:22 »
Fantastično pisanje crosale i sve sam od početka do kraja pročitao... Baš me zanima šta će se dalje dešavati. Velika je odluka pred tobom. :D

Ako nema komentara ne mora značiti da nije praćeno i čovjek vjerovatno ne piše karijeru da bi mu ja, ti ili bilo ko drugi komentarisali i govorili "Odlično, svaka čast  :kleci:" nego za svoju dušu. :thumbsup:

Samo naprijed majstore :thumbsup:

Offline crosale

Odg: Life after dream
« Odgovori #6 : 28.12.2014, 17:31 »
Hvala dečki  :thumbsup:

Ma sad imam vremena pošto su praznici, pa malo igram fm, a dok vidim da mi malo dosadi napišem malo karijeru...tek sam se pridružio prije 2-3 mjeseca na forum, pa nisam krenuo pisati u početku kada sam krenuo save, ali pošto je sad jedna prekretnica u karijeri krenuo sam pisati  ;)

Možda ima puno teksta i teže se čita, ali meni je gušt neke detalje navesti, a najviše zato jer se ja više uživim u to i potakne me da dalje nastavim save  :lopta:
« Zadnja izmjena: 28.12.2014, 17:40 crosale »

Offline JustDax

Odg: Life after dream
« Odgovori #7 : 28.12.2014, 18:50 »
Crosale čemu se trudiš ionako nitko ne čita karijere ,ali evo ja sam te ovo mislio pitat kad ćeš karijeru pisat tako da evo pokušat ću koliko stignem popratiti nešto :)


Otkud ti znaš da ne čita niko? To što se ne komentariše karijera u roku od dan 2 odmah niko ne čita..

Legendo pisanje je super,kao izazov mogao bi da prihvatiš posao sa Bilbaom,u drugu ruku da ostaneš u Ajaxu i nastaviš praviti čuda,sretno ti dalje gdje god bio  :thumbsup:

Offline ZakNik™

  • HALA MADRID
  • Staff
  • *
  • Postova: 9658
  • Total likes: 1117
  • Obitelj,vjera,ljubav i nogomet me čine potpunim
    • Awards
Odg: Life after dream
« Odgovori #8 : 28.12.2014, 19:15 »
Da čitaju odgovorili bi ljudi ,a pošto ne čitaju ne odgovaraju....dečko je napisao 3 reporta i dobio jedan komentar toliko o tome. Ja sam ovih sedam dana pratio forum i karijere nisu bile rekli bi popularne....eto ti si je pročitao kako bi meni rekao da čitaš ,al ajde da ne spapamo dečku svatko ima svoje mišljenje :D

Offline JustDax

Odg: Life after dream
« Odgovori #9 : 28.12.2014, 19:18 »
Ti si malo udaren koliko vidim.Ne čitam ja ovo da bih tebi rekao da čitam,već zato što mi se čita.Tvoje glupe komentare ostavi za negdje drugdje  :bye: