Welcome, Guest.

Autor Tema: Diskusija o editoru i editor dodacima  (Posjeta: 1108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sloba

Diskusija o editoru i editor dodacima
« : 21.12.2016, 19:55 »
Iskreno malo je čudno, ali osim za download grafički i editor dio ne postoje na forumu.

Otvaram ovu temu (na nadam se pravom mjestu). Ako imate neka pitanja stojim vam na raspolaganju. Što se tiče konkretno mene ja nisam toliko slobodan, ali nekih dodataka će biti i to je jedino sigurno.

Trenutno sam sav fokus usmerio kao ligama BIH. Ide kroz koji dan za download...

400+ novih klubova, stadiona...
Sve lige koje postoje u državi
I dosta toga drugog..

Offline Sloba

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #1 : 24.12.2016, 19:42 »
Nakon BIH idu dodaci za Makedoniju i Sloveniju kao i Kosovo u januaru i februaru. Imam drugih obaveza pa se radu u editoru ne mogu posvetiti 100%.

- Imam dosta dobar odnos sa Makedoncima na dva ili tri njihova sajta i ljudi mi dosta pomognu kada izrazim želju da pravim dodatak. Tako je bilo i za FM15.
- Slovencima sve pohvale. Svaka niža liga ima svoj sajt (recimo kod Makedonije ispod treće lige ni jedna liga od 21 nema svoj sajt). :kleci: Imaju ukupno 6 liga ali je ubedljivo najmanji posao u pitanju (Kosovo je zapravo jedini manji posao).
- Kosovo isto ima dosta potrebnih informacija na zvaničnom sajtu FFK. Baš sam gledao. Oni ukupno imaju tri lige.

Biće i Crna Gora početkom sledeće nedelje, a u januaru onda da se fokusiram na ostale (BIH izlazi za par dana).

Offline Ricky™

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #2 : 24.12.2016, 21:44 »
@Sloba @Krlenjuska

Znači, radim neki dodatak u kojem izmjenjujem pravila Lige prvaka. Još mi je jedna stvar ostala za riješiti kako bih sredio sav sustav natjecanja i onda mi ostaje ušminkavanje da sve bude kako treba.

Problem mi stvara Bundesliga. Prva 3 kluba iz Bundeslige bi imali direkt plasman u grupe, a klubovi s pozicija 4, 5 i 6 bi išli u kvalifikacije. Ali, učitavanje tih timobžva mi stvara problem. Ako stavim "Get League Stage Teams (in Final Positions)", setup date natjcanaj prođe bez da se išta događa, znači natjecanje se ne kreira i uopće se ne igra. Ako stavim samo "Get League Stage Teams" (znači bez ovo Final Positions), onda se natjecanje kreira, ali se ne uzima prvih 6 timova s kraja prošle sezone nego trenutnih prvih 6 timova. Budući da je setup date za Ligu prvaka 5.1., igra učita prvih 6 timova iz Bundeslige po pozicijama na polusezoni.

Za sve ostale lige to radi, ali neće za Bundesligu.

http://i.imgur.com/bBjuQeX.jpg
Diskusija o editoru i editor dodacima

Offline Sloba

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #3 : 24.12.2016, 21:51 »
Da li ima opcija "Previous position"? Da to probaš za Bundesligu odnosno po plasmanu iz prošle sezone da ti ubaci klubove.


Offline Ricky™

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #4 : 24.12.2016, 22:00 »
Nisam primjetio takvo što...

Neshvatljivo mi je to jer za ostale lige radi ovakva postavka, samo za Bundesligu neće. Prvo sam mislio da je "Stage" problem, budući da Bundesliga ima ono doigravanje za ostanak na kraju sezone, ali probao sam i s 0 i s 1 pod "Stage" i opet ista stvar.

Offline Krlenjuska

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #5 : 24.12.2016, 23:13 »
Editor je pun bugova.  Ja imam problem sa mesanjem ekipa u 5. levelu i to u prvoj sezoni bez realnog razloga. Sve ekipe su rasporedjene u editoru ali igra pravi haos. Najverovatnije je problem 17.2 patch.

Sto se tvog problema tice-proveri kad je season update day u nemackoj. Da li mozes da pomeris setup date?

Offline Sloba

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #6 : 26.12.2016, 23:12 »
Kada je u pitanju BIH...

http://imgur.com/a/4WTwg

Eto nekoliko SS. Ima tu još posla, ali za nekoliko dana izlazi u javnost. Biće najverovatnije više od 10k promena...


Offline Cvija

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #7 : 27.12.2016, 10:16 »
 :dbrp:

Offline Krlenjuska

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #8 : 31.12.2016, 16:25 »
Treba mi neko ko ima instaliran FM i editor a da nije apdejtovao na 17.2 verziju

Offline Sloba

Odg: Diskusija o editoru i editor dodacima
« Odgovori #9 : 04.01.2017, 13:34 »
Nećeš naći takvog (mada možda si i uspeo do sada). SI prisiljava instaliranje novog updatea. Mnogi ljudi koji imaju FM preko mene ne odjavi im se odmah, ali posle dve ili tri nedelje da sa steama ili traži da uđu u igru inače ne mogu da je pokrenu.